اخبار اقتصادی | قیمت طلاو سکه

قیمت طلا و سکه امروز 3 اردیبهشت | طلا بازهم گران شد!

آخرین گزارش‌ها از قیمت طلا و سکه، از افزایش ۵۰ هزار تومانی قیمت طلا و ۲۸۶ هزار تومانی قیمت سکه حکایت دارد.

قیمت طلا و سکه امروز 3 اردیبهشت | طلا بازهم گران شد!
کدخبر : 25169
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

در حالی در ساعت‌های اولیه دیروزدر بازار قیمت طلا و سکه در مسیر نزولی حرکت کرد، اما در میانه روز رنگ بازار تغییر کرد و قیمت‌ها روندی صعودی به خود گرفت.قیمت طلا و سکه در بازار تغییر کرد. قیمت طلا و سکه تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا و سکه با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. جزئیات قیمت طلا و سکه امروز را در ادامه بخوانید.

سکه

بر همین اساس، هر گرم طلای ۱۸عیار رشد ۵۰ هزار تومانی را تجربه کرد و به قیمت ۳ میلیون و ۷۱۲ هزار تومان رسید. هر قطعه سکه امامی نیز با افزایش ۲۸۶ هزار تومانی، ۴۳ میلیون و ۳۹۴ هزار تومان فروخته شد.

هر مثقال طلا در بازار ۲۱۰ هزار تومان گران شده و به قیمت ۱۶ میلیون و ۷۸ هزار تومان رسید.

آن‌طور که روند بازار نشان می‌دهد، سکه بهار آزادی ۴۱۵ هزار تومان، ربع‌سکه ۱۰۰ هزار تومان و سکه گرمی هم ۲۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت. به این ترتیب، سکه بهار آزادی به قیمت ۴۰ میلیون و ۴۰۵ هزار تومان، نیم‌سکه ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و سکه گرمی ۷ میلیون و ۲۰۰ رسید.

در این میان، حباب سکه امامی هم با افزایش ۳۷۹ هزار تومانی، به ۶ میلیون و ۷۷۲ هزار تومان افزایش یافت.

اما افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه در حالی بود که در آغازین ساعات معاملات دیروز، قیمت‌ها در روندی نزولی قرار گرفته بود؛ به طوری که در لحظاتی، سکه امامی حتی به زیر کانال ۴۳ میلیون تومان هم رفت.

 عملکرد یک هفته‌ای بازار سکه امامی، از ریزش ۲.۴ درصدی قیمت سکه امامی حکایت دارد. به این ترتیب، هر قطعه سکه امامی یک میلیون و ۱۱۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت. هر گرم طلای ۱۸عیار هم در طول یک هفته گذشته ۲۲ هزار و ۸۰۰ تومان کاهش قیمت را تجربه کرد.

سکه

محمد کشتی آرای، فعال بازار طلا درباره وضعیت بازار سکه و طلا می گوید: در دو روز اخیر قیمت جهانی طلا تغییری نکرده؛ این در حالی است که تا روز جمعه قیمت اونس به دلیل تنش‌های خاورمیانه با صعود همراه بود. برخلاف این روند، قیمت ارز در بازار کاهش یافتو همین عامل باعث شد از روز شنبه قیمت طلا و سکه به نسبت پایان هفته گذشته سیر نزولی داشته باشد.

وی می افزاید: در مجموع روند دو روز اول هفته قیمت ها کاهشی بود و با توجه به ثباتی که در بازار ایجاد شده، دادوستدها نیز روال عادی دارد، تقاضای کاذبی در بازار وجود ندارد و حباب سکه تغییرات مختصری داشته است.

کشتی آرای در گفت وگویی در پیش بینی از آینده بازار طلا عنوان می کند: در یک هفته اخیر با توجه به آرامش موجود در بازار یک ثباتی ایجاده شده است اما این روزها نمی‌توان بازار را پیش‌بینی کرد.

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

قیمت طلا و سکه در طول معاملات روز یکشنبه هر سه روند افزایشی، کاهشی و خنثی را تجربه کرد. اما در پایان معاملات روند قیمت بازار طلا یکدست افزایشی شد. معامله‌گران روند بازار را باثبات ارزیابی می‌کنند.

اونس جهانی طلا

قیمت طلا و سکه با وجود کاهش قیمت دلار، بسته بودن بازارهای جهانی و ثبات قیمت اونس طلا، در دومین روز هفته با روند نامتوازنی بازگشایی شد.

اما در ادامه معاملات، روند قیمت در بازار طلا در تمام قطعات و وزن‌ها افزایش‌های ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی داشت.

معامله‌گران روند بازار طلا را باثبات ارزیابی می‌کنند و معتقدند بازار در روزهای گذشته در روند اصلاحی قرار داشت و فراز و فرودهای روز یکشنبه نیز روند به حساب نمی‌آید.

در حالی که نوزدهمین حراج شمش طلا روز یکشنبه در مرکز مبادله ارز و طلای ایران برگزار شد، برخی از فعالان بازار برگزاری این سلسله‌حراج‌ها را در کاهش حباب سکه موثر می‌دانند. این در حالی است که در دومین روز هفته، حباب سکه در تمام قطعات افزایشی شد.

سکه بهار به کانال ۴۰ میلیونی برگشت

قیمت سکه امامی روز یکشنبه دوم اردیبهشت با افزایش ۲۷۷ هزار تومانی با رقم ۴۳ میلیون و ۳۹۰ هزار تومانی معامله شد. سکه‌ بهار افزایش ۴۰۵ هزار تومانی داشت و به کانال ۴۰ میلیون تومانی صعود کرد و روی قیمت ۴۰ میلیون و ۴۱۵ هزار تومانی ایستاد.

سکه

فتنی است در دومین روز هفته قیمت نیم‌سکه بدون تغییر و با رقم ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد. قیمت ربع‌سکه با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی روی رقم ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی معامله شد. قیمت سکه گرمی نیز روز یکشنبه افزایش ۲۰۰ هزار تومانی داشت و با رقم هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی معامله شد.

مثقال به کانال ۱۶ میلیونی صعود کرد

قیمت طلا روز یکشنبه افزایشی شد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار ۲۱۵ هزار تومان رشد داشت و به کانال ۱۶ میلیونی صعود کرد. این مقدار طلا با قیمت ۱۶ میلیون و ۸۴ هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش ۵۲ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۷‍۱۳ هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۶۶۳ هزار تومان بسته شد.

افزایش حباب سکه در دومین روز معاملاتی هفته بیش از افزایش قیمت قطعات سکه بود. حباب سکه امامی ۳۲۷ هزار تومان، سکه بهار ۴۲۴ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۱۵ هزار تومان، ربع‌سکه ۱۰۷ هزار تومان و سکه گرمی ۲۰۴ هزار تومان رشد داشت.

منبع:خبرآنلاین

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه