اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

اخبار هواشناسی برای اردیبهشت خبر های خوب می دهد | اخبار هواشناسی امروز 1 اردیبهشت

پیش‌بینی و اخبار هواشناسی تهران و ۶ کلان‌شهر ایران در سه روز آینده را بر اساس اعلام سازمان جهانی هواشناسی می‌خوانید.

اخبار هواشناسی برای اردیبهشت خبر های خوب می دهد | اخبار هواشناسی امروز 1 اردیبهشت
کدخبر : 25070
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد. اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند. اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

پیش‌بینی آب و هوا در ۳ روز آینده تهران

روز وضعیت جوی  

شنبه صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد  

یکشنبه کمی ابری افزایش ابر گاهی وزش بادشدید  

دوشنبه کمی ابری افزایش ابر گاهی رگبارورعدوبرق  

پیش‌بینی آب و هوا در ۳ روز آینده همدان

روز وضعیت جوی  

شنبه صاف افزایش ابر با احتمال باران پراکنده بارش  

یکشنبه صاف افزایش ابر با احتمال باران پراکنده بارش  

دوشنبه افزایش ابر در بعضی ساعات رگبار باران و وزش باد  

پیش‌بینی آب و هوا در ۳ روز آینده مشهد

روز وضعیت جوی  

شنبه صاف و غبارآلود افزایش باد  

یکشنبه صاف و غبارآلود افزایش ابر  

دوشنبه صاف بتدریج افزایش ابر و افزایش باد  

پیش‌بینی آب و هوا در ۳ روز آینده شیراز

روز وضعیت جوی  

شنبه صاف دربعدازظهر قسمتی ابری همراه با وزش باد  

یکشنبه صاف دربعدازظهر قسمتی ابری همراه با وزش باد  

دوشنبه صاف دربعدازظهر قسمتی ابری همراه با وزش باد  

اخبار هواشناسی

پیش‌بینی آب و هوا در ۳ روز آینده اصفهان

روز وضعیت جوی  

شنبه صاف بتدریج ابری دربعدازظهر وزش بادشدید  

یکشنبه کمی ابری بتدریج ابری گاهی بارش پراکنده  

دوشنبه کمی ابری بتدریج نیمه ابری گاهی وزش باد  

پیش‌بینی آب و هوا در ۳ روز آینده تبریز​

روز وضعیت جوی  

شنبه صاف تا کمی ابری گاهی افزایش ابر  

یکشنبه صاف تا قسمتی ابری افزایش ابر  

دوشنبه کمی ابری تا قسمتی ابری گاهی افزایش ابر  

پیش‌بینی آب و هوا در ۳ روز آینده رشت

روز وضعیت جوی  

شنبه صاف تا نیمه ابری و مه آلود  

یکشنبه صاف تا نیمه ابری و مه آلود  

دوشنبه کمی ابری تا نیمه ابری و افزایش دما

منبع: اقتصاد 24

پیش بینی های هواشناسی نشان میدهد که نیمه اول اردیبهشت ماه پتانسیل برای تشکیل توده های تندری بسیار بالا بوده و می توانیم بارش‌های بسیار خوبی را در بخشهای گسترده ای از کشور دشت کنیم.

اخبار هواشناسی

کانال چند ثانیه نوشت: پیش بینی های ۱۰ و ۱۵ روزه نشان از پر بارش بودن نیمه ابتدایی اردیبهشت ماه دارد و انتظار داریم شرایط بارشی طی این مدت در منطقه خوب باشد.

بارش‌ها از نوع رگبار و رعدوبرق خواهد بود و در نتیجه احتمالا باید منتظر وقوع سیلاب‌های مقطعی در بیشتر نقاط باشیم.

آغاز این بارش‌ها از دوشنبه این هفته خواهد بود.

منبع: جار نیوز

 پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز جمعه برخی نقاط واقع در شمال غرب و غرب کشور همچنین در ارتفاعات البرز مرکزی، غرب اصفهان، شمال فارس و چهارمحال و بختیاری به‌ویژه در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

فردا شنبه در اردبیل، شرق آذربایجان شرقی، زنجان و ارتفاعات البرز مرکزی، دامنه‌های شرقی زاگرس مرکزی شامل استان‌های همدان، مرکزی، قم، شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری، برخی نقاط اصفهان، شمال و شرق فارس، یزد، نیمه غربی کرمان و شمال هرمزگان در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و رگبار و رعدوبرق و و وزش باد شدید روی می‌دهد. در ارتفاعات زاگرس جنوبی واقع در کرمان بارش شدت خواهد داشت.

یکشنبه علاوه بر ادامه این وضعیت در ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات یزد، شمال شرق فارس و کرمان به‌تدریج در ساعات بعدازظهر با نفوذ موج تراز میانی جو به غرب کشور ابرناکی رگبار پراکنده و وزش باد در مناطقی از غرب و شمال غرب کشور پیش بینی می‌شود.

دوشنبه هفته آینده سامانه در کل نوار غربی، دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز استان‌های اصفهان، یزد، شمال فارس و بوشهر و ارتفاعات کرمان فعال است.

سه‌شنبه از میزان ابرناکی و بارش در شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز در قزوین البرز و تهران کاسته شده و گستره ابرناکی و بارندگی در استان‌های واقع در نیمه شرقی کشور همچنین در شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال فارس است.

اخبار هواشناسی

قابل ذکر است طی دو روز اخیر در مناطق کوهستانی رگبار تگرگ و در مناطقی از نوار شرقی کشور وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک دور از انتظار نیست. روز دوشنبه هفته آینده شمال خلیج‌فارس و سه‌شنبه خلیج‌فارس و تنگه هرمز مواج و متلاطم پیش‌بینی می شود.

توصیف سامانه: فعالیت سامانه بارشی

زمان شروع: جمعه ۱۴۰۳/۰۱/۳۱

زمان پایان: دوشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۰۳

نوع مخاطره: رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت، برخی نقاط گردوخاک، در نقاط مستعد بارش تگرگ

منطقه اثر:

جمعه ۱۴۰۳/۰۱/۳۱: اردبیل، زنجان، همدان، کردستان، غرب و جنوب اصفهان، شمال فارس، چهارمحال و بختیاری، شرق کهگیلویه و بویراحمد، غرب لرستان، جنوب ایلام، شرق کرمانشاه، ارتفاعات استانهای تهران، قزوین، البرز و مازندران، ارتفاعات غربی سمنان، شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی.

شنبه ۱۴۰۳/۰۲/۰۱: کرمان، شمال هرمزگان، شمال و شرق فارس، جنوب یزد، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، ارتفاعات استان‌های تهران، البرز و مازندران، ارتفاعات غربی سمنان، شرق زنجان، ارتفاعات استان‌های کردستان و کرمانشاه.

یکشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۰۲: اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، قزوین، زنجان، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، ایلام، لرستان، قم، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب و جنوب اصفهان، شرق فارس، ارتفاعات کرمان، ارتفاعات استانهای تهران، سمنان و مازندران.

دوشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۰۳: اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کرمانشاه، کردستان، زنجان، قزوین، مرکزی، همدان، ایلام، لرستان، البرز، تهران، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، بوشهر، یزد، کرمان، سمنان، قم، گیلان، مازندران، غرب گلستان، ارتفاعات فارس.

اثر مخاطره: احتمال آبگرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان آب، احتمال تگرگ، وزش باد نسبتاً شدید، لغزندگی و کاهش دید بویژه در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها، احتمال سقوط سنگ از ارتفاعات، احتمال خسارت به سازه‌های موقت، احتمال خسارت به نهال، درختان آسیب پذیر و محصولات باغی و زراعی.

توصیه: احتیاط در سفرهای برون شهری، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، تمهیدات لازم جهت حفاظت از تولیدات کشاورزی و احتیاط در انجام هر گونه عملیات کشاورزی./ تازه نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه