قیمت چراغ مطالعه فراتراز تصور است | کتاب خواندن زیر نور ۱۶ میلیون خرج دارد!

در این گزارش به بررسی قیمت چراغ مطالعه در بازار پرداخته ایم.

قیمت چراغ مطالعه فراتراز تصور است | کتاب خواندن زیر نور ۱۶ میلیون خرج دارد!
کدخبر : 25065
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

چراغ مطالعه، یک وسیله مفید و کارآمد برای روشنایی مناسب در هنگام مطالعه یا کار در شرایط نور کم است. این نوع چراغ‌ ها معمولاً دارای طراحی مناسبی هستند که به افراد امکان می‌دهد نور را به نقاط دلخواه هدایت کند و بر روی محیط تمرکز کند.

چراغ‌های مطالعه عموماً دارای نوری مناسب برای خواندن و مطالعه هستند. آنها اغلب از منابع نوری الکترونیکی مانند ال‌ای‌دی (LED) استفاده می‌کنند که نور سفید و روشنی تولید می‌کنند. این نوع نور، نزدیکترین به نور طبیعی خورشید است و باعث کاهش خستگی چشم‌ها می‌شود.

 بسیاری از چراغ‌های مطالعه قابلیت تنظیم شدت نور را دارند، به این صورت که می‌توانید نور را بر اساس نیازهای خود تنظیم کنید. این ویژگی بسیار مفید است زیرا می‌توانید نور را به حداکثر روشنایی برای مطالعه یا کار دقیق تنظیم کنید و در هنگام خواندن در شب، شدت نور را کاهش دهید.

چراغ مطالعه

اکثر چراغ‌های مطالعه دارای طراحی کارآمدی هستند که از باتری، آداپتور برق یا حتی اتصال USB به رایانه یا دستگاه‌های دیگر برای تامین انرژی استفاده می‌کنند. این امکان را به شما می‌دهد تا از چراغ مطالعه در مکان‌هایی که دسترسی به برق محدود است، استفاده کنید.

بعضی از چراغ‌ها دارای گردش ۳۶۰ درجه و قسمت‌های قابل انعطاف هستند که به شما امکان می‌دهد نور را به هر جهتی که نیاز دارید هدایت کنید.

برخی از چراغ‌های مطالعه دارای امکانات اضافی مانند ساعت زنگدار، کنترل از راه دور، و یا حتی بلندگوی بلوتوث هستند. این امکانات اضافی می‌توانند به شما کمک کنند تا در هنگام مطالعه یا کار، از امکانات دیگری نیز بهره‌برداری کنید.

چراغ‌های مطالعه در طراحی‌ها و سبک‌های متنوعی در دسترس هستند. از طراحی‌های ساده و کلاسیک تا طرح‌های مدرن و نوآورانه، انواعی از چراغ‌های مطالعه وجود دارند که می‌توانند به دکوراسیون محیط شما زیبایی و جذابیت اضافه کنند. همچنین، بهتر است از چراغ‌هایی با کیفیت ساخت بالا استفاده کنید تا درازمدت از آنها بهره‌برداری کنید.

چراغ مطالعه

 در این گزارش قصد داریم تا به بررسی قیمت تعدادی از چراغ های مطالعه موجود در فروشگاه های اینترنتی بپردازد،در جدول زیر به بررسی آخرین قیمت انواع چراغ مطالعه پرداختیم.

گرانترین چراغ های مطالعه در بازار

قیمت(تومان) کالا

 • ۱۶,۹۰۰,۰۰۰ چراغ مطالعه بریلونر مدل Leos
 • ۱۴,۸۸۸,۰۰۰ چراغ مطالعه ایکیا مدل MODERMOLN-NEW
 • ۱۲,۸۸۸,۰۰۰ چراغ مطالعه ایکیا مدل AROD-NEW
 • ۱۱,۸۸۸,۰۰۰ چراغ مطالعه ایکیا مدل NYMANE

ارزانترین چراغ های مطالعه در بازار

قیمت(تومان) کالا

 • ۱۰۰,۰۰۰ چراغ مطالعه مدل مینی تاشو
 • ۱۱۹,۸۰۰ چراغ مطالعه مدل فضانورد
 • ۱۲۹,۵۰۰ چراغ مطالعه بوستانچی مدل DL-۱۰۵
 • ۱۵۰,۰۰۰ چراغ مطالعه یاس مدل هوشمند

چراغ مطالعه

انتخاب چراغ مطالعه به عوامل مختلفی مانند نیازهای شخصی، سبک زندگی و بودجه شما بستگی دارد. با توجه به این عوامل، می‌توانید چراغ مطالعه مناسبی را برای خود انتخاب کنید و از نور مناسب و راحتی بیشتری در هنگام مطالعه و کار بهره‌مند شوید.

چراغ مطالعه نور و روشنایی، از عناصر اصلی و مهم زندگی بشر است. نور از جنبه های متفاوت بررسی و تحقیق شده و موضوع کارهای مطالعاتی فیزیک دانان، روان شناسان، هنرمندان، فیزیولوژیست ها و نورپردازان قرار گرفته است. در این بخش، نکات بهداشــتی مرتبط با نور را بررســی می کنیــم که می تواند در روند و فرایند یادگیری مؤثر باشــد. درباره ی نور و روشنایی، باید به چند مورد توجه شود. در این جا به دور از طرح مسائل دقیق نور از دیدگاه فیزیک، روان شناسی، فیزیولوژی و... آن چه را که باید به دانش آموزان آموزش داده شود، می آوریم. دبیران علوم بهترین گزینه برای طــرح این مبحث ـ چه در کلاس رســمی علوم و چه غیر از آن ـ هستند:

 شدت و مقدار نور: هرگاه شدت نور و مقدار آن زیاد باشد، باعث ایجاد حالت «خیرگی» در چشم می شود و خستگی چشم را به دنبال دارد و هرگاه شــدت و مقدار آن کم باشــد، باعث کاهش دید می شود. انتخاب شدت مناسب نور، کاملاً به نوع کار بستگی دارد. کارهای دارای جزئیات و ظرافت، شدت نور بیشتر و کارهای معمولی به شدت های عادی نور نیاز دارند. ـ زاویه ی تابش نور: هرگاه زاویه ی تابش مناسب باشد، دید دقیق تر پدید می آید. زاویه ی تابش نامناسب دقت دید را کاهش می دهد و خستگی زودرس به بار می آورد. ـ منبــع نور: هــرگاه منبع نور ایجاد حــرارت کند، باعث خستگی چشم می شود. ـ مدت تابش: تابیدن طولانی مدت نیز خستگی چشم را به دنبال دارد. 

چراغ مطالعه

طیف تابش نور: هرچه طیف تابشی به زرد طبیعی (نور خورشید اوایل روز) نزدیک تر باشد، هماهنگی بیشتری با چشم خواهد داشت و کمتر باعث بروز بیماری چشمی می شود. با توجه به مطالب گفته شــده، هنگام مطالعه و نوشتن، رعایت این موارد الزامی است: ـ شدت نور را متناسب با کاری که انجام می دهید انتخاب کنید. مسلماً فاصله ی منبع نور، بر شدت آن مؤثر است. در خانه و مدرسه که ارتفاع منبع نور در حدود دو متر است، شدتی معادل ۱۲۰ تا ۲۰۰ وات کافی است. ـ زاویه ی تابش نور برای خط فارسی و راست دست ها از سمت چپ یا روبه رو و برای خط لاتین و چپ دست ها از سمت راست و یا روبه رو خواهد بود. در هر حال نباید سایه ی قلم و یا سر روی نوشته بیفتد. ـ حرارت منبع نور نباید در محدوده ی بدن، به ویژه سر حس شود و یا دمای محیط را به طور محسوسی افزایش دهد. ـ هــر ۶۰ تا ۹۰ دقیقه، محل کار خــود را برای مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ترک کنید تا در معرض تابش طولانی مدت قرار نگرفته باشید. ـ از نورهای نزدیک به نور خورشــید اوایل روز اســتفاده کنید . 

منبع: گسترش نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

 • پربازدید
 • پربحث ها
 • ۲۴ ساعت
 • هفته
 • ماه
 • ۲۴ ساعت
 • هفته
 • ماه
روی خط رسانه