اخبار اقتصادی| اخبار بازار ارز| قیمت دلار در بازار

قیمت دلار امروز (چهارشنبه 3 آذر 1400) در صرافی‌های بانکی به مبلغ ۲۸ هزار و ۶۶۰ تومان رسید.

کدخبر : 2473
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت دلار در بازار نوسان شدیدی را تجربه می‌کند. انتظار مردم از دولت جدید، کاهش قیمت دلار در بازار و تحقق نرخ واقعی آن است. قیمت دلار در بازار از 7 تومان در سال 57، به 37 هزار تومان در سال گذشته رسید. این افزایش قیمت دلار در بازار و بی‌ثباتی آن در این سال‌ها موجب مشکلات اقتصادی زیادی برای مردم شده است. اقتصاددانان نظرات متفاوتی درباره قیمت دلار در بازار و نرخ حقیقی ارز دارند. 

قیمت دلار در بازار

رئیسی قیمت دلار در بازار را به ۱۰ هزار تومان می‌رساند!

رئیس‌جمهور در مراسم تنفیذ با اشاره به لزوم رسیدگی به اولویت‌های اقتصادی کشور گفت: مشکلاتی از جمله تورم ۴۴ درصدی، رشد فزاینده نقدینگی، افزایش بدهی‌های دولت، کسری بودجه، بیکاری و مشکل مسکن که به علت دشمنی‌ها و همچنین برخی ناکارآمدی‌های داخلی ایجاد شده، نیازمند اصلاح است و مردم توقع دارند اعتماد آسیب‌دیده آنان ترمیم شود. اما یکی از موارد مهمی که سال‌هاست منجر به آشفتگی‌های کلان در بسیاری از قیمت‌گذاری‌ها شده، نرخ ارز به ویژه دلار است. نرخ دلار از 7 تومان در سال 57 به 37 هزار تومان در سال گذشته رسید. این افزایش نرخ ارز و بی‌ثباتی در این سال‌ها موجب مشکلات زیادی شده است. اما اقتصاددانان نظرات متفاوتی درباره نرخ حقیقی دلار دارند. حتی بعضا نرخ‌های عجیبی نیز مطرح می‌شود و از دولت آینده نیز انتظار هدف‌گذاری برای آن را دارند.

قیمت دلار در بازار

امروز قیمت دلار در بازار چقدر شد؟

امروز (سوم آذر ۱۴۰۰) قیمت هر دلار آمریکا در بازار آزاد حدود ۲۸ هزار و ۶۶۰   تومان است و هر اسکناس یورو نیز به مبلغ ۳۲ هزار و ۴۷۰ تومان فروخته می‌شود. قیمت دلار و یورو نسبت به آخرین معاملات دیروز در بازار آزاد بیش از ۲۰۰ تومان افزایش یافت.

قیمت روز ارز در صرافی

نام ارز     قیمت (تومان)

دلارآمریکا      ۲۸.۶۶۰

یورو      ۳۲.۴۷۰

یک هزار دینار عراق      ۲۰.۰۰۰

درهم امارات      ۷.۶۳۹

پوند انگلیس      ۳۷.۸۵۵

یوان چین     ۴.۴۰۵

روبل روسیه     ۴۳۰

لیر ترکیه     ۲.۶۱۰

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه