با گران ترین شکلات جهان آشنا شوید | این شکلات با ارزش ترین شکلات در جهان است

شکلات To’ak، ساخته شده از کاکائوی کمیاب Nacional که فقط از 14 مزرعه در دره Piedra de Plata در اکوادور برداشت می شود، بدون شک گران ترین شکلات جهان است.

با گران ترین شکلات جهان آشنا شوید | این شکلات با ارزش ترین شکلات در جهان است
کدخبر : 24700
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

To'ak اغلب به عنوان "گران ترین شکلات جهان" شناخته می شود، که از لحاظ فنی درست است، زیرا تکه های شکلات کوچک آن می توانند تا 490 دلار برای هر 50 گرم به فروش برسند. اما این شرکت معتقد است که صرفاً گران قیمت نامیدن محصول آن، کل داستان To'ak را تعریف نمی کند.

دنیا پر از شیرینی و خوراکی های گران قیمت است، از بستنی با طعم ترافل تا ساندویچ های روکش طلا. اما در حالی که بسیاری از آنها صرفا خلاقیت های فریبنده ای برای جلب توجه هستند، تنها تعداد کمی فراتر از افزودن مواد گران قیمت عجیب و غریب که به سختی بر تجربه خوردن آنها تأثیر می گذارد، عمل می کنند. برند شکلات اکوادوری To’ak ادعا می کند که محصولاتش جزو همین معدود موارد است، اگرچه قضاوت در مورد اینکه آیا قیمت گران ترین محصولاتش واقعا توجیه پذیر است، در نهایت به عهده مصرف کننده است.To’ak اغلب به عنوان “گران ترین شکلات جهان” شناخته می شود، که از لحاظ فنی درست است، زیرا تکه های شکلات کوچک آن می توانند تا 490 دلار برای هر 50 گرم به فروش برسند. اما این شرکت معتقد است که صرفاً گران قیمت نامیدن محصول آن، کل داستان To’ak را تعریف نمی کند.

گران ترین شکلات

جری توت، یکی از بنیانگذاران To’ak در وبلاگ شرکت نوشت: “اگر به ما بود، ترجیح می دادیم به عنوان باارزش ترین شکلات جهان شناخته شویم. قیمت فقط وسیله ای برای رسیدن به هدف است. در نهایت، چیزی که ما واقعاً سعی در ایجاد آن برای جهان داریم، چیزی کاملاً منحصر به فرد و زیبا است، چیزی که فراتر از صرفا یک تکه شکلات گران قیمت است و وارد قلمرو تجربه می شود.”

پس چه چیزی باعث می شود To’ak تا این حد خاص باشد که حتی به خرج کردن صدها دلار برای یک تکه شکلات کوچک فکر کنید؟ خب، این فقط یک دلیل نیست، بلکه مجموعه ای از عوامل است. اول از همه، این شرکت فقط از بهترین کاکائوی Nacional استفاده می کند، گونه ای باستانی که در سال 2009 منقرض شده اعلام شد. خوشبختانه، افراد پشت To’ak توانستند برخی از قدیمی ترین باغ های کاکائو در جهان را در دره Piedra de Plata پیدا کنند که برخی از آنها بعداً با تجزیه و تحلیل DNA، 100% کاکائوی Nacional تأیید شدند.طبق گفته گالاواته، To’ak بالاترین نرخ را در جهان به کشاورزان منتخب کاکائو خود می پردازد و این نیز در قیمت محصول نهایی تأثیرگذار است. سپس فرآیند تهیه شکلات وجود دارد. دانه های کاکائو به صورت دستی انتخاب می شوند تا اطمینان حاصل شود که فقط بهترین آنها وارد مرحله فرآوری می شوند.

گران ترین شکلات

To’ak به غیر از قیمت گذاری اش، به خاطر پیشگام بودن در کهنه کردن شکلات شهرت دارد، فرآیندی که الهام گرفته از کهنه کردن نوشیدنی های الکلی مانند ویسکی و کنیاک است.پستی در وبلاگ To’ak توضیح می دهد: “هنگامی که ویسکی در بشکه بلوط نگهداری می شود، این ترکیبات شیمیایی را از چوب استخراج کرده و آنها را وارد ویسکی می کند که طعم و رنگ را منتقل می کند.” هنگام کهنه کردن شکلات در بشکه های چوبی، فرآیند مشابهی رخ می دهد. حتی به شکل جامد، شکلات یک مزیت جالب در استخراج طعم و عطر از چوب دارد: یعنی روغن های جاذب موجود در کاکائو.To’ak با تعدادی از تکنیک های کهنه کردن آزمایش کرده است، قرار دادن شکلات در انواع مختلف بشکه ها (کهنه کنیاک، کهنه ویسکی و غیره) و همچنین در ظروف چوبی اکوادور، برای دوره های زمانی مختلف (از چند ماه تا هشت سال). این شرکت همچنین شکلات خود را با ترکیبات معطر مانند فلفل کامبوج Kampot، چوب Palo Santo اکوادور یا پرتقال گالاپاگوس مخلوط می کند و دائماً در حال آزمایش راه های جدید برای بهبود طعم شکلات خود است.

راز طعم منحصر به فرد شکلات To’ak

گران ترین شکلات

علاقه‌مندان واقعی شکلات، همواره به دنبال تجربیات جدید و طعم‌های خاص هستند. برند شکلات لوکس اکوادوری To’ak، با رویکردی نوآورانه در فرآیند تولید، محصولاتی منحصربه‌فرد را ارائه می‌کند.To’ak از تکنیک‌های مختلف کهنه کردن بهره می‌برد. شکلات‌های این برند در انواع بشکه‌های کهنه‌ی نوشیدنی‌های الکلی مانند کنیاک و ویسکی، و همچنین ظروف چوبی مخصوص اکوادور، برای بازه‌های زمانی متنوع (از چند ماه تا هشت سال) نگهداری می‌شوند. این فرآیند کهنه کردن، به شکلات To’ak طعم و عطری خاص و پیچیده می‌بخشد.

علاوه بر کهنه کردن، To’ak همواره در حال آزمایش و توسعه‌ی طعم‌های جدید است. آن‌ها با ترکیب شکلات با ترکیبات معطر مانند فلفل کامبوجی Kampot، چوب Palo Santo اکوادور و یا پرتقال گالاپاگوس، تجربه‌ای منحصربه‌فرد برای مصرف‌کنندگان خلق می‌کنند.بسته‌بندی هنری و جعبه‌های چوبی دست‌ساز To’ak نیز در قیمت نهایی محصول تاثیرگذار است. این شرکت بر این باور است که محصول آن‌ها صرفاً شکلات نیست، بلکه تجربه‌ای لوکس و پیچیده را به مخاطب ارائه می‌دهد. موفقیت جهانی To’ak نشان می‌دهد که عده‌ای حاضرند برای این تجربه، مبالغ قابل توجهی هزینه کنند.با توجه به قیمت نسبتاً بالای شکلات‌های To’ak (از ۶۰ تا ۴۹۰ دلار برای هر تکه)، بعید است آن‌ها را در قفسه‌ی سوپرمارکت‌های محلی بیابید. علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه‌ی این شکلات خاص، به وب‌سایت رسمی To’ak مراجعه کنند./عصر ترکیه

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه