اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

هشدار هواشناسی برای عید فطر! | اخبار هواشناسی روز های تعطیل عید فطر چیست؟

اخبار هواشناسی امروز 20 فروردین 1403

هشدار هواشناسی برای عید فطر! | اخبار هواشناسی روز های تعطیل عید فطر  چیست؟
کدخبر : 24674
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد. اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند. اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا آخرین پیش‌بینی ها از وضعیت جوی کشور را اعلام کرد.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار باران و رعد و برق در نقاط مختلف کشور و کاهش نسبی دما از چهارشنبه (۲۲ فروردین‌ماه) خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی اظهارکرد: امروز(۲۰ فروردین) در مناطقی از غرب، شمال غرب، بخش‌هایی از سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، برخی مناطق در شمال شرق و شرق کشور، ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوب غرب کشور رگبار باران، گاهی رعد و برق رخ می‌دهد همچنین در برخی مناطق نیمه شرقی کشور وزش باد و احتمال خیزش گرد وخاک پیش‌بینی می‌شود.

اخبار هواشناسی

وی ادامه داد: سه شنبه(۲۱ فروردین) این وضعیت در نوار غربی، شمال شرق و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی ادامه دارد. چهارشنبه(۲۲ فروردین) با تقویت سامانه بارشی در نیمه غربی و برخی مناطق مرکزی کشور رگبار و رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

ضیاییان در ادامه اظهار کرد: شدت بارش چهارشنبه در استان‌های لرستان، شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، کرمانشاه، کردستان، جنوب آذربایجان غربی، نیمه جنوبی آذربایجان شرقی، همدان، زنجان، قزوین، البرز و ارتفاعات گیلان و مازندران خواهد بود.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: پنجشنبه(۲۳ فروردین) در شمال غرب، مناطقی از غرب، دامنه‌های البرز، شمال شرق و سواحل دریای خزر بارش باران و در ارتفاعات البرز بارش برف پیش‌بینی می شود همچنین در برخی مناطق مرکزی و شرقی کشور و ارتفاعات زاگرس مرکزی رگبار پراکنده و وزش باد رخ می دهد.

وی ادامه داد: پنجشنبه به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر در غالب مناطق کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک رخ می دهد. جمعه(۲۴ فروردین) در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز ، شمال شرق بارش باران و در ارتفاعات زاگرس مرکزی و بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور رگبار پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می شود.

ضیاییان اضافه کرد: روز چهارشنبه در نوار غربی کشور و پنجشنبه در سایر نقاط کشور به جز نوار شرقی و جنوب شرق کشور کاهش نسبی دما رخ خواهد داد. همچنین طی سه روز آینده دریای خزر مواج و متلاطم پیش بینی می شود.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۱ فروردین) صاف تا قسمتی ابری، از بعدازظهر وزش باد، در اواخر وقت افزایش ابر با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه ( ۲۲ فروردین) نیمه ابری و وزش باد، از بعدازظهر ابری وزش باد شدید، گاهی رگبار رعد و برق با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه ۱ و ۲ درجه سانتیگراد و اهواز ۳۴ و ۳۷ با بیشینه دمای درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمترین مرکز استان‌ها پیش‌بینی می‌شود.

منبع: جار نیوز

اخبار هواشناسی

پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز در مناطقی از غرب، شمال غرب، بخش‌هایی از سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، برخی مناطق در شمال شرق و شرق کشور، ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوب غرب کشور رگبار باران گاهی رعدوبرق روی می‌دهد.

همچنین در برخی مناطق نیمه شرقی کشور وزش باد و احتمال خیزش گردوخاک پیش بینی می‌شود. فردا سه‌شنبه این وضعیت در نوار غربی، شمال شرق و ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی ادامه دارد.

چهارشنبه با تقویت سامانه بارشی در نیمه غربی و برخی مناطق مرکزی کشور رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود. شدت بارش چهارشنبه در استان‌های لرستان‌، شمال شرق خوزستان، چهارمحال بختیاری، غرب اصفهان، کرمانشاه، کردستان، جنوب آذربایجان غربی، نیمه جنوبی آذربایجان شرقی، همدان، زنجان، قزوین، البرز و ارتفاعات گیلان و مازندران خواهد بود.

پنجشنبه در شمال غرب، مناطقی از غرب، دامنه‌های البرز، شمال شرق و سواحل دریای خزر بارش باران و در ارتفاعات البرز بارش برف پیش‌بینی می‌شود. ضمن این‌که در برخی مناطق مرکزی و شرقی کشور و ارتفاعات زاگرس مرکزی رگبار پراکنده و وزش باد روی می‌دهد. پنجشنبه به‌ویژه در ساعات بعدازظهر در اکثر مناطق کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی شده است.

روز جمعه در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، شمال شرق بارش باران و در ارتفاعات زاگرس مرکزی و بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور رگبار پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. شایان ذکر است که روز چهارشنبه در نوار غربی کشور و پنجشنبه در سایر نقاط کشور به‌جز نوار شرقی و جنوب شرق کشور کاهش نسبی دما روی خواهد داد .

منبع: ترفندباز

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه