محمدرضا احمدی همه را از راه به در کرد! / گزارشگر فوتبال از کار برکنار شد؟

در ماه گذشته رسانه‌ها خبرداده بودند که این مجری تلویزیون، محمدرضا احمدی که در گزارش‌هایش به شکل اگزجره‌ای بحث وطن‌پرستی و التزام را بروز می‌داد برای انجام برخی کارها و احتمالا گرفتن ویزای کاری با خانواده عازم کانادا شده است.

محمدرضا احمدی همه را از راه به در کرد! / گزارشگر فوتبال از کار برکنار شد؟
کدخبر : 24614
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 فرزان عاشورزاده جدیدترین قهرمان ورزشی ایران است که مهاجرت کرده. فرزان که در سوابقش قهرمانی تکواندو جهان و آسیا به چشم می‌خورد سه‌شنبه شب با انتشار پستی در اینستاگرام اعلام کرد به کشور امریکا مهاجرت کرده است. این ورزشکار ۲۷ ساله در امریکا به آکادمی مهدی بی‌باک دیگر تکواندوکار ایرانی که چند سال قبل مهاجرت کرده بود، پیوست. انتشار خبر مهاجرت عاشورزاده مقارن شد با ویدیوی جدیدی از محمدرضا احمدی، گزارشگر ورزشی تلویزیون در فرودگاه کانادا. در این ویدیو یک شهروند خبرنگار در‌حالی که با موبایل از مجری تلویزیون فیلم می‌گیرد سوالاتی در مورد مهاجرت، شعارهایی که احمدی در تلویزیون می‌داد، نوع پوشش همسر و… می‌پرسد و تنها جوابی که می‌گیرد خنده‌های عصبی مجری تلویزیون و تکرار جمله «سلامت باشید» است.

فرزان عاشورزاده

مقایسه واکنش مردم به مهاجرت فرزان عاشورزاده و کاناداگردی محمدرضا احمدی می‌تواند جالب باشد. دیدن اینکه هرقدر مردم زیر پست قهرمان تکواندوی ایران و پست‌های مشابه که خبر مهاجرت او را منتشر کرده‌اند از جملاتی نظیر «به سلامت»، «موفق باشی» یا حتی «ای کاش نمی‌رفتی» استفاده کرده‌اند در سمت مقابل محمدرضا احمدی را آماج انتقادات تند و تیز و بعضا فحاشی قرار داده‌اند. چرا مهاجرت فرزان عاشورزاده با قصد احتمالی مجری صداوسیما برای گرفتن اقامت در یک کشور خارجی فرق دارد؟ چرا وقتی یک ورزشکار، خواننده یا یک شهروند معمولی مهاجرت می‌کند دیگران ولو به تصمیمش نقد داشته باشند با شفقت برخورد می‌کنند اما وقتی خبر می‌رسد فرزند رامبد جوان در کانادا به دنیا آمده یا محمدرضا احمدی دنبال ویزای کاری در کانادا است یا مواردی مشابه به سرعت برآشفته می‌شوند؟ پاسخش یک کلمه است: تظاهر!احتمالا اگر محمدرضا احمدی هنگام گزارش بازی‌های ایران برخی لفظ‌ها را به کار نمی‌برد، از خوب بودن ما و تباه بودن کشورهای همسایه نمی‌گفت، کارمند صداوسیما نمی‌بود،  و اگرهایی از این دست، آن وقت کسی به قصد مهاجرت او یا نوع پوشش همسرش در کانادا گیر نمی‌داد. مردم با دیدن این رفتارهاست که با کمک گرفتن از حافظ می‌گویند «واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند/ چون به خارج می‌روند آن کار دیگر می‌کنند!»برای همین مردم با مهاجرت فرزان عاشورزاده کار ندارند. یا لااقل آن‌طور که به رامبد جوان‌ها و محمدرضا احمدی‌ها گیر می‌دهند به عاشورزاده‌ها خرده نمی‌گیرند، چون فرزان عاشورزاده هیچ‌‌وقت ادعایی نداشته است. هیچ‌ وقت نخواسته چیزی را متفاوت جلوه بدهد و هرگز بابت همسو و خودی بودن به منفعتی نرسیده است. او یک ورزشکار مستعد در رشته تکواندو است که اندازه تلاشش هم موفقیت کسب کرده. درست عکس کسانی که هنرشان تظاهر به خودی بودن است.

بیوگرافی محمدرضا احمدی

محمدرضا احمدی

بیوگرافی محمدرضا احمدی، گزارشگر فوتبال، همراه با عکس‌های دخترش و داستان زندگی با همسرش وحواشی سفر محمدرضا احمدی به کانادا را در ادامه بخوانید.رویداد۲۴ محمدرضا احمدی، متولد ۵ دی ۱۳۶۱ در تهران، گزارشگر است. وی دارای لیسانس در رشته حسابداری و مدیریت ورزشی است و پس از ورود به تلویزیون به عنوان گزارشگر، به رادیو رفت و در حال حاضر به عنوان یک مجری ورزشی فعالیت می‌کند.محمدرضا احمدی در محله تجربی و خیابان دربند به دنیا آمد. از همان دوران کودکی، همزمان با بازی کردن فوتبال، به گزارش دادن آن نیز می‌پرداخت و با شدت تشویق می‌شد.

 

پدر فوتبالیست محمدرضا احمدی

پدر محمدرضا احمدی از بازیکنان خیلی قدیمی پاس بود که در دهه چهل با همایون شاهرخی، اصغر رقی و فرامرز ظلی همدوره و رفیق بودند.در نوجوانی، پدرش را پیش دینورزاده در پاس فرستادند تا اینکه بعد از تمرین با آن‌ها برای تست به باشگاه پرسپولیس رفت. او از بین ۲۰۰ نفر جزو سه نفر منتخب شد.در نهایت، شماره گرفتند و گفتند فردا بیاید سر تمرین. همان شب، خانواده اش به او گفتند که یا درس و خانواده را انتخاب کند یا فوتبال. از همان زمان، او بازی فوتبال را کنار گذاشت.سال ۱۳۷۸، وقتی او تنها ۱۷ سال داشت، به مراسم ختم مادر یکی از فوتبالیست‌ها رفت. در آنجا، با اصرار از یک خبرنگار، شماره‌ای از صدا و سیما گرفت تا برود و تست بدهد.در نهایت، او به تست مورد نظر رفت، اما به دلیل داشتن صدای دورگه‌ای، رد شد.

ورود محمدرضا احمدی به رادیو

محمدرضا احمدی

پس از تصمیم محکم او برای شغل گزارشگری، پس از طی دوره‌های مربوطه در باشگاه خبرنگاران سال ۱۳۸۲، دوباره برای تست به گروه ورزش مراجعه کرد و اینبار موفق به قبولی شد.بعد از قبولی، رادیو جوان که به یک نیروی جدید در زمینه ورزش نیاز داشت، او را استخدام کرد. محمدرضا احمدی از یک برنامه تولیدی به برنامه‌های زنده، سردبیری و تهیه کنندگی در رادیو جوان پیشرفت کرد.

 

حضور محمدرضا احمدی در تلویزیون

محمدرضا احمدی

احمدی با پس‌زمینه‌ی موفقیت‌های در رادیو، در سال ۱۳۸۹ وارد تلویزیون شد. با گزارش او در بازی‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ که با سبک و لحن جدیدی ارائه می‌شد، توانست دل مردم را به دست آورد.

ازدواج و همسر محمدرضا احمدی

محمدرضا احمدی

در سال ۹۰ - ۸۹، پس از ورود به تلویزیون، محمدرضا احمدی ازدواج کرد. او خودش می‌گوید که گفتم بهتر است ابتدا شهرت کسب کنم و سپس ازدواج کنم.اکنون نتیجه‌ی این زندگی، یک فرزند دختر به نام نفس است.«همسر با من راه می‌آید که از او تشکر می‌کنم، البته خودش هم ورزشی و مربی شناست و این چند سال هم حسابی فوتبالی شده است».

علاقه محمدرضا احمدی به عادل فردوسی پور

«همیشه از گزارش‌های عادل فردوسی پور و مزدک میرازیی لذت می‌برم و سعی می‌کنم با دقت گزارش آن‌ها را دنبال کنم تا اگر نکته‌ای هست یاد بگیرم./ساناپرس

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه