بیمارستان مقصد تلخ سلبریتی ها شده است! | علیرضا داودنژاد تحت مراقبت های ویژه

علیرضا داودنژاد کارگردان شناخته شده سینما از وضعیت سخت پیدا کردن داروهای فرزندش می‌گوید و روزهایی که او در بیمارستان بوعلی سینای شیراز به علت عفونت خونی بستری شده است.

بیمارستان مقصد تلخ سلبریتی ها شده است! | علیرضا داودنژاد تحت مراقبت های ویژه
کدخبر : 24137
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

خبرهای ضدونقیض درباره وضعیت «رضا داودنژاد» بازیگر شناخته شده که مدت زیادی از او سریال یا فیلمی پخش نشده در فضای مجازی مطرح می‌شود.

«علیرضا داودنژاد» پدر او که یکی از کارگردان‌های شناخته شده سینماست، گفت: پسرم رضا درگیر عفونت خونی شده و تحت مراقبت پزشکان حاذق قرار دارد. پروسه سختی برای تهیه داروهای او داریم که کمیاب‌اند. امیدوارم با تهیه این داروها به صورت مستمر و جواب دادن روی بدن او عفونت از بین برود و بعد از عید نوروز بتوانیم او را از بیمارستان مرخص کنیم.

به گفته علیرضا داودنژاد بیمارستان بوعلی سینای شیراز بسیار تلاش می‌کنند تمام خدمات به پسرم ارائه شود و با جدیت کار درمان رضا در بیمارستان پیش می‌رود.

پیشنهاد ویژه برای این بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون آرزوی سلامتی دارد.

علیرضا داودنژاد

بیوگرافی کامل رضا داوود نژاد

نام: رضا

نام خانوادگی: داوودنژاد

تاریخ تولد: 1359/2/29

محل تولد: تهران (چهارراه لشکر)

حرفه:بازیگرسینما و تلویزیون

نام همسر: غزل بدیعی

تاریخازدواج: مهرماه 1389

رضا داوودنژاد یک خواهر بزرگتر به نام زهرا و یک برادر کوچکتر به نام علی دارد. او مدرک دیپلم انسانی دارد. رضا داوودنژاد فعالیت سینمایی را با بازی در فیلم های پدرش علیرضا داوود نژاد تجربه کرد. همسر داوود نژاد غزل بدیعی خواهر بازیگر مرحوم عسل بدیعی است.

عسل بدیعی در تاریخ ۱۱ فروردین ۱۳۹۲ به حالت کما رفت و پس از انتقال به بیمارستان لقمان در روز ۱۲ فروردین (۱ آوریل ۲۰۱۳) دچار مرگ مغزی شد. هفت عضو بدن عسل بدیعی پس از مرگش به بیماران اهدا گردید. یاد و نامش گرامی باد.

«بی پناه» (۱۳۶۵)، نخستین فیلم سینمایی رضا داوودنژادست. «مصائب شیرین»، نام رضا داوودنژاد را بر سر زبان‌ها انداخت و نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم فجر شد و دعوت برای حضور در جشنواره سینمایی فوکوئوکای ژاپن را برای رضا داوودنژاد به ارمغان آورد.

«بچه های بد»، حضور مؤثر رضا داوودنژاد را در فیلم‌های پدرش به دنبال داشت. رضا داوودنژاد در این فیلم، فیلمنامه نویس، بازیگر، دستیار کارگردان و برنامه ریز بود. در «بانوی کوچک» (مهدی صباغ زاده) رضا داوودنژاد به عنوان بازیگری پول ساز به بدنه‌ی حرفه‌ای سینمای کشور معرفی شد و در مستند «روزگار ما» ساخته‌ی رخشان بنی اعتماد، رضا داوودنژاد حضور در عرصه‌های روشنفکرانه‌ی سینمای ایران را تجربه کرد. بازی در مجموعه‌های تلویزیونی گوشه‌ای دیگر از دغدغه‌های هنری رضا داوودنژاد است.

علیرضا داودنژاد

«چراغ جادو» نخستین و بازی در مجموعه‌ی سی قسمتی «پشت کنکوری‌ها» به کارگردانی پریسا بخت آور دومین تجربه رضا داوودنژاد در این زمینه است. رضا داوودنژاد در هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوان در اصفهان یکی از اعضای هیئت داوران در بخش مسابقه سینمای ایران بوده است.

همه چیز از همان بدو کودکی با پدرش شروع شد. از فیلم بی پناه در سن 6 سالگی و سال‌ها دوری از سینما و دوازده سال بعد با مصائب شیرین باز هم با پدر. دو سال بعد علی‌رغم بازیگری با نگارش فیلمنامه اولیه بچه‌های بد به جرگه فیلمنامه نویسان هم پیوست و حالا می‌خواهد تک و تنها و بدون حمایت پدر آینده درخشانی برای خود رغم بزند.

فیلم شناسی

بی‌پناه (علیرضا داودنژاد، 1365)

مصائب شیرین (علیرضا داودنژاد، 1377)

بچه های بد (نویسنده و بازیگر، علیرضا داودنژاد، 1379)

چراغ جادو (مجموعه تلویزیونی، 1379)

روزگار ما (مستند، رخشان بنی اعتماد، 1380)

بانوی کوچک (مهدی صباغزاده، 1380)

پشت کنکوری (مجموعه، پریسا بخت آور، 1381)

علیرضا داوودنژاد، پدر رضا داوودنژاد

علی‌رضا داوودنژاد (زاده۱۷ اردیبهشت ۱۳۳۲) کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده اهل ایران است. وی پسر احترام السادات حبیبیان (بازیگر)، برادر بزرگتر محمدرضا داوودنژاد(بازیگر)، پدر رضا داوودنژاد(بازیگر و دستیار) و زهرا داوودنژاد (بازیگر) است.

محمد‌رضا داوودنژاد، عموی رضا داوودنژاد

محمدرضا داوودنژاد (زاده۱۳۳۶) بازیگر ایرانی است. وی برادر کوچک‌تر علی‌رضا داوودنژاد (کارگردان) است.

گفت و گو با رضا داوود نژاد و همسرش:

داستان ازدواج و آشنایی شما چطور بود؟

رضا: داستان آشنایی ما برمی‌گردد به خواهرهای ما. 8سال پیش خواهر من زهرا، خانهعسل بدیعیخواهرخانم من دعوت بود. برای اولین بار غزل را که می‌بیند به غزل می‌گوید بیا عروس ما شو (می‌خندد) درواقع آشنایی ما به واسطه خواهرهای ما بود.

علیرضا داودنژاد

غزل: البته از وقتی این جمله‌ها رد و بدل شد تا آشنایی من و رضا حدود 4 سال گذشت.

رضا: بله 4 سال پیش که غزل را برای اولین بار دیدم، پسندیدم (هردو می‌خندند)… یادم می‌آید وقتی غزل را دیدم تمام دوروبری‌هایم به من می‌گفتند غزل؟ عمرا! مرتب به گوشم می‌رساندند که غزل دوست نداردازدواجسینمایی داشته باشد. اما خب چاره‌ای نبود (می‌خندد).

به خاطر ازدواجت تصمیم به لاغر شدن گرفتی؟

نه اتفاقا زمانی که من و غزل آشنا شدیم درست بیشترین وزن زندگی‌ام را داشتم، آن موقع 187 کیلو بودم. از همه هم اعتماد به نفسم بیشتر بود. من کلا با چاقی‌ام مشکل نداشتم، شاید دلیل بالا رفتن وزنم هم همین مسئله بود.

گفتیم شاید جزء شرط‌های ازدواجت پایین آوردن وزن بوده

نه، بعد از دوران آشنایی و نامزدی‌مان تصمیم گرفتم وزنم را پایین بیاورم. اتفاقا غزل شاکی بود که وزنم را پایین آوردم به بابام می‌گفت رضا را به من قالب کرده… این چینی است. من که دیدمش چاق بود.

فاصله آشنایی تا ازدواجتان چقدر طول کشید؟

2سال. مهر 2 سال قبل مراسم ازدواجمان بود.

رضا داوودنژاد برای کاهش وزن خود 8 سال رژیم داشت و در این راستا اقدام به عمل بای پس معده (کوچک کردن معده) نمود. این عمل جراحی مشکلات زیادی را برای او ایجاد کرد تا آنجا که وی ناگهان دچار نارسایی حاد کبد (Fulminant Hepatic failure) یا به اختصار FHF شد.

رضا داوودنژاد 70 کیلو وزن کم کرده بود. او گفته بود که عده‌ای شایعه کرده‌اند که لاغری بیش از حد من به علت اعتیاد است که چنین چیزی به هیچ عنوان صحت ندارد. گفتنیست که طی این 8 سال رضا داوودنژاد برای لاغر شدنش 18 میلیون هزینه پرداخت نموده بود.

علیرضا داودنژاد

خوشبختانه در شیراز یک کبد برای پیوند به وی مهیا گردید. کلیه‌ها، کبد، قلب و لوزالمعده یک مرد شیرازی که مرگ مغزی شده بود، به پنج بیمار در آستانه مرگ از جمله رضا داوودنژاد بازیگر جوان سینما و تلویزیون زندگی بخشید./تسنیم

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
روی خط رسانه