سال 1403 | حیوان سال 1403

سال 1403 سال کدام حیوان است؟ | لحظه تحویل سال 1403 اعلام شد

زمان تحویل سال ۱۴۰۳، ساعت ۶ و ۳۶ دقیقه و ۲۶ ثانیه روز چهارشنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ شمسی است.

سال 1403 سال کدام حیوان است؟ | لحظه تحویل سال 1403 اعلام شد
کدخبر : 23944
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 سال تحویل یکی از مهمترین جشن‌های مردم ایران است که هر ساله در انتهای سال زمانی برگزار می‌شود.

زمان تحویل سال ۱۴۰۳، ساعت ۶ و ۳۶ دقیقه و ۲۶ ثانیه روز چهارشنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ شمسی است.

سال ۱۴۰۳ سال اژدها است./ سلام نو

جزئیات تحویل سال 1403؛ از ساعت تحویل تا حیوان و رنگ سال 1403

ماه های پایانی سال 1402 نزدیک است و کم کم به استقبال بهار و سال نو 1403 می رویم،فرا رسیدن نوروز با ساز و دهل، قرآن و صلوات، حافظ و هفت سین به هر ایرانی نوید عشق و شادی و تازه شدن می بخشد.

سال 1403

لحظه تحویل سال 1403

در مورد موضوع مهم سال 1403 چه ساعتی است و سال 1403 چه ساعتی تحویل میشود، هم باید بدانید که لحظه تحویل سال 1403 شمسی به ساعت ایران برابر است با ساعت شش و 36 دقیقه بامداد روز چهار شنبه 1 فروردین 1403 شمسی، برابر با 20 مارس (مارچ) 2024 میلادی و 9 رمضان 1445 قمری.

باتوجه به ساعت لحظه ی تحویل سال که قبل از 12 ظهر است، روز چهارشنبه برابر با اول فروردین یا نوروز است.

سال 1403 کبیسه است

در مطلب تقویم 1403 به این مورد اشاره داشتیم و دانستید که سال 1403 شمسی، سال کبیسه است و با توجه به اینکه اسفند ماه 1403 سی روز کامل است و این سال دارای 366 روز میباشد پس سال کبیسه محسوب می شود.

حیوان سال 1403

در پاسخ به سوال سال 1403 سال چه حیوانی است، باید بگوییم در تقویم سالها بر اساس نام 12 حیوان، نام گذاری می‌شوند و برای هرسال نام یک حیوان در نظر گرفته شده است. نماد حیوان سال 1403 نیز اژدها می باشد. اژدها سمبل قدرت، اقتدار، مقام، احترام، شانس، موفقیت، و ظرفیت می باشد.

رنگ سال 1403؛ سال 1403 چه رنگی مد است؟

موسسه پنتون هر سال قبل از شروع سال جدید میلادی، رنگ سال را اعلام می‌کند. سوال داشتید که سال 1403 چه رنگی است؛ رنگ سال 2024 میلادی که برابر با سال 1403 شمسی نیز می باشد،به عنوان «هلویی»، «زردآلویی» یا «صورتی هلویی» معرفی شده است. رنگ Apricot Crush یا هلویی ترکیبی از رنگ نارنجی و صورتی است که با کد رنگ 024-65-27 در پالت رنگ‌های پنتون مشخص می‌شود. استفاده از رنگ سال 1403 برای لباس و دکوراسیون داخلی موجب افزایش انرژی، بهبود روابط و انتقال حس گرما به مخاطب می‌شود.

ویژگی متولدین سال اژدها؛ حیوان سال 1403

در ادامه به برخی از مهمترین خصلت های متولدین سال اژدها اشاره خواهیم کرد:

اژدها نماد بخت و اقبال است و در طالع بینی، بهترین نماد برای زندگی، رشد و ترقی به شمار می رود.

افراد متولد سال اژدها،افرادی سرزنده، پرانرژی و خوش شانس هستند.

سال 1403

متولدین اژدها معمولاً به کمال می رسند و در تمام عرصه های هنری، مذهبی، نظامی، پزشکی یا سیاسی کامیاب می شود.

این افراد زمانیکه با مشکلی برخورد می کنند، به هیچ وجه ناامید نمی شوند.

اژدها گاهی سرکش، حاضر جواب، کمی خودبین و کم صبر است.

تولد سال اژدها موجودی با استعداد،با هوش، با اراده و بخشنده است و از عهده انجام هر کاری به خوبی بر می آید و تا لحظه مرگ هرگز محتاج دیگران نخواهد شد./ نمناک

طالع بینی سال اژدها بر اساس شخصیت و خصوصیات اژدها صورت می‌گیرد. اژدها در فرهنگ چینی به عنوان یک حیوان پر قدرت و پرارزش شناخته می‌شود. افسانه‌های چینی می‌گوید که اژدها یکی از حیوانات اسطوره‌ای است که قدرت، شجاعت و حکمرانی دارد. بنابراین، سال اژدها به عنوان یکی از سال‌های مهم و خوش‌شانس در تقویم چینی در نظر گرفته می‌شود.

با توجه به تقویم چینی، سال‌های اژدها به ترتیب زمانی عبارتند از: ۱۹۲۸، ۱۹۴۰، ۱۹۵۲، ۱۹۶۴، ۱۹۷۶، ۱۹۸۸، ۲۰۰۰، ۲۰۱۲ و غیره. هر سال اژدها به یکی از این سال‌ها تعلق می‌گیرد. همچنین، هر سال اژدها به یکی از پنج عنصر طبیعی چینی (آب، آتش، خاک، چوب و فلز) نیز تعلق دارد که به شخصیت و خصوصیات اژدها اضافه می‌شود.

طالع بینی سال اژدها بر اساس سال تولد فرد انجام می‌شود. هر سال اژدها به یکی از شش شخصیت اژدها (جنگجو، قهرمان، ماهر، خلاق، دریافت کننده و آرام) تعلق می‌گیرد. این شخصیت‌ها خصوصیات مختلفی را نشان می‌دهند که می‌توانند در پیش‌بینی آینده و سرنوشت افراد مؤثر باشند.

طالع بینی سال اژدها یکی از مهمترین رویدادهای فرهنگی چینی است و در این کشور به عنوان یک جشن ملی و مذهبی جشن گرفته می‌شود. هر سال در طول جشن اژدها، مراسم و فعالیت‌های مختلفی انجام می‌شود که هدف آنها جشن گرفتن و پیش‌بینی شانس و سرنوشت در سال جدید است.

اژدها همچنین با شاخه زمینی (地支/ dì zhī) chén (辰) و ساعت‌های 7 تا 9 صبح مرتبط است. در اصطلاح یین و یانگ (阴阳/ یین یانگ)، اژدها یانگ است. اژدها چهره های قوی و مستقلی هستند، اما آنها مشتاق حمایت و عشق هستند.

اژدها مورد احترام ترین حیوان در فرهنگ چینی است. آنها خود را نوادگان اژدها می نامند. در گذشته امپراتورها به عنوان تناسخ اژدها در نظر گرفته می شدند. جفت شدن با ساقه های آسمانی (天干—Tiān gān)، یک چرخه تقویمی 60 ساله وجود دارد. اگرچه چن با زمین مرتبط است، سال ها نیز از طریق پنج عنصر طبیعت (五行-wǔ xíng) می گذرد.

منبع: روزگار نو

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه