اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

هشدار جدی هواشناسی به بارش باران و سیل در این استانها | کدام استان ها بارندگی دارند؟

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران از بارش پراکنده باران در تهران از بعد از ظهر دوشنبه (۱۴ اسفند) و افزایش نسبی دما خبر داد.

هشدار جدی هواشناسی به بارش باران و سیل در این استانها | کدام استان ها بارندگی دارند؟
کدخبر : 23694
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد. اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند. اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

 به نقل از ایسنا،  بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده با استقرار جوی نسبتا پایدار، آسمان کمی ابری تا نیمه ابری گاهی با وزش باد و از بعد از ظهر امروز (۱۲ اسفند) تا ظهر دوشنبه (۱۴ اسفند) در نواحی پرتردد شهری با افزایش نسبی آلاینده‌ها پیش بینی می‌شود.

از بعد از ظهر دوشنبه تا روز سه شنبه (۱۵ سفند) در بعضی ساعات افزایش ابر و در پاره‌ای نقاط به‌ویژه ارتفاعات و مناطق غربی استان بارش پراکنده مورد انتظار است. همچنین طی این مدت افزایش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

براساس این گزارش، آسمان تهران فردا (۱۳ اسفند) کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی یه تدریج افزایش ابر با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۱درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه (۱۴ اسفند) قسمتی ابری همره با غبار محلی در بعد از ظهر افزایش ابر و بارش پراکنده باحداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود./ اقتصاد آنلاین

اخبار هواشناسی | برف و باران جدید در راه است

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: امروز شنبه ۱۲ اسفند اوایل وقت سامانه بارشی از مرزهای شمال شرقی کشور خارج می‌شود. در این روز در نوار شرقی کشور وزش باد شدید و در سایر مناطق کشور جوی آرام پیش بینی می‌شود.

روز یکشنبه ۱۳ اسفند در ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی، برخی نقاط شمال غرب و ارتفاعات البرز غربی و مرکزی افزایش ابر و رگبار پراکنده باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

روز دوشنبه ۱۴ اسفند با ورود سامانه بارشی در غرب، جنوب غرب، برخی مناطق شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، مناطقی از مرکز، جنوب، شرق و جنوب شرق کشور بارش باران و برف رخ می‌دهد.

روز سه شنبه سامانه بارشی جدید در مرکز، شرق و جنوب شرق کشور به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

 به نقل از تابناک، محمد اصغری، کارشناس هواشناسی گفت: موج هفته قبل در حال خروج از کشور است.

به گفته وی وزش باد شدیدی در کرمان، خراسان جنوبی و یزد خواهیم داشت. سامانه جدیدی وارد خواهد شد و از روز دوشنبه بر دو سوم جنوبی کشور اثرگذاری خواهد بود

وی افزود: خوزستان، بوشهر، فارس، هرمزگان و سیستان و بلوچستان تحت تاثیر موج جدید خواهد بود. سدهای سیستان و بلوچستان پر هستند و شدت بارندگی‌ها در روز سه شنبه قابل توجه خواهد بود

سردترین ایستگاه کشور لاله زار با دمای ۲۰- بود و تهران به ۱- رسید.

به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران از بارش پراکنده باران در تهران از بعد از ظهر دوشنبه (۱۴ اسفند) و افزایش نسبی دما خبر داد.

بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده با استقرار جوی نسبتا پایدار، آسمان کمی ابری تا نیمه ابری گاهی با وزش باد و از بعد از ظهر امروز (۱۲ اسفند) تا ظهر دوشنبه (۱۴ اسفند) در نواحی پرتردد شهری با افزایش نسبی آلاینده‌ها پیش بینی می‌شود.

از بعد از ظهر دوشنبه تا روز سه شنبه (۱۵ سفند) در بعضی ساعات افزایش ابر و در پاره‌ای نقاط به‌ویژه ارتفاعات و مناطق غربی استان بارش پراکنده مورد انتظار است. همچنین طی این مدت افزایش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

براساس این گزارش، آسمان تهران فردا (۱۳ اسفند) کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی یه تدریج افزایش ابر با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۱درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه (۱۴ اسفند) قسمتی ابری همره با غبار محلی در بعد از ظهر افزایش ابر و بارش پراکنده باحداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود./ زیرنویس

خسارت ۱۴ هزار میلیاردی سیل سیستان و بلوچستان به زیرساخت‌ها

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، اداره‌کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان شنبه پنجم اسفندماه با صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی وزش باد در سطح استان از روز یکشنبه ششم اسفندماه به مدت سه روز هشدار داد و این پیش‌بینی به درستی به وقوع پیوست.

سه‌شنبه ۸ اسفندماه نیز اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان با صدور هشدار هواشناسی جوی جدید سطح نارنجی از پیش‌بینی تشدید فعالیت سامانه بارشی در جنوب استان خبر داد؛ بارش‌هایی که عمده شهرستان‌های منطقه بلوچستان در جنوب استان سیستان و بلوچستان را درگیر سیلاب کرد.

روز گذشته، اما بار دیگر اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور بالاترین سطح هشدار هواشناسی جوی یعنی هشدار هواشناسی جوی سطح قرمز توسط این اداره‌کل از پیش‌بینی تشدید فعالیت سامانه بارشی در استان خبر داد.

محسن حیدری مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان گفت: تا صبح جمعه ۱۱ اسفندماه، در شهرستان‌های دشتیاری، چابهار، کنارک، قصرقند، نیکشهر، سرباز، راسک، جنوب مهرستان، سراوان و سیب و سوران رخداد رگبار شدید و رعد برق و احتمال بارش تگرگ و تندباد لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: توصیه می‌شود از اسکان و تردد در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه در زمان بارندگی خودداری و از محصولات کشاورزی محافظت شود، در ترددهای دریایی احتیاط و مدیریت سدها انجام شود و برای کاهش خسارات احتمالی تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه‌روز گذشته از ۳۹ ایستگاه هواشناسی و باران‌سنجی گزارش باران مخابره شده که از شارک از توابع شهرستان قصرقند ۵۹ میلیمتر، توتان ۵۰.۵، نگور ۴۷، زاهدان ۴.۲ و خاش ۳.۴ میلیمتر باران گزارش شد.

حیدری بیان کرد: با ورود سامانه بارشی جدید تا صبح جمعه در سطح استان افزایش ابر، بارش باران، برخی نقاط رگبار و رعدوبرق با احتمال تگرگ، تندباد لحظه‌ای، کاهش موقتی و محسوس دما و ارتفاعات نیمه شمالی بارش برف و پدیده مه انتظار می‌رود. بارش‌ها در نیمه جنوبی استان از شدت بیشتری برخوردار بوده و در بعضی ساعات رگبار شدید باران و رعدوبرق در این نواحی رخ خواهد داد به طوری که سیلاب شهری و روستایی و طغیان رودخانه‌ها، خسارت به محصولات کشاورزی، وقوع صاعقه، سرریز شدن بیشتر سدها، تشدید خسارت به تاسیسات و زیرساخت‌ها دور از انتظار نیست.

خسارت ۱۴ هزار میلیاردی سیل به زیرساخت‌ها

مجید محبی اظهار داشت: در پی فعالیت سامانه بارشی از ابتدای هفته تاکنون و بارندگی روزهای اخیر و جاری شدن سیلاب در منطقه بلوچستان واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان، مطابق برآورد اولیه ۱۴ هزار میلیارد ریال خسارت به زیرساخت‌های منطقه وارد شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه عمده خسارات به راه‌ها و بخش کشاورزی وارد شده، افزود: تاکنون تعدادی پل تخریب شده و مسیرهای مواصلاتی آسیب دیده‌اند، اما در مجموع با تلاش راهداران و تیم‌های امدادی در حال حاضر همه محورهای مواصلاتی اصلی سطح استان باز است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از محورهای روستایی در پی طغیان رودخانه‌ها مسدود هستند، گفت: با توجه به پیش‌بینی فعالیت سامانه بارشی جدید از عصر امروز در جنوب استان و صدور هشدار هواشناسی جوی سطح قرمز، همه تیم‌های امدادی در حال حاضر در آماده‌باش هستند و توصیه اکید داریم مردم از ترددهای غیرضروری در محورهای مواصلاتی خودداری کنند./ ایسکا نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه