قیمت طلا | قیمت طلا امروز در بازار

قیمت طلا امروز کولاک کرد! | قیمت طلا امروز 6 اسفند در بازار

قیمت طلا امروز کولاک کرد!

کدخبر : 23563
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا

بروزرسانی: یکشنبه 6 اسفند – 08:30

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای 18 عیار / 750 28,641,000

طلای ۲۴ عیار 38,188,000

طلای 18 عیار / 740 28,259,000

طلای دست دوم 28,259,330

آبشده کمتر از کیلو 124,160,000

مثقال طلا 124,060,000

انس طلا 2,035.56

قیمت سکه

سکه امامی تک فروشی 336,050,000

سکه بهار آزادی تک فروشی 316,100,000

نیم سکه تک فروشی 188,600,000

ربع سکه تک فروشی 118,400,000

سکه گرمی تک فروشی 60,200,000

تمام سکه (قبل 86) 314,000,000

نیم سکه (قبل 86) 145,000,000

ربع سکه (قبل 86) 76,000,000

حباب سکه

حباب سکه امامی 60,200,000

حباب سکه بهار آزادی 40,850,000

حباب نیم سکه 50,850,000

حباب ربع سکه 49,400,000

حباب سکه گرمی 26,240,000/ تازه نیوز

چرا قیمت طلا و سکه صعودی شد؟

کشتی‌آرای، فعال بازار طلا گفت: در هفته اخیر با وجود افزایش بهای انس جهانی و افزایش نسبی قیمت ارز حباب سکه کاهش پیدا کرد که علت آن هم خبر توزیع سکه‌های بانک مرکزی از ۱۳ اسفند ماه بود.

قیمت طلا به عنوان یکی از محبوب‌ترین فلزات قیمتی جهان، تحت تأثیر چندین عامل اقتصادی و جهانی قرار دارد. افزایش یا کاهش قیمت طلا معمولا به سیاست‌های پولی دولت‌ها، تقاضا و عرضه جهانی، شرایط اقتصادی و همچنین نوسانات در بازارهای مالی بستگی دارد. با توجه به مواجهه با مخاطرات مالی و نوسانات اقتصادی، طلا به عنوان یک ابزار حفظ ارزش و سرمایه‌گذاری جذاب محسوب می‌شود.

محمد کشتی آرای اعلام کرد: در هفته اخیر قیمت اونس جهانی ۱۶ دلار افزایش یافت و با توجه به روزهای پایانی سال، افزایش تقاضا در بازار داخلی داریم که همین افزایش تقاضا منجر به افزایش حباب قیمتی می‌شود. با همه این شرایط این هفته قیمت‌ها به مراتب با ثبات‌تر از پیش‌بینی‌ها بود.

قیمت طلا

وی اظهارکرد: در هفته گذشته با وجود افزایش بهای انس جهانی و افزایش نسبی قیمت ارز حباب سکه کاهش پیدا کرد که علت آن هم خبر توزیع سکه‌های بانک مرکزی از ۱۳ اسفند ماه بود.

فعال بازار طلا گفت: قیمت سکه طرح قدیم با ۴۰۰ هزار تومان افزایش همراه بود و به ۳۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید سکه طرح جدید با ۲۵۰ هزار تومان افزایش به ۳۳ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید. نیم سکه با ۱۵۰ هزار تومان افزایش به ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، ربع سکه با ۲۰۰ هزار تومان افزایش به ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی هم با ۱۰۰ هزار تومان افزایش به ۶ میلیون تومان رسید.

کشتی آرای همچنین گفت: حباب سکه در هفته جاری با ۲۰۰ هزار تومان کاهش همراه بود. ابتدای هفته حباب سکه ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بود در حالی که اکنون حباب سکه ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

وی ادامه داد: قیمت هر مثقال طلای آب شده با ۱۹۰ هزار تومان افزایش به ۱۲ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان رسید و یک گرم طلای ۱۸ عیار با ۴۴ هزار تومان افزایش به ۲ میلیون و ۸۴۴ هزار تومان رسید.

کارشناس بازار طلا تصریح کرد: در مجموع بخش عمده افزایش قیمت ناشی از افزایش قیمت جهانی بود و بازار داخلی ثبات خوبی داشت.

کشتی آراید تاکید کرد: نکته دیگر این هست که در این هفته و روزهای پیش رو به دلیل نزدیک شدن به ایام ماه مبارک رمضان اعیاد شعبانیه و همچنین در پیش بودن عید نوروز تقاضا برای سکه افزایش یافته، اما این افزایش تقاضا موجب افزایش حباب قیمتی نشده است.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود از روزهای آینده به دلیل در پیش بودن عرضه سکه‌های بانک مرکزی در روز ۱۳ اسفند و همچنین حراج شمش‌های طلا در مرکز مبادله ثبات قیمت ادامه خواهد یافت./ خبرجو 24

نحوه محاسبه قیمت طلا و سکه

قیمت گذاری بر روی طلا با توجه به عیار طلا و واحد اندازه گیری طلا متفاوت است. قیمت جهانی طلا بر مبنای واحد اونس محاسبه میشود و قیمت طلا در داخل ایران بر مبنای واحد گرم و مثقال محاسبه میگردد. عیار طلا نیز یکی از معیارهای قیمت گذاری بر روی طلا محسوب میشود. هر روز میتوانید قیمت طلا و قیمت سکه را از سایت  بازار طلا  گلد نیوز دنبال کنید.

نحوه محاسبه قیمت طلا در هنگام خرید زیورآلات طلا

برای محاسبۀ سریع قیمت طلا می‌توانید فرمول زیر را انجام دهید. برای این منظور فقط به یک ماشین حساب نیاز دارید تا مثل طلافروش‌ها خیلی سریع قیمت طلا را به‌دست بیاورید. دستوری که پائین نوشته‌ایم را به ترتیب انجام دهید:

اول از همه روی ماشین حساب، قیمت یک گرم طلا را به‌اضافۀ فی‌اجرت + ۱۶ کنید. سپس دکمۀ % (درصد) ماشین حساب را بزنید. بدون هیچ کار اضافه‌ای، دکمۀ ضربدر را در ماشین حساب بزنید و وزن طلا را وارد کنید. در آخر دکمه‌ی مساوی (=) را بزنید تا قیمت طلا مشخص شود.

قیمت یک گرم طلا + فی‌اجرت + ۱۶ + % × وزن طلا = قیمت طلا

محاسبه قیمت طلای دست دوم هنگام خرید

زمانی که قصد خرید طلای دست دوم را دارید، روش محاسبه کردن طلا بسیار اهمیت دارد و باید حتما دقت کنید که دوباره هزینه ساخت پرداخت نکنید. روش محاسبه به این صورت است که در ابتدا قیمت هر گرم طلای 18 عیار را ضرب در وزن طلا می‌کنیم، سپس عدد بدست آمده را با 7 درصد سود فروشنده و 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده جمع می‌کنیم.

 به طور کلی به این صورت است:( قیمت هر گرم طلا × وزن طلا) + ( %9 مالیات بر ارزش افزوده + %7 سود فروش)

محاسبه قیمت طلا در زمان فروش

حتی اگر فقط یک روز از خرید طلای شما گذشته باشد و بخواهید آن را بفروشید، اجرت پرداخت و سودی که طلا فروش برده است از جنس طلا کسر می‌شود و طلا به قیمت طلای دست دوم از شما خریداری خواهد شد. این یک قانون است و در همۀ واحدهای طلافروشی اجرا می‌شود. چرا؟ به این دلیل که بر اساس قانون، طلافروش حق ندارد طلای نویی را که به قیمت طلای کهنه خریداری کرده، دوباره به فرد دیگر بفروشد.

مثقال طلا برابر با 4.608 گرم است. یک سیرطلا نیز برابر 16 مثقال است. یک اونس طلا حدود 1/31 گرم وزن دارد. هرچند هر اونس طلا دارای چند روایت وزنی است که مهمترین آن در آمریکا شایع است. هر اونس طلا در آمریکا حدود 35/28 گرم وزن دارد. جهت اطلاع از قیمت مثقال طلا امروز وارد سایت گلد نیوز شوید تا از قیمت روز طلا اطلاع پیدا کنید./ تابناک

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه