ویتامین | کمبود ویتامین

این افراد نباید ویتامین مصرف کنند | ویتامین برای کدام افراد مضر است؟

افرادی که برای کاهش کلسترول ویتامین مصرف می‌کنند، در معرض خطر حمله قلبی قرار دارند.

این افراد نباید ویتامین مصرف کنند | ویتامین برای کدام افراد مضر است؟
کدخبر : 23499
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 بسیاری از افراد، مکمل ویتامین B۳ مصرف می‌کنند و در مولتی ویتامین‌ها گنجانده می‌شود همچنین برای تقویت سلامت به برخی از غذاها مانند غلات نیز اضافه می‌شود.

اقداماتی برای کاهش فشار خون

نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد قرص ارزان‌قیمتی که افراد زیادی برای سالم ماندن و کاهش کلسترول مصرف می‌کنند ممکن است منجر به حملات قلبی بیشتر شود.

ویتامین B۳ که در برخی غذاها مانند غلات نیز وجود دارد، می‌تواند مقدار زیادی ماده شیمیایی به نام ۴PY را در بدن ما بسازد. این ماده شیمیایی می‌تواند رگ‌های خونی ما را ملتهب کند و خبر بدی برای قلب است زیرا می‌تواند باعث مشکلات جدی مانند سکته شود.

دانشمندان در کلینیک کلیولند متوجه این مشکل با ویتامین B۳ شدند. بسیاری از کشورها این ویتامین را به مواد غذایی مانند آرد و غلات اضافه می‌کنند زیرا به سیستم عصبی و رشد اندام‌ها و بافت‌هایی مانند کبد، پوست، مو و سلامت چشم‌ها کمک می‌کند.

شما می‌توانید ویتامین B۳ را به تنهایی یا از طریق ویتامین‌ها خریداری کنید و به شما کمک می‌کند سالم بمانید و برای مدت طولانی‌تری جوان به نظر برسید اما نتایج تحقیق منتشر شده در نشریه Nature Medicine نشان داد که برخی افراد بیش از حد از این ویتامین مصرف می‌کنند و ۴PY بیش از حد دارند.

دکتر استنلی هازن، محقق ارشد این تحقیق گفت: اثرات نیاسین (نوعی ویتامین B۳) همیشه تا حدودی یک پارادوکس بوده است. علیرغم کاهش کلسترول با نیاسین، مزایای بالینی آن همیشه کمتر از حد انتظار بوده است.

سرویس سلامت ملی بریتانیا می‌گوید که ما معمولاً ویتامین B۳ کافی را از چیزهایی مانند گوشت، ماهی، تخم مرغ و آرد گندم دریافت می‌کنیم و مصرف بیش از حد یک نوع ویتامین می‌تواند منجر به بیماری کبد شود.

منبع: سلامت نیوز

بهترین زمان برای مصرف انواع ویتامین ها

ویتامینها نقش بسیار مهمی در کارکرد صحیح ارگان های بدن دارند. ویتامین ها در مواد غذایی و خوراکی های مختلف موجود هستند اما اگر به هر دلیلی بدن نتواند ویتامین های موجود در مواد غذایی را دریافت کند، پزشک برای جلوگیری از کمبود ویتامین، مکمل های ویتامین را تجویز می کند. برای بهبود عملکرد ویتامین ها توصیه می شود این مکمل ها را در زمان های مشخصی مصرف نمایید. در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک در مورد زمان مصرف هریک از ویتامین ها صحبت خواهیم کرد.

زمان مصرف ویتامین A

مکمل ویتامین A را هر زمان که مناسب است، مصرف کنید.

زمان مصرف ویتامینB6 یا پیریدوکسین

مصرف ویتامینB6 در شب موجب اختلال خواب می شود پس این ویتامین را صبح و یا در طول روز مصرف کنید.

زمان مصرف ویتامین B12

این ویتامین را می توان در صبح مصرف کرد.

زمان مصرف ویتامین B1

بهتر است که این ویتامین را تا قبل از ظهر مصرف کنید.

زمان مصرف ویتامین C

مصرف این مکمل به همراه غذا می تواند مفید باشد و مصرف منابعی از ویتامین Cبه همراه مکمل های آن به گوارش بهتر کمک می کند. اگر فکر می کنید مصرف این ویتامین در خواب اختلال ایجاد می کند آن را صبح مصرف کرده و از دوز مصرفی تان کم کنید.

زمان مصرف ویتامین D

ویتامینD محلول در چربی است پس باید به همراه غذای حاوی چربی مصرف شود و فرقی نمی کند به همراه صبحانه، ناهار یا شام مصرف شود.

زمان مصرف ویتامین E

ویتامین E محلول در چربی است پس باید به همراه غذای حاوی چربی مصرف شود.

زمان مصرف ویتامین K

ویتامینK محلول در چربی است و هیچ گونه شواهدی برای زمان مصرف آن وجود ندارد.

زمان مصرف منیزیم

درمیان تمام ویتامین ها و مواد معدنی که مصرف می کنید منیزیم باید شب ها مصرف شود زیرا به بهبود کیفیت خواب کمک خواهد کرد و از گرفتگی پاها در شب جلوگیری می کند.

زمان مصرف مولتی ویتامین

برای مولتی ویتامین ها زمان مشخصی برای مصرف وجود ندارد اما قطعا باید همراه غذا مصرف شوند. مولتی ویتامین‌ها هم حاوی ویتامین‌های محلول در آب هستند و هم ویتامین‌های محلول در چربی بنابراین بهتر است همراه غذا مصرف شوند تا ویتامین‌های محلول در چربی نیز به خوبی جذب شوند.

چه ویتامین‌هایی را باید با معده خالی مصرف کنید؟

املاح و ویتامین‌های محلول در آب مانند ویتامین C و ویتامین B را با معده خالی و یک لیوان آب مصرف کنید تا بدنتان راحت‌تر آن‌ها را متابولیز و جذب نماید. پروبیوتیک‌های حاوی لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتریوم اگر سی دقیقه قبل از غذا مصرف شوند بیشترین اثر را دارند.

اگر معده تان با مصرف ویتامین های محلول در آب احساس ناراحتی می کند، این ویتامین‌ها را همراه با غذا مصرف کنید. هر چند جذبشان کمتر خواهد شد.

چه ویتامین‌هایی را باید همراه غذا مصرف کنید؟

ویتامین‌های محلول در چربی شامل ویتامین D، ویتامین E، ویتامین A و ویتامین K را همراه غذا یا میان‌وعده‌تان که دارای چربی است مصرف کنید.

کلسیم کربنات و مولتی ویتامین‌ها نیز بهتر است همراه غذا مصرف شوند.

ویتامین هایی که صبح باید خورد

ویتامینC، برخی از ویتامین های گروه B و ویتامین D

ویتامین ها و مکمل هایی که قبل خواب باید خورد

ویتامینB3 (نیاسین) و منیزیم

پس از مصرف ویتامین ها قهوه، چای، نوشیدنی های شیرین نخورید.

اگر مکمل آهن مصرف می‌کنید بهتر است آن را با ویتامین C همراه نمایید.

بهتر است قرص ها همراه آب و یا آبمیوه طبیعی مصرف شوند.

توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. /نمناک

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه