قیمت دلار | قیمت دلار امروز در بازار

منتظر روز های سخت اوج گرفتن دلار باشید! | قیمت دلار در آینده به این عدد ترسناک می رسد

منتظر روز های سخت اوج گرفتن دلار باشید!

منتظر روز های سخت اوج گرفتن دلار باشید! | قیمت دلار در آینده به این عدد ترسناک می رسد
کدخبر : 23489
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت دلار با پیش بینی های وحشتناکی مواجه شده است. متوسط هفتگی قیمت دلار که در حال افزایش است با این مساله مواجه شده که در آینده نزدیک ممکن است قیمت بالاتری به خود بگیرد. طبیعتا افزایش قیمت دلار تاثیرمستقیم بر بازار  خواهد داشت. مسئولان مربوطه حتما باید مقابل افزایش قیمت دلار بایستند. در ادامه قیمت دلار در بازار امروز را مشاهده می کنید.

 نرخ هر اسکناس دلار آمریکا امروز (چهارشنبه دوم اسفند ماه ۱۴۰۲) ۴۲ هزار و ۹۲۰ تومان و نرخ حواله دلار ۳۹ هزار و ۸۶۴ تومان معامله شد که قیمت اسکناس آن یک تومان کاهش و نرخ حواله ۱۵۵ تومان افزایش داشت.

هر اسکناس یورو نیز با افزایش ۱۸۶ تومانی در مرکز مبادله ایران به ۴۶ هزار و ۴۱۱ تومان رسید و نرخ حواله یورو نیز با ۳۴۰ تومان افزایش، ۴۳ هزار و ۱۰۶تومان معامله شد.

اسکناس درهم امارات ۱۱ هزار و ۶۸۶ تومان ارزش‌گذاری شده و نرخ حواله درهم نیز ۱۰ هزار و ۸۵۴ تومان است./اقتصاد نیوز

پیش بینی قیمت دلار تا پایان سال

روند صعودی قیمت دلار با شروع هفته جاری آغاز شد. اسکناس دلار روز دوشنبه در کانال هفتم کریدور ۵۰ هزار تومانی معامله شد.این اسکناس اگرچه امروز اندکی کاهشی‌ست اما طی سه روز ابتدایی هفته دو کانال پیشروی کرده بود. روندی صعودی که کارشناسان اقتصادی، آن را پیش‌بینی کرده بودند.

به گزارش اقتصاد آزاد در همین راستا برزو حق‌شناس کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه در هفته‌ گذشته روند رنج قیمت دلار قابل پیش‌بینی بود به تجارت‌نیوز گفت: «دلار هفته گذشته را در کانال پنجم کریدرو ۵۰ هزار تومانی نوسان داشت و روند رنجی را طی کرد.»وی افزود: «هفته جاری زون زمانی مهمی برای دلار است؛ به این معنی که اگر بازارساز موفق شود دلار را کنترل کند و اجازه ندهد در کانال هفتم کریدور ۵۰ هزار تومانی تثبیت شود، تا پایان سال بعید است که قیمت به سطح ۶۰ هزار تومان برگردد.»

قیمت دلار

حق‌شناس در ادامه گفت: «اگر قیمت دلار بتواند بالای کانال ۵۶ هزار تومانی تثبیت شود، قبل از پایان سال، سقف جدید را خواهد زد و رشدی که پیش‌بینی می‌شد برای سال آینده اتفاق می‌افتد.»این کارشناس اقتصادی با تاکید بر اینکه تاچ قیمت ۶۰ هزار تومانی برای دلار قابل پیش‌بینی بود، خاطرنشان کرد: «هر گونه پیش‌بینی برای انتهای سال به روند فعلی قیمت دلار در هفته اخیر مربوط می‌شود که آیا دلار سال ۱۴۰۲ را در سقف قیمت به پایان می‌رساند یا خیر.»

حق‌شناس با تاکید بر اینکه هرگونه پیش‌بینی برای دلار کار ریسکی است، خاطرنشان کرد: «کدها و سیگنال‌هایی که از سمت بانک مرکزی به بازار ورود می‌کند، مبنی بر این است که دست بازارساز خالی است و به اقدامات عجیبی مانند تمدید اوراق ۳۰ درصد و یا محدودیت در تراکنش‌های بانکی برای کنترل نرخ دلار روی آورده است.»/ اقتصاد آزاد

پیش‌بینی یک عضو اتاق بازرگانی درباره قیمت دلار در سال ۱۴۰۳

قاسم رضائیان، رئیس اتاق بازرگانی گیلان در خصوص دلایل نوسانات بازار ارز در روزهای پایانی سال اظهار داشت: متاسفانه سالهاست افراد سودجو و دلالان بازار ارز در ماه پایانی سال از همیشه فعال‌تر می شوند تا قیمت دلار را تا حد امکان دچار نوسان و افزایش کنند. این افراد طوری شرایط آینده را برای مردم تداعی می کنند که انگار آخر زمان شده و همه باید بلافاصله سرمایه های خود را از ریال به دلار تبدیل کنند.

وی ادامه داد: به همین دلیل همیشه در ماه‌های پایانی سال ما با چنین اتفاقاتی مواجه می شویم که دلیل اصلی آن هم ایجاد موج هیجانی توسط دلالان برای تشویق مردم و هجوم آنها به بازارهای غیر رسمی ارز است.

این فعال اقتصادی یادآور شد: سوداگران بازار ارز همیشه در روزهای پایانی سال به دنبال آن هستند تا از آب گل آلود ماهی بگیرند و تا حد امکان ثبات و آرامش بازار را بر هم بزنند. در واقع درآمد و سود این افراد در عدم ثبات ارزی است که برای رسیدن به این هدف از هیچ اقدامی حتی سوء استفاده از ناآگاهی و هیجانات مردم دریغ نمی کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق بازرگانی ایران، عملکرد بانک مرکزی در این خصوص را بسیار مهم و مثبت خواند و گفت: بی تردید نقش دولت و بانک مرکزی در مدیریت شرایط این چنینی بسیار مهم و تاثیرگذار است که خوشبختانه تاکنون بانک مرکزی توانسته با توجه به شرایط داخلی و بین‌المللی به خوبی بازار ارز را کنترل و مدیریت کند.

رضائیان خاطر نشان کرد: بانک مرکزی در سال جاری توانست با اجرای سیاست های ارزی خود به خوبی بازار را کنترل کند که امیدوارم بتواند مثل سال گذشته از پس روزهای پایانی امسال هم بر آید. به ویژه آنکه کشور ما همچنان تحت فشار و محدودیت های مختلف داخلی و بین‌المللی از جمله تحریم های ظالمانه آمریکا و غرب است و همین موضوع مسئولیت بانک مرکزی را بسیار سنگین تر می کند.

عضو اتاق بازرگانی با اشاره به واریز ۲ میلیارد دلار بدهی بابک زنجانی به خزانه بانک مرکزی گفت: قطعا این موضوع در شرایط کنونی و روزهای پایانی سال تاثیر مثبتی بر توان مدیریت بازار ارز توسط بانک مرکزی خواهد داشت و می تواند التهاب بازار را تا حد قابل توجهی کاهش دهد. گواه این موضوع نیز کاهش قیمت دلار در ساعات اولیه انتشار این خبر بود که نوید دهنده این است که واریز این مبلغ به خزانه بانک مرکزی نیز می تواند در روزهای آتی هم باعث تثبیت و آرامش بیشتری در بازار شود.

وی با پیش بینی نوسانات قیمت دلار در روزهای پایان سال اظهار داشت: اگر بانک مرکزی بتواند علاوه بر تکیه بر منابع ارزی خود، سرمایه های سرگردان و بلاتکلیف مردم را نیز به خوبی به سمت بخش مولد هدایت کند، هیچ مشکلی در تامین ارز تا پایان سال و حتی سال آینده نخواهیم داشت. بی‌تردید اگر دولت و بانک مرکزی بتوانند با ارائه برنامه های جامع و مدون در راستای سرمایه گذاری ایمن و کم ریسک، سرمایه های سرگردان را به بخش مولد و اقتصادی کشور سوق دهد، بسیاری از مشکلات و کاستی های اقتصاد ما بر طرف خواهد شد./ خبر آنلاین

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه