سلامت | آرامش

بدن شما در صورت بروز این اعمال یعنی در سلامت کامل است | سلامت بدن را بسنجید

در این مطلب با هم علائمی که نشان می‌دهد بدن سالمی دارید، مرور می‌کنیم.

بدن شما در صورت بروز این اعمال یعنی در سلامت کامل است | سلامت بدن را بسنجید
کدخبر : 23187
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

سلامت پلاس:

باید به کودکان به اندازه ایی اهمیت دهیم که متوجه باشیم نحوه برخورد با کودکانمان دید آنها را نسبت به جهان اطراف تعیین می کند. دانستن نکات مهم تا حدودی کاربردی است اما به دنبال کشف نکات جدید در مورد هر چیزی باشید مهم است، انار با قابلیت های جدید ناجی شما می شود. زمستان باعث چاقی های مفرط که با وزن اضافه همراه می شود همه این موارد به رعایت چند نکته بستگی دارد. برای رفع افسردگی نور خورشید معجزه ایی است که دومی ندارد. برای اینکه از سلامت کل بدنتان مطمئن شوید باید این علائم را در خود ببینید.

در اینجا سعی می‌کنیم سیگنال‌های خوبی که بدن به ما می‌دهد را فهرست وار بگوییم تا ببینیم شاخص‌های یک سبک زندگی سالم و بدون دردسر چه فاکتورهایی دارد.

یک الگوی خواب آرام و ثابت نشان دهنده بهزیستی کلی است. زندگی در بدنی سالم به این معنی است که به ندرت نیاز دارید که در طول بعدازظهر چرت بزنید و این نشان دهنده عملکرد سالم آدرنال و سطح قند خون پایدار است.

اگر بتوانید فعالیت‌های روزانه را بدون هیچ درد یا ناراحتی انجام دهید و بتوانید کارهای فوق برنامه را هم انجام دهید، سطح انرژی شما تقریباً در حد مطلوب است.

سلامت

اگر حداقل دو بار در روز مدفوع می‌کنید و این کار را راحت انجام می‌دهید، روده‌های شما می‌توانند عملکرد خوبی داشته باشند.

اگر ادرار شما شفاف باشد و به راحتی و بدون درد دفع شود، سیستم ادراری سالمی دارید. همچنین نشانه خوبی است که نشان می‌دهد کلیه‌ها به درستی کار می‌کنند.

پوست سالمی دارید. پوستی که هیدراته، انعطاف پذیر و به طور یکنواخت رنگ شده است، در شرایط بهینه قرار دارد.

کلید حفظ سلامت پوست این است که از قرار گرفتن طولانی مدت در آفتاب و هیدراته نگه داشتن پوست خودداری کنید.

موهای ضخیم و فراوان همیشه نشانه خوبی از زندگی در بدنی سالم است. موهای نازک و شکننده اغلب نشانه کمبود ویتامین ها و مواد معدنی کلیدی هستند.

سلامت دهان و دندان به پیروی از عادات خوب سبک زندگی مانند مسواک زدن روزانه بستگی دارد. اگر دندان‌های شما قوی هستند، بافتی صاف دارند و لثه ها صورتی و سفت هستند، برنامه نگهداری از دهان شما کارساز است.

نفسی که با بوی متعفن آغشته شده است، علامت هشدار دهنده‌ای است که نشان می دهد چیزی در بدن درست نیست.

چرخه‌های قاعدگی منظم نشانه سلامتی است و به عنوان فشارسنج هورمون‌های سالم عمل می‌کند.

عملکرد سالم مغز، بهزیستی عاطفی و جسمی ما را تعیین می‌کند. سلامت روانی خوب به این معنی است که شما بهتر می‌توانید تمرکز کنید، حافظه قابل اعتمادی داشته باشید و بتوانید به طور موثر ارتباط برقرار کنید.

سلامت

اگر قلب سالمی دارید، بسیاری از مواردی که برای حفظ تناسب اندام و سالم به آنها تکیه می‌شود، به دنبال خواهد داشت. قلب، خون غنی از اکسیژن و مواد مغذی را به اندام‌های ما برای عملکرد صحیح پمپاژ می‌کند. به زبان ساده، قلب معیوب، تهدید کننده زندگی است. اگر در سال فقط یک یا دو سرماخوردگی می‌گیرید، سیستم ایمنی بدن شما کار خود را انجام می‌دهد.

چشمان شفاف و بینایی 20/20 نشانگر وجود یک جفت همتای سالم است.

استخوان‌های قوی و سالم از ساختار بدن ما حمایت می‌کنند و به محافظت از اندام های حیاتی در برابر ضربه و آسیب کمک می‌کنند.

ناخن‌های قوی و با رشد سریع به این معنی است که بدن تمام ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز خود را دریافت می‌کند.

گردش خون خوب یا جریان خون، بدن را به خوبی چرب و تغذیه می‌کند. تجمع پلاک، لخته شدن خون، یا تنگ شدن عروق خونی می‌تواند منجر به گردش خون ضعیف شود.

اگر بتوانید بدون نگه داشتن چیزی روی یک پا تعادل خود را حفظ کنید، به احتمال زیاد می‌توانید کارهای روزمره را به راحتی انجام دهید.

تست نشستن و برخاستن شامل نشستن با پاهای روی هم و ایستادن کاملاً عمودی بدون کمک دیگران یا استفاده از هیچ وسیله‌ای است. توانایی دستیابی به این امر، معیار دیگری برای سنجش قدرت و انعطاف است.

شما در مورد غذا وسواس ندارید. اختلالات خوردن اغلب خود را به دلیل وسواس نسبت به غذا نشان می‌دهد.

گوش دادن به هنرمند یا آهنگ مورد علاقه شما می‌تواند به کاهش اضطراب، فشار خون و درد کمک کند و همچنین کیفیت خواب، خلق و خو، هوشیاری ذهنی و حافظه را بهبود بخشد.

اگر مجبور نیستید هنگام تماشای تلویزیون صدا را افزایش دهید برای شما خوب است. این بدان معناست که شنوایی شما در محدوده طبیعی خود قرار دارد.

فشار خون ایده آل بین ۶۰/۹۰ میلی متر جیوه و ۸۰/۱۲۰ میلی‌متر جیوه در نظر گرفته می شود. اگر این ارقام با شما مرتبط است، پس شما خوب هستید.

سلامت

1- تنها زمانیکه گرسنه می شوید غذا می خورید و به هیچ وجه پرخوری نمی کنید .

اگر شما چنین احساسی دارید و تنها در زمان گرسنه شدن غذا می خورید و به هیچ وجه پر خوری نمی کنید ، می توانید به راحتی درک و احساس کنید که سالم و سلامت هستید .

2- رژیم غذایی سالم و مطلوبی دارید

اگر شما در هر وعده از غذاهای متنوع و خوشمزه البته به میزان مناسب می خورید ، باید بدانید که سالم هستید . بطور کلی رژیم غذایی خود را با سینه مرغ محدود نکنید و یا برعکس از شیرینی ها را ممنوع ننمایید و می توانید از آنها استفاده کنید و این مقدار باید محدود باشد . همچنین باید طبق برنامه و رژیم خاص جلو بروید و اگر از این روش پیروی می کنید باید بدانید که در کنار زندگی سالم ، بدن سالمی نیز دارید و هیچ مشکلی شما را تهدید نمی کند .

3- اندازه نیاز بدنتان غذا می خورید

هر ارگان بدن نیازهای غذایی جداگانه دارند . هنوز هیچ فرمول جهانی وجود ندارد که بتوانید میزان کالری مورد نیاز ارگان های بدنتان را محاسبه کنید . شما می توانید هم خیلی کم بخورید و هم برعکس زیاد بخورید و این تنها به خودتان بستگی دارد . اگر شما یکی از آن دسته از افرادی هستید که می دانید چقدر باید کالری به بدنتان برسانید ، بدانید که بدن سالمی دارید و هیچ مشکلی ندارید ./ایسنا

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه