قیمت طلا | قیمت طلا امروز در بازار

قیمت طلا امروز بازار را مختل کرد | قیمت طلا امروز به چند رسید؟

قیمت سکه و قیمت طلا امروز چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ را در جدول زیر مشاهده کنید. قیمت سکه امامی، بهار آزادی، گرمی، نیم سکه و ربع سکه، قیمت مثقال و انس جهانی طلا، طلای آبشده و دست دوم نیز در این جدول آمده است.

قیمت طلا امروز بازار را مختل کرد | قیمت طلا امروز به چند رسید؟
کدخبر : 23076
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا

قیمت طلا

بروزرسانی: چهارشنبه 18 بهمن - 09:50

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای 18 عیار / 750 27,628,000

طلای ۲۴ عیار 36,837,000

طلای 18 عیار / 740 27,259,000

طلای دست دوم 27,259,350

آبشده کمتر از کیلو 119,770,000

مثقال طلا 119,630,000

انس طلا 2,035.19

قیمت سکه

سکه امامی تک فروشی 324,300,000

سکه بهار آزادی تک فروشی  297,850,000

نیم سکه تک فروشی 180,100,000

ربع سکه تک فروشی 110,400,000

سکه گرمی تک فروشی 57,200,000

تمام سکه (قبل 86) 295,000,000

نیم سکه (قبل 86) 137,050,000

ربع سکه (قبل 86) 70,040,000

حباب سکه

حباب سکه امامی 57,050,000

حباب سکه بهار آزادی 31,200,000

حباب نیم سکه 46,650,000

حباب ربع سکه 43,550,000

حباب سکه گرمی 24,290,000

قیمت طلا و سکه روز سه‌شنبه ۱۷ بهمن، با افزایش ۲۰۰ تومانی دلار و افزایش محدود طلای جهانی در روند صعودی قرار گرفت. معامله‌گران بازار طلا افزایش قیمت‌های چهارمین روز هفته را علاوه بر رشد فاکتور‌های اساسی تعیین قیمت در این بازار، متاثر از رشد حباب سکه می‌دانند.

گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش طلای جهانی با افزایش نزدیک به چهار دلاری روی رقم ۲۰۲۸ دلاری معامله می‌شود.

پیش بینی قیمت طلا و سکه

تکنیکالیست‌ها در روز‌های گذشته برای سکه امامی منطقه ۳۱ میلیون ۵۰۰ هزار تومانی را محدوده قیمتی مناسبی جهت خرید‌های پله‌ای می‌دانند. آن‌ها می‌گویند اگر قیمت‌ها در محدوده‌های فعلی تثبیت شوند، روند بازار طلا افزایشی است. تحلیلگران فنی می‌گویند با توجه به رفتار کامودیتی‌ها در جهان و طلای جهانی، بازار طلا در داخل، حرکت رو به بالای خوبی دارد. البته باید در نظر داشت که هر پیش‌بینی در بازار طلا به رفتار دلار و سیاست‌های ارزی بانک مرکزی بستگی مستقیم دارد.

فعالان بازار طلا معتقدند در مناطق قیمتی بدون روند، احتمال ورود‌های موفق بالاتر است تا اینکه افراد بخواهند در روند‌های قیمتی وارد بازار شوند. آن‌ها می‌گویند در زمان‌هایی که بازار، روند دارد هیجانات کاذب بالاست و میانگین سود مناسب وجود ندارد.

ربع سکه به کانال ۱۱ میلیونی صعود کرد

قیمت سکه در چهارمین روز هفته در تمام قطعات غیر از سکه گرمی افزایش داشت. سکه امامی با افزایش یک میلیون و هشت هزار تومانی با قیمت ۳۲ میلیون و ۵۱۰ هزار تومانی معامله شد. سکه بهار رشد ۶۷۵ هزار تومانی داشت و در کانال ۲۹ میلیون تومانی پیشروی کرد. این قطعه در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۲۹ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان معامله می‌شود.

نیم‌سکه با افزایش ۲۵۰ هزار تومانی و ربع سکه با رشد ۲۰۰ هزار تومانی به ترتیب با قیمت ۱۷ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و ۱۱ میلیون تومان معامله شدند. سکه گرمی بدون تغییر و با همان رقم پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی روز دوشنبه معامله شد.

حباب سکه افزایشی شد

قیمت طلا روز سه‌شنبه ۱۷ بهمن افزایش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۱۱۷ هزار تومانی با رقم ۱۱ میلیون ۹۹۳ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲۶ هزار و ۳۰۰ تومان رشد قیمت داشت و به رقم دو میلیون و ۷۶۷ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۷۳۰ هزار تومان رسید.

روز سه‌شنبه حباب در خانواده سکه‌ها روند متوازنی داشت. حباب سکه امامی ۶۰۵ هزار تومان، سکه بهار ۳۱۶ هزار تومان، نیم‌سکه ۶۶ هزار تومان، ربع‌سکه ۲۰۸ هزار تومان و سکه گرمی ۵۴ هزار تومان رشد داشت.

کاهش ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا قیمت طلا را در معاملات روز چهارشنبه تثبیت کرده است. تاجران منتظر اظهارات مقامات فدرال رزرو در این هفته هستند تا سرنخ‌های بیشتری در مورد روند کاهش نرخ بهره در سال جاری میلادی به دست آورند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد کاهش به ۲۰۳۴ دلار و ۹۵ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم بدون تغییر خاصی به ۲۰۵۱ دلار و ۳۰ سنت رسیده است.

شاخص دلار ۰.۳ درصد کاهش یافته و سود اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا هم پایین آمده است. بدین ترتیب تمایل برای خرید طلا افزایش می‌یابد.

تحلیلگران انتظار دارند انتشار اطلاعات مربوط به شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا بر قیمت طلا تاثیر گذاشته و آن را تثبیت کند.

تاجران پس از انتشار اطلاعات اشتغال آمریکا در هفته گذشته که بهتر از حد انتظار بود، احتمال آغاز روند کاهش نرخ بهره از ماه مارس را پایین آوردند.

تحلیلگران عقیده دارند هرچه آغاز روند کاهش نرخ بهره نزدیک‌تر باشد، طلا روند صعودی خود را زودتر آغاز خواهد کرد. اما تاخیر در کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا باعث می‌شود قیمت طلا در کوتاه‌مدت رو به کاهش گذارد.

قیمت نقره امروز با ۰.۳۲ درصد کاهش به ۲۲ دلار و ۴۱ سنت رسید و پلاتین با ۰.۰۵ درصد کاهش، ۹۵ دلار و ۶۴ سنت معامله می‌شود.

قیمت طلا امروز در بازار جهانی با کاهش ۰.۸۷ درصدی، به ۲ هزار و ۳۴ دلار رسید. این رقم یعنی تاکنون طلا تنها افت یک دلاری را تجربه کرده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که طی یک هفته گذشته قیمت طلا در حدود ۱۹ دلار افت را تجربه کرده است؛ این در حالی است که عملکرد بازار در یک ماه گذشته، کاهش ۱۰ دلاری را نشان می‌دهد.

براساس گزارش رویترز، کاهش ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا قیمت طلا را در معاملات روز چهارشنبه تثبیت کرده است. تاجران منتظر اظهارات مقامات فدرال رزرو در این هفته هستند تا سرنخ‌های بیشتری در مورد روند کاهش نرخ بهره در سال جاری میلادی به دست آورند.

تحلیلگران انتظار دارند انتشار اطلاعات مربوط به شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا بر قیمت طلا تاثیر گذاشته و آن را تثبیت کند.

تاجران پس از انتشار اطلاعات اشتغال آمریکا در هفته گذشته که بهتر از حد انتظار بود، احتمال آغاز روند کاهش نرخ بهره از ماه مارس را پایین آوردند.

تحلیلگران عقیده دارند هرچه آغاز روند کاهش نرخ بهره نزدیک‌تر باشد، طلا روند صعودی خود را زودتر آغاز خواهد کرد. اما تاخیر در کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا باعث می‌شود قیمت طلا در کوتاه‌مدت رو به کاهش گذارد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه