اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

این استان ها از فردا سفید پوش می شوند | اخبار هواشناسی امروز 12 بهمن 1402

با پیش بینی سازمان هواشناسی کشور، در چهارمحال و بختیاری، لرستان، ایلام، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و فارس کولاک برف داریم.

این استان ها از فردا سفید پوش می شوند | اخبار هواشناسی امروز 12 بهمن 1402
کدخبر : 22927
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد. اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند. اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

سازمان هواشناسی در برخی استان های کشور کولاک برف پیش بینی کرد، براساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی برخی از استان‌های کشور با کولاک برف مواجه خواهند شد. «اصغری» کارشناس سازمان هواشناسی می‌گوید: بارش‌ها در دامنه‌های زاگرس آغاز شده‌اند و شدت بارش‌ها قابل توجه است.

در چهارمحال و بختیاری، لرستان، ایلام، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و فارس کولاک برف داریم.فردا در سواحل دریای خزر بارندگی خواهیم داشت. همچنین جمعه در تهران برف می‌بارد.

 به نقل از جهان نیوز، حامد یزدی‌مهر مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بعدازظهر چهارشنبه از صدور هشدار نارنجی هواشناسی مبنی بر فعالیت سامانه بارشی در نیمه شمالی و مناطق غربی و افزایش سرعت وزش باد در نیمه جنوبی و مناطق غربی و ارتفاعات از فردا پنج‌شنبه ۱۲ بهمن تا صبح روز یکشنبه ۱۵ بهمن ماه خبر داد و اظهار کرد: طبق این پیش‌بینی آخر هفته شاهد بارش باران و کولاک برف و وقوع مه در مناطق کوهستانی خواهیم بود.

وی گفت: بر اساس فعالیت سامانه بارشی پایان هفته، لغزندگی معابر و جاده‌ها و اختلال در تردد به ویژه در نواحی شمالی که همراه با مه و محدودیت در دید هستند، دور از انتظار نیست و به همه رانندگان و مسافران توصیه می‌شود در صورت عدم ضرورت، از تردد در گردنه‌های برف‌گیر خودداری کنند و در صورت لزوم به تردد، ضمن احتیاط حتماً مجهز به تجهیزات زمستانی باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در خصوص احتمال کولاک برف، وقوع سوزباد در ارتفاعات و ریزش بهمن نیز هشدار داد و گفت: تاکید مؤکد مدیریت بحران به کوهنوردان است که طی دو روز پایان هفته از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

یزدی‌مهر عنوان کرد: با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر کاهش ۴ تا ۶ درجه‌ای دما به همه شهروندان توصیه می‌شود تمهیدات لازم را برای جلوگیری از یخ زدگی برخی تأسیسات و لوله‌های آبرسانی داشته باشند.

وی بر ضرورت مدیریت مصرف انرژی نیز تاکید کرد و گفت: مردم عزیز با تنظیم دمای محیط و پوشیدن لباس گرم و عایق درب و پنجره‌ها می‌توانند نسبت به ذخیره انرژی اقدام و در این خصوص صرفه‌جویی داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بابیان اینکه طبق اعلام هواشناسی از عصر پنج شنبه ۱۲ بهمن ماه تا صبح یکشنبه ۱۵ بهمن ماه با افزایش سرعت وزش باد روبرو خواهم بود به همه مردم و ذینفعان تابلوهای تبلیغاتی، ساختمان‌های نیمه‌کاره و سست، داربست‌ها و پوشش گلخانه‌ها توصیه می‌کنیم نسبت به استحکام این موارد توجه داشته باشند، همچنین افراد از پرواز با پاراگلایدر و هواپیماهای سبک خودداری کنند.

حامد یزدی مهر، مدیرکل مدیریت بحران استان تهران، از صدور هشدار نارنجی هواشناسی مبنی بر فعالیت سامانه بارشی در نیمه شمالی و مناطق غربی و افزایش سرعت وزش باد در نیمه جنوبی و مناطق غربی و ارتفاعات از فردا پنج شنبه ۱۲ بهمن تا صبح روز یکشنبه ۱۵ بهمن ماه خبر داد و اظهار کرد: طبق این پیش بینی آخر هفته شاهد بارش باران و کولاک برف و وقوع مه در مناطق کوهستانی خواهیم بود.

به گزارش مهر، یزدی مهر گفت: بر اساس فعالیت سامانه بارشی پایان هفته، لغزندگی معابر و جاده‌ها و اختلال در تردد به ویژه در نواحی شمالی که همراه با مه و محدودیت در دید هستند، دور از انتظار نیست و به همه رانندگان و مسافران توصیه می‌شود در صورت عدم ضرورت، از تردد در گردنه‌های برف گیر خودداری کنند و در صورت لزوم به تردد، ضمن احتیاط حتماً مجهز به تجهیزات زمستانی باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در خصوص احتمال کولاک برف، وقوع سوزباد در ارتفاعات و ریزش بهمن نیز هشدار داد و گفت: تاکید مؤکد مدیریت بحران به کوهنوردان است که طی دو روز پایان هفته از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

وی عنوان کرد: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر کاهش ۴ تا ۶ درجه‌ای دما به همه شهروندان توصیه می‌شود تمهیدات لازم را برای جلوگیری از یخ زدگی برخی تأسیسات و لوله‌های آبرسانی داشته باشند.

یزدی مهر بر ضرورت مدیریت مصرف انرژی نیز تاکید کرد و گفت: مردم عزیز با تنظیم دمای محیط و پوشیدن لباس گرم و عایق درب و پنجره‌ها می‌توانند نسبت به ذخیره انرژی اقدام و در این خصوص صرفه جویی داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بابیان اینکه طبق اعلام هواشناسی از عصر پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه تا صبح یکشنبه ۱۵ بهمن ماه با افزایش سرعت وزش باد روبرو خواهم بود به همه مردم و ذینفعان تابلوهای تبلیغاتی، ساختمان‌های نیمه کاره و سست، داربست‌ها و پوشش گلخانه‌ها توصیه می‌کنیم نسبت به استحکام این موارد توجه داشته باشند، همچنین افراد از پرواز با پاراگلایدر و هواپیماهای سبک خودداری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
روی خط رسانه