قیمت طلا | قیمت طلا امروز در بازار

قیمت طلا همه را ناراحت کرد | قیمت طلا امروز به چند رسید؟

قیمت سکه و قیمت طلا امروز شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ را در جدول زیر مشاهده کنید. علاوه بر قیمت سکه امامی، بهار آزادی، گرمی، نیم سکه و ربع سکه می‌توانید قیمت مثقال و انس جهانی طلا، طلای آبشده و دست دوم را نیز مشاهده فرمایید.

قیمت طلا همه را ناراحت کرد | قیمت طلا امروز به چند رسید؟
کدخبر : 22902
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا

 

قیمت طلا

بروزرسانی: شنبه ۱۴ بهمن – ۱۰:۰۰

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای ۱۸ عیار / ۷۵۰ ۲۹,۵۳۵,۰۰۰

طلای ۲۴ عیار ۳۹,۳۷۹,۰۰۰

طلای ۱۸ عیار / ۷۴۰ ۲۹,۱۴۱,۰۰۰

طلای دست دوم ۲۹,۱۴۰,۸۷۰

آبشده کمتر از کیلو ۱۲۸,۰۳۰,۰۰۰

مثقال طلا ۱۲۷,۹۷۰,۰۰۰

انس طلا ۲,۰۴۵.۴۰

قیمت سکه

سکه امامی تک فروشی ۳۳۶,۳۱۰,۰۰۰

سکه بهار آزادی تک فروشی ۳۱۲,۸۵۰,۰۰۰

نیم سکه تک فروشی ۱۸۸,۶۰۰,۰۰۰

ربع سکه تک فروشی ۱۱۸,۴۰۰,۰۰۰

سکه گرمی تک فروشی ۶۱,۷۰۰,۰۰۰

تمام سکه (قبل ۸۶) ۳۱۰,۰۰۰,۰۰۰

نیم سکه (قبل ۸۶) ۱۴۷,۰۰۰,۰۰۰

ربع سکه (قبل ۸۶) ۷۷,۰۰۰,۰۰۰

حباب سکه

حباب سکه امامی ۵۲,۹۸۰,۰۰۰

حباب سکه بهار آزادی ۳۰,۱۲۰,۰۰۰

حباب نیم سکه ۴۷,۱۱۰,۰۰۰

حباب ربع سکه ۴۷,۵۳۰,۰۰۰

حباب سکه گرمی ۲۶,۸۲۰,۰۰۰

افزایش قیمت طلا تحت تاثیر چه عواملی قرار دارد؟

محمد کشتی آرای در ارتباط با وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری، اظهارداشت: افزایش قیمت ارز و طلای جهانی باعث افزایش قیمت طلا و سکه در بازار شده است.

او درباره اینکه احتمال بازگشت قیمت ها وجود دارد؟ گفت: باید دید بانک مرکزی چه اقدامی در حوزه ارز انجام می دهد چرا که الان عامل اصلی افزایش قیمت ها، رشد قیمت دلار در بازار آزاد است.

این فعال بازار طلا با اشاره به افزایش تقاضا در بازار طلا و ارز تصریح کرد: قیمت سکه قدیم با ۵۰۰ هزار تومان افزایش نسبت به دیروز ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید با ۶۰۰ هزار تومان افزایش ۳۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، نیم سکه با ۳۰۰ هزار تومان افزایش ۱۸ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، ربع سکه با ۳۰۰ هزار تومان افزایش ۱۱ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و سکه گرمی با ۱۵۰ هزار تومان ۶ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان شده است.

وی با بیان اینکه حباب سکه ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است، تصریح کرد: طلای ۱۸ عیار با ۷۰ هزار تومان افزایش ۲ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان شده است.

جهش قیمت ارز باعث افزایش قیمت طلا شد

نادر بذرافشان رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری موج در رابطه با دلیل افزایش قیمت طلا اظهار کرد: تنش‌های سیاسی و اقتصادی در منطقه بخشی از دلیل افزایش قیمت و بخش دیگر هم مربوط به نوسانات بازار جهانی بود که البته این نوسانات در حد افزایش داخلی قیمت طلا نبود اما به هر حال تاثیر خود را گذاشت. اما بخش اصلی مربوط به نوسانات و افزایش قیمت ارز بود که باعث شد تا قیمت طلا و سکه افزایش و بازار التهاب پیدا کند اما با این وجود التهاب بازار طلا نسبت به بازار ارز کمتر بود.

وی ادامه داد: در این مدت افزایش تقاضا اتفاق نیفتاد و بازار طلا روال عادی خودش را طی می‌کند و حتی رکود و کاهش تقاضا هم تشدید شده است. متاسفانه از اول دی ماه تا الان ما دچار کاهش تقاضا و رکود شده‌ایم و همکاران ما به ویژه واحدهای تولیدی اجاره‌ای در پرداخت هزینه‌هایشان با مشکل مواجه شدند.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران توضیح داد: بخشی از کاهش تقاضا به این دلیل است که مردم هنوز نمی‌دانند در خرید طلا به آنها مالیاتی تعلق می‌گیرد در دراز مدت به طلاهایی که در اختیار دارند مالیات بر عایدی محاسبه می‌شود یا نه. این سوالات در جامعه ما وجود دارد و این موضوع  باعث شده است که رکود بازار طلا تشدید شود.

بذرافشان درباره عرضه شمش توسط بانک مرکزی نیز گفت: عرضه شمش نیز انجام شد اما نتوانست تاثیر زیادی بر کاهش قیمت‌ها داشته باشد اما در مجموع شرایط بازار طلا ملتهب نیست و افزایش در حد 1 تا 5 درصدی که پیش‌بینی می‌شد، بود.

خبرآنلاین نوشت: طلا و سکه دیروز در بازار، وارد کانال‌های جدید قیمتی شدند؛ به طوری که سکه در کانال ۳۳ میلیون تومان و طلا، ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قرار گرفت.

تا پیش از این، بانک مرکزی با حراج شمش طلا در مرکز مبادلات ارزی و خبر ورود سکه‌های جدید و بدون تاریخ به بازار، در تلاش برای مهار قیمت طلا و سکه در بازار بود، اما حال به اعتقاد تحلیلگران، شرایط متفاوت است و عامل دیگری جز تقاضا، روی بازار طلا و سکه اثر دارد. محمد کشتی‌آرای، رییس اسبق اتحادیه طلا در ارتباط با وضعیت بازار طلا و سکه می‌گوید: افزایش قیمت ارز و طلای جهانی باعث افزایش قیمت طلا و سکه در بازار شده است.

او درباره اینکه احتمال بازگشت قیمت‌ها وجود دارد؟ به تسنیم متذکر می‌شود: باید دید بانک مرکزی چه اقدامی در حوزه ارز انجام می دهد؛ چراکه الان عامل اصلی افزایش قیمت‌ها، رشد قیمت دلار در بازار آزاد است.

با این حال، تحلیلگران بازار طلا اعتقاد دارند چنانچه قیمت اونس جهانی و نرخ دلار در ایران تغییر کند، قیمت طلا و سکه نیز قطعا نوسان خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه