اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

گرد و غبار در انتظار این استان ها | اخبار هواشناسی امروز 7 دی 1402

سازمان هواشناسی کشور وضعیت جوی کشور را برای امروز و فردا و ابتدای هفته آینده پیش بینی کرد.

گرد و غبار در انتظار این استان ها | اخبار هواشناسی امروز 7 دی 1402
کدخبر : 22244
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد. اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند. اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: امروز پنجشنبه (۷ دی) در برخی نقاط استان‌های خوزستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و از بعدازظهر این روز و جمعه (۸ دی) در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی، خراسان‌های شمالی و رضوی بارندگی، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در نقاط سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

امروز در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل و جمعه در شمال شرق کشور کاهش محسوس دما رخ خواهد داد. همچنین در روز جمعه وزش باد شدید، گاهی گردوخاک در شمال شرق و شرق کشور دور از انتظار نیست.

روزهای شنبه تا دوشنبه (۹ تا ۱۱ دی) جوی آرام همراه با افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی و پر جمعیت پیش‌بینی می‌شود. سه‌شنبه (۱۲ دی) نیز در استان‌های ساحلی خزر بارش پراکنده رخ خواهد داد.

خلیج فارس و دریای خزر از بعدازظهر پنجشنبه و جمعه مواج هستند.

آسمان تهران فردا (۸ دی) صاف تا قسمتی ابری و در بعضی ساعت‌ها وزش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و در روز شنبه (۹ دی) صاف تا کمی ابری و در بعضی ساعت‌ها غبار محلی با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، امروز پنج‌شنبه هفتم دی در برخی نقاط استان‌های خوزستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری و بویراحمد و از بعد از ظهر این روز و جمعه در شمال شرق کشور کاهش محسوس دما رخ خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

هواشناسی ایران / بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور از پنجشنبه

همچنین فردا -جمعه- وزش باد شدید، گاهی گرد و خاک در شمال شرق و شرق کشور پیش‌بینی می‌شود. در روزهای شنبه تا دوشنبه جوی آرام همراه با افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیش‌بینی می‌شود.

سه‌شنبه نیز در استان‌های ساحلی خزر بارش پراکنده رخ خواهد داد. خلیج فارس و دریای خزر از بعدازظهر پنج‌شنبه و جمعه مواج است.

هواشناسی وضعیت جوی امروز پایتخت را قسمتی ابری تا نیمه ابری همراه با غبار صبحگاهی به تدریج افزایش ابر و افزایش ابر و افزایش باد را خواهد بود. شب هنگام هوای تهران قسمتی ابری تا نیمه ابری در بعضی ساعت‌ها با افزایش باد و گاهی باد شدید مواجه خواهد بود.

بیشینه دمای امروز پایتخت ۱۵ درجه سانتی‌گراد و کمینه دما ۸ درجه سانتی گراد خواهد بود.

امروز در استان‌های اراک، اردبیل، ارومیه، اهواز، بوشهر، خرم آباد، ساری، سمنان، سنندج آسمان ابری تا نیمه ابری پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
روی خط رسانه