اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

هشدار بارش باران و برف سنگین در این استان ها | اخبار هواشناسی امروز 3 دی 1402

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: امروز برای شمال غرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی بارش باران و برف پیش بینی می‌شود.

هشدار بارش باران و برف سنگین در این استان ها | اخبار هواشناسی امروز 3 دی 1402
کدخبر : 22134
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد. اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند. اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: امروز در شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و روز دوشنبه در نوار شمالی کشور و برخی مناطق غرب بارش باران، برف و رعدوبرق پیش‌بینی شده است.

امروز و فردا در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل، وزش باد شدید و در سواحل جنوبی و در مناطق غرب و شرق در برخی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

همچنین از سه شنبه تا پنج شنبه با توجه به پایداری و سکون هوا، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهر‌های صنعتی انتظار می‌رود.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، امروز یکشنبه ۳ دی در کردستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و برخی مناطق استانهای ایلام، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، همدان، زنجان و ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، بارش باران گاهی رعد و برق، وزش باد و در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف پیش بینی می‌شود. امروز بیشینه بارش در کرمانشاه، غرب کردستان و جنوب آذربایجان غربی خواهد بود.

طبق این گزارش، فردا دوشنبه در استانهای ساحلی دریای خزر و برخی نقاط واقع در شمال شرق، شمال غرب و غرب کشور بارش رخ می‌دهد.

سازمان هواشناسی همچنین اعلام کرد: سه شنبه و چهارشنبه جوی آرام و پایدار در کشور حاکم است.

طبق اعلام هواشناسی، پنج شنبه در استانهای ساحلی دریای خزر بارش پیش بینی می‌‍شود و در سایر مناطق کشور جوی پایدار حاکم خواهد بود.

هواشناسی اعلام کرد: از سه شنبه تا پنج شنبه با توجه به پایداری و سکون هوا، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی انتظار می‌رود.

طبق گزارش هواشناسی، امروز در شمال غرب، غرب، شمال شرق استانهای واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، غرب سواحل دریای خزر و فردا دوشنبه در شمال غرب، شمال شرق و استانهای واقع در دامنه‌های جنوبی البرز در بعضی ساعات، وزش باد شدید رخ خواهد داد.

هواشناسی همچنین تاکید کرد: دوشنبه دریای خزر و از عصر دوشنبه تا پنج شنبه خلیج فارس مواج خواهد بود.

هواشناسی وضعیت هوای امروز پایتخت را قسمتی ابری تا نیمه ابری و وزش باد گاهی بارش پراکنده پیش بینی کرد. بیشینه دمای تهران امروز ۱۴ و کمینه دما ۶ درجه خواهد بود.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی فعالیت سامانه بارشی طی امروز و فردا از کاهش دما، کولاک برف، رعدوبرق، مه‌گرفتگی و احتمال بهمن در ۸ استان خبر داد.

پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز برای استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، برخی مناطق جنوب کشور، بخش‌هایی از مرکز، به‌تدریج استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و از اواخر وقت برخی مناطق شمال شرق و شرق کشور بارش باران، برف و رعدوبرق پیش‌بینی شده است.

این وضعیت فردا یکشنبه سوم دیماه 1402 در شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و روز دوشنبه در نوار شمالی کشور و برخی مناطق غرب ادامه دارد. شدت بارش‌های امروز برای شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب کردستان و آذربایجان غربی است. روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه جو آرامی برای کشور پیش‌بینی می‌شود.

طی 2 روز آینده در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل وزش باد شدید جنوبی و در مناطق شمال غرب، غرب، شمال شرق، شرق و جنوب شرق در برخی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. شمال خلیج‌فارس امروز مواج است.

توصیف سامانه: تشدید فعالیت سامانه بارشی

زمان پایان: یکشنبه 1402/10/03

نوع مخاطره: بارش باران، در مناطق گرمسیر رعدوبرق، وزش باد شدید، کاهش محسوس دما، در ارتفاعات و نواحی سردسیر بارش برف، کولاک برف، رخداد مه و احتمال بهمن.

منطقه اثر:

شنبه 1402/10/02: کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان غربی، نیمه غربی کردستان، نیمه شرقی و شمال خوزستان، جنوب و ارتفاعات لرستان، ارتفاعات جنوب اصفهان.

یکشنبه 1402/10/03: جنوب آذربایجان غربی، نیمه غربی کردستان، شمال کرمانشاه.

اثر مخاطره: اختلال در ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، لغزندگی زمین در گردنه‌های کوهستانی به سبب بارش برف، کاهش دید، سقوط سنگ از ارتفاعات، احتمال بهمن، کولاک برف، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها، آب‌گرفتگی معابر، صاعقه و تنش دمایی در سالن‌های دامداری مرغداری و گلخانه‌ها.

توصیه: پرهیز از سفرهای غیر ضروری بویژه در گردنه های برف گیر و مجهز بودن خودروها به وسایل زمستانی در مناطق سردسیر، عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌‌ها و مسیل‌ها، خودداری از فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر، پرهیز از فعالیت‌های عمرانی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاکسازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، آمادگی راهداری جهت برف‌روبی در گردنه‌ها و نقاط سردسیر، کنترل دما و رطوبت در سالن‌های پرورشی و انتقال ماشین‌آلات کشاورزی به نقاط مسقف.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه