تهران همچنان با خبر بد همراهی می کند!!

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: تهران در سومین سال خشکسالی به سر می برد که این امر بی سابقه است.

تهران همچنان با خبر بد همراهی می کند!!
کدخبر : 21477
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

از شرکت آب و فاضلاب استان تهران، محسن اردکانی در نشست ارزیابی عملکرد شرکت آب و فاضلاب استان تهران افزود: تداوم خشکسالی در استان تهران برای سومین سال پیاپی در ۵۰ سال گذشته بی‌سابقه است.

وی ادامه داد: گزارش‌های آماری نشان می‌دهد که در ۵۰ سال اخیر همواره پس از دو سال خشکسالی، شاهد ترسالی در این استان بوده‌ایم اما برای نخستین بار سومین سال آبی خشک را در تهران پشت سر گذاشتیم.

مدیرعامل آبفای تهران موفقیت در عبور از این شرایط سخت را حاصل اتکای این شرکت به توانمندی‌های درونی خواند و گفت: با وجود گذشت حدود هشت ماه از سال، متوسط تخصیص اعتبار در بین دستگاه‌های استان تهران حدود هفت تا هشت درصد بوده اما تحقق ۱۱۵ درصدی شاخص‌های عملکردی و پیشرفت پروژه‌ها در شرکت آب و فاضلاب استان تهران، حاصل نگرش درون‌زا در مجموعه این شرکت بوده است.

اردکانی با اشاره به ظرفیت‌های بالا و انتظارهای به‌حقی که از این شرکت در سطح وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور شکل گرفته است، ادامه داد: عملکرد خوب و پیشرفت‌های ایجاد شده در شرکت آبفای استان تهران، این شرکت را به الگوی سایر شرکت‌های آب و فاضلاب تبدیل کرده است.

وی با بیان اینکه عملکرد امسال شرکت آب و فاضلاب استان تهران در حوزه‌های مختلف در سطح وزارت نیرو و استان تهران مورد قدردانی قرار گرفته است، موفقیت‌های حاصل شده در این شرکت را خوب اما ناکافی دانست و افزود: با وجود ۱۲ شرکت زیرمجموعه و فعالیت ۱۲ هزار نفر در مجموعه شرکت آب و فاضلاب استان تهران، باید جلوه بهتری داشته باشیم و با آسیب‌شناسی و رفع نقاط ضعف، روند پیشرفت خدمات، فعالیت‌ها و پروژه‌ها سرعت بیشتری بگیرد.

اردکانی گفت: با یادآوری توصیه‌های مقام معظم رهبری درباره لزوم نگرش درون‌زا به توانایی‌ها و ظرفیت‌های داخل کشور، ادامه داد: این توصیه‌ها در شرکت جدی گرفته شده است زیرا با وجود تخصیص پایین اعتبارهای دولتی و در صورت اتکا به این اعتبارها، پیشرفت‌های کنونی حاصل نمی‌شد.

تهران

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران سپس رشد عملکردی و موفقیت‌ شرکت‌های زیرمجموعه در ارزیابی عملکرد ۶ ماهه را با وجود سخت‌گیری‌های صورت گرفته در ارزیابی‌ها، مرهون تلاش همه مدیران و کارکنان دانست و افزود: همگرایی گروهی مناسبی در بین تمام اعضا و اجزای شرکت ایجاد شده و رقابت در سطح شرکت‌های زیرمجموعه میلی‌متری شده است.

وی نتایج حاصل از ارزیابی عملکرد شرکت‌ها را در مجموع ارزشمند خواند اما بر لزوم برداشتن گام‌های استوارتر و محکم‌تر و آسیب‌شناسی نقاط ضعف و تلاش برای رفع این نقاط و تقویت نقاط قوت تاکید کرد.

اردکانی همچنین بر لزوم افزایش دوبرابری ضریب شاخص مدیریت مصرف در ارزیابی عملکردها تاکید و خاطرنشان کرد: اولویت نخست مجموعه آب و فاضلاب استان تهران با توجه به شرایط آبی باید مدیریت مصرف باشد اگرچه از مدیریت تامین و توزیع نیز نباید غفلت کرد.

وی با اشاره به وضعیت بارش‌ها در دو ماهه ابتدایی سال آبی جاری و پاییز تقریبا خشک تصریح کرد: کار سختی پیش رو داریم و باید بیشترین سرمایه‌گذاری‌ها در زمینه مدیریت تنش آبی بر روی مدیریت مصرف انجام شود که ظرفیت‌های قانونی، فنی و تجهیزاتی و فرهنگی و اطلاع‌رسانی خوبی در این خصوص وجود دارد و باید فعالیت‌های چندوجهی در زمینه مدیریت مصرف انجام شود.

مدیرعامل آبفای تهران ابراز امیدواری کرد: با تقویت همگرایی و با همت و درایت تمامی مدیران و کارکنان شرکت و نزول رحمت الهی در ماه‌های پیش رو، محدودیت‌های کم‌آبی در کشور و استان تهران جبران و نگرانی‌ها در این زمینه برطرف شود.

براساس نتایج ارزیابی عملکرد شرکت‌های زیرمجموعه آب و فاضلاب استان تهران در ۶ ماهه نخست سال جاری، شرکت‌های آب و فاضلاب مناطق چهار و سه، شرکت تامین و تصفیه و شرکت فاضلاب تهران به عنوان شرکت‌های برتر و شرکت‌های آب و فاضلاب مناطق یک و پنج و شرکت آب و فاضلاب جنوب شرق استان تهران دارای بیشترین رشد و ارتقای عملکرد معرفی شدند.

تهران

محمدرضا بختیاری، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران ایران گفت: «وضعیت منابع آبی این استان نگران کننده است. از مهر سال گذشته تا مهرماه امسال تهران با 300 میلیون متر مکعب کسری مخازن و کاهش 37 درصدی بارندگی مواجه بود».

به گزارش ایرنا، وی طی اظهاراتی در جلسه اعضای شورای شهر تهران افزود: «استان تهران با وجود برخورداری از نزدیک به یک درصد مساحت کشور، 18 درصد جمعیت ایران را در خود جای داده است و متوسط بارندگی سالانه آن نزدیک به میانگین کشور و معادل 280 میلی متر است».

وی با بیان اینکه سال آبی گذشته بدترین سال در 50 سال اخیر به لحاظ میزان میزان بارندگی در تهران بود، خاطرنشان کرد: «ابتدای مهر و سال آبی جدید نیز فقط 0.4 میلی متر بارندگی داشتیم که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 14 و متوسط بلند مدت 58 میلی متر بوده است».

بختیاری در خصوص مخازن آب سدهای تهران نیز گفت: «452 میلیون متر مکعب حجم این سدهاست که سال گذشته در چنین روزی حجم آنها به 751 میلیون متر مکعب می‌رسید».

وی با بیان اینکه اکنون وضعیت منابع آب زیر زمینی استان تهران با 150 میلیون متر مکعب بیلان منفی سالانه در شرایط مناسبی قرار ندارد ادامه داد: «این موضوع به خصوص در جنوب تهران و به ویژه دشت ورامین که از مناطق ممنوعه و بحرانی کشور است، وضعیت حادتری دارد»./همشهری آنلاین

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه