مهدی طارمی | اینتر

اینتر و مهدی طارمی به لحظه وصال نزدیک می شوند | نزدیک شدن مهدی طارمی به اینتر

مدیران اینتر در نظر دارند پیش از فرا رسیدن تابستان برای خرید مهدی طارمی از پورتو اقدام کنند.

اینتر و مهدی طارمی به لحظه وصال نزدیک می شوند | نزدیک شدن مهدی طارمی به اینتر
کدخبر : 21445
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

مهدی طارمی، بازیکن فوتبال ایرانی است که در پست مهاجم برای باشگاه پورتوی پرتغال و تیم ملی ایران بازی می‌کند. مهدی طارمی در جام جهانی ۲۰۱۸ به عنوان یکی از مهره‌های اصلی تیم ملی ایران به میدان رفت. مهدی طارمی در زمان حضور در باشگاه پرسپولیس دو بار آقای گل لیگ برتر ایران شد. مهدی طارمی در سال ۱۳۹۹، با قراردادی چهار ساله به تیم سرشناس پرتغالی «پورتو» پیوست. عملکرد خوب مهدی طارمی در تیم پورتو و تیم ملی ایران تحسین همگان را برانگیخته است.

 احتمال حضور مهدی طارمی در اینتر هر روز پررنگ‌‎تر از قبل می‌شود و با توجه به نزدیک شدن به پنجره نقل و انتقالات ژانویه، رسانه‌های ایتالیایی تقریبا هر روز یک احتمال جدید درباره وضعیت این بازیکن ملی پوش مطرح می‌کنند.

همه نگاه‌ها به خط حمله اینتر است. با حذف دو بازیکن اصلی یعنی لائوتارو مارتینز و مارکوس تورام، اینتر نتوانست روی مهاجمان ذخیره خود حساب زیادی باز کند.

سوال روزنامه قطری درمورد طارمی

الکسیس سانچز و مارکو آرناتوویچ نتوانستند اثری از خود به جای بگذارند و جدا از گل اول مقابل سالزبورگ و پاس گل دوم مقابل مونتزا، نتوانستند فضای مناسبی در زمین پیدا کنند و در مجموع تا به امروز تنها 549 دقیقه بازی کرده‌اند.

به همین دلیل در اینتر آن‌ها به دنبال گزینه جدیدی در خط حمله هستند و به بررسی گزینه‌های موجود در بازار ادامه می‌دهند.

همان‌طور که در روزنامه امروز توتو اسپورت گزارش شده، امکان خرید مهدی طارمی دوباره زنده شده است. از نظر اینتر جذب مهاجم پورتو در ژانویه بیشتر ایده‌آل خواهد بود تا اینکه ماه ژوئن به عنوان بازیکن آزاد در دسترس باشد.

اگرچه اینتر در زمستان باید رقمی برای رضایت‌نامه این بازیکن بپردازد اما اعتقاد آن‌ها بر این است که در تابستان فضای دشواری برای خرید طارمی به عنوان بازیکن آزاد وجود دارد.

مهدی طارمی

یک بار دیگر اقدام مهدی طارمی برای گرفتن پنالتی با انتقادات تند روزنامه‌های لیسبون، پایتخت پرتغال، روبه‌‎رو شده و در ژوائو بونزینیو در آبولا ملی پوش کشورمان را در مقاله خود زیر سوال برد. او که به بنفیکا گرایش دارد، طارمی و شبیه سازی‌های او را مضحک و اقدامی فریبکارانه عنوان کرده است. باید به این نکته هم اشاره کرد که هواداران پورتو هرگز دل خوشی از روزنامه‌های پایتخت ندارند و قطعا از این مقابله نیز راضی نیستند.

بونزینیو نوشته است: «از بخت خوب باشگاه پورتو و طارمی، بحث در مورد قطع برق بحث‌برانگیز ورزشگاه دو دراگائو، که گفته می‌شود مسئول قطع ارتباطات عادی بین داور و VAR، به‌ویژه مشاوره تصاویر روی مانیتور، بود، بحث تمایل مصرانه ملی پوش ایرانی به شبیه سازی خطاها و گرفتن پنالتی برای تیمش در وقت‌های پایانی را پوشش داد. 

دیدار پورتو برابر آروکا که با تساوی خاتمه یافت، توسط داور جوان میگل نوگیرا ۲۹ ساله قضاوت شد و صحبت او توسط تلفن همراه با کمک داور ویدئویی روی اولیورا، بازتاب گسترده‌ای داشت.

راه دیگری برای گفتن وجود ندارد: کاری که طارمی در پایان وقت قانونی بازی یکشنبه گذشته انجام داد، یک بار دیگر شبیه‌سازی خطاهایی بود که به شکلی کاملاً عجیب و غریب باعث می‌شد داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. در برابر آروکا تصویر مضحک، برای مثال بازی پیش فصل پورتو-ولورهمپتون، در الگاروه، برای ما تداعی شد. آنجا طارمی بلافاصله پس از پا گذاشتن خوزه سا، دروازه‌بان پرتغالی وولوز، خودش را به زمین زد تا پنالتی بگیرد. همینقدر ساده.

هواداران متعصب پورتو خواهند گفت که طارمی برای موفقیت تیمش هر کاری خواهد کرد و از هر روشی که استفاده کند اقدامی طبیعی محسوب می‌شود.

آنهایی که عاقل‌ترند، شاید احساس می‌کنند که طارمی بهتر است از توانایی‌های خودش بهره ببرد تا اینکه بخواهد با شبیه سازی برای تیمش پنالتی بگیرد. در مورد حریفانی که با طارمی آشنایی ندارند، این اقدامات چیزی جز برانگیختن خشمشان در پی نخواهد داشت.

مهدی طارمی

طارمی می‌تواند در دفاع از پورتو هر کاری انجام دهد و این کاری است که باید به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای انجام دهید. او در زمین است تا گل بزند. او یک مهاجم است و برای کمک به پیروزی تیم در هر کجا و مقابل هر حریفی  به هر راهی متوسل می‌شود.

اما شاید بهتر است طارمی به این فکر کند که قرار است چه تصویری از خود در فوتبال پرتغال به جا بگذارد. بازیکنی باهوش، همه فن حریف و گلزن برتر (۸۰ گل در ۱۴۷ بازی برای پورتو در سه فصل گذشته)، یا بازیکن «متخصص در شبیه سازی» که منتظر است خودش را برای پنالتی گرفتن به زمین برند؟

این در نهایت انتخاب خود اوست و ما هم اینجا در رسانه‌ها هستیم تا این حرکات را زیر سوال برد و از او کم و بیش انتقاد کنیم.

اتفاقاً ارزش این را ندارد که این بحث را با کارهایی که سایر بازیکنان ممکن است در ۵، ۱۰ یا ۲۰ سال پیش انجام داده‌اند اشتباه بگیریم. این لحظه‌ای است که در مورد آن صحبت می‌کنیم و ما در مورد یک لحظه شاید حیاتی برای آینده کل صنعت فوتبال پرتغال صحبت می‌کنیم.

به نوبه خود گزینه من این است که از کاری که بازیکنان برای فریب دادن انجام می‌دهند انتقاد کنم. فوتبال شایسته مبارزه با شبیه سازی، فرهنگ فریب و تقلب است. هر بازیکنی در هر تیمی و با هر نام نشانی که باشد.»/افکارنیوز

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه