اطلاعات سال 1403 خورشیدی منتشر شد | از کبیسه بودن تا عجایب سال جدید خورشیدی

لحظه تحویل سال ۱۴۰۳ شمسی به ساعت ایران برابر است با ساعت شش و ۳۶ دقیقه بامداد روز چهار شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۳ شمسی، برابر با ۲۰ مارس (مارچ) ۲۰۲۴ میلادی و ۹ رمضان ۱۴۴۵ قمری.

اطلاعات سال 1403 خورشیدی منتشر شد | از کبیسه بودن تا عجایب سال جدید خورشیدی
کدخبر : 21395
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

لحظه تحویل سال ۱۴۰۳ شمسی به ساعت ایران برابر است با ساعت شش و ۳۶ دقیقه بامداد روز چهار شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۳ شمسی، برابر با ۲۰ مارس (مارچ) ۲۰۲۴ میلادی و ۹ رمضان ۱۴۴۵ قمری.

باتوجه به ساعت لحظه ی تحویل سال که قبل از ۱۲ ظهر است، روز چهارشنبه برابر با اول فروردین یا نوروز است.

سال ۱۴۰۳ کبیسه است

در مطلب تقویم ۱۴۰۳ به این مورد اشاره داشتیم و دانستید که سال ۱۴۰۳ شمسی، سال کبیسه است و با توجه به اینکه اسفند ماه ۱۴۰۳ سی روز کامل است و این سال دارای ۳۶۶ روز میباشد پس سال کبیسه محسوب می شود.

حیوان سال ۱۴۰۳

در پاسخ به سوال سال ۱۴۰۳ سال چه حیوانی است، باید بگوییم در تقویم سالها بر اساس نام ۱۲ حیوان، نام گذاری می‌شوند و برای هرسال نام یک حیوان در نظر گرفته شده است. نماد حیوان سال ۱۴۰۳ نیز اژدها می باشد. اژدها سمبل قدرت، اقتدار، مقام، احترام، شانس، موفقیت، و ظرفیت می باشد.

خورشیدی

رنگ سال ۱۴۰۳؛ سال ۱۴۰۳ چه رنگی مد است؟

موسسه پنتون هر سال قبل از شروع سال جدید میلادی، رنگ سال را اعلام می‌کند. سوال داشتید که سال ۱۴۰۳ چه رنگی است؛ رنگ سال ۲۰۲۴ میلادی که برابر با سال ۱۴۰۳ شمسی نیز می باشد،به عنوان «هلویی»، «زردآلویی» یا «صورتی هلویی» معرفی شده است. رنگ Apricot Crush یا هلویی ترکیبی از رنگ نارنجی و صورتی است که با کد رنگ ۰۲۴-۶۵-۲۷ در پالت رنگ‌های پنتون مشخص می‌شود. استفاده از رنگ سال ۱۴۰۳ برای لباس و دکوراسیون داخلی موجب افزایش انرژی، بهبود روابط و انتقال حس گرما به مخاطب می‌شود.

ویژگی متولدین سال اژدها؛ حیوان سال ۱۴۰۳

در ادامه به برخی از مهمترین خصلت های متولدین سال اژدها اشاره خواهیم کرد:

اژدها نماد بخت و اقبال است و در طالع بینی، بهترین نماد برای زندگی، رشد و ترقی به شمار می رود.

افراد متولد سال اژدها،افرادی سرزنده، پرانرژی و خوش شانس هستند.

متولدین اژدها معمولاً به کمال می رسند و در تمام عرصه های هنری، مذهبی، نظامی، پزشکی یا سیاسی کامیاب می شود.

این افراد زمانیکه با مشکلی برخورد می کنند، به هیچ وجه ناامید نمی شوند.

اژدها گاهی سرکش، حاضر جواب، کمی خودبین و کم صبر است.

تولد سال اژدها موجودی با استعداد،با هوش، با اراده و بخشنده است و از عهده انجام هر کاری به خوبی بر می آید و تا لحظه مرگ هرگز محتاج دیگران نخواهد شد.

خورشیدی

نوروز و شروع سال جدید در ایران مصادف با یک فروردین و آغاز سال جدید هجری شمسی است. نوروز یکی از قدیمی ترین و باشکوه ترین مناسبت ها از دیرباز در ایران بوده است. هرچند این عید فقط مختصص ایران نبوده و در بسیاری از کشورهای همسایه ایران نیز برگزار می شود.

تاریخ و ساعت دقیق تحویل سال 1403 بر اساس مرکز تقویم ژئوفیزیک دانشگاه تهران به شرح زیر است :

لحظه ی تحویل سال 1403 هجری شمسی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران در روز چهارشنبه 1 فروردین ماه سال 1403 مقارن با 20 مارچ 2024 میلادی و 9 شعبان سال 1445 هجری قمری ، ساعت 06:36 می باشد .

حیوان سال 1403

هر سال بر اساس یکی از ۱۲ حیوان سنبلیک در جهان نامگذاری می شود و به صورت چرخشی در طول 12 سال عوض می شود. نماد حیوان سال 1403 نیز اژدها می باشد. سال های که در تاریخ ایران نماد اژدها بوده عبارت است : 1307-1319-1331-1343-1355-1367-1379.

اژدها حیوانی خوش خط و خال و پر از انرژی و انگیزه است. باور عمومی بر این تصور است که در این سال مردم در کنار هم روزهای خوب و پرانرژی های را تجربه می نمایند و در ارتباطات و معاملات با دیگران صادق تر هستند و تلاشی در توجیه اشتباهات خود ندارند.

 خصوصیات متولدین سال اژدها

خصوصیات شاخص اخلاقی متولدین سال اژدها ، ایده ال گرای و کمال دوستی است و در پی بدست آوردن بهترین ها در هر موضوعی هستند. به خاطر این خصیصه اخلاقی در انتخاب شریک زندگی نیز سختگیر هستند و  زمان زیادی را برای پیدا کردن شریک زندگیشان صرف می کنند . گاهی آنقدر کمال گرا هستند که مجبور می شوند تا عمر تنها زندگی کنند. ولی از این تنهای ناراحت نیستند و همیشه برنامه ای برای خود دارند.

این افراد روحیه هنری بالایی دارند. همین روحیه لطیف آنها باعث می ‌شود که احساس کنند کسی آنها را درک نمی کند. از ویژگی ‌های مثبت آن ها می ‌توان به رشد و ترقی بالا اشاره کرد. متولدین سال اژدها افرادی با اراده بالا، ‍پر انرژی، با استعداد و باهوش هستند و به خاطر پیگیری بالا از عهده هر کاری با بهترین کیفیت بر می آید. از طرفی به خاطر همه این خصوصیات بارز بسیار محبوب هستند ولی کمتر درگیر ارتباطات عاشقانه می شوند.

این افراد در شغل های پزشکی،نظامی، سیاسی و هنری بسیار درخشان عمل می کنند. به گونه ای که همیشه اهداف بلند مرتبه ی دارند و کارهای بزرگ انجام دهند. البته در بسیاری از موارد نیز افراد متولد اژدها به جهت زیاده‌ خواهی ‌های خود وارد کارهای خلاف شده اند. از معروفترین افراد متولد سال اژدها می توان به: عیسی مسیح، ناپلئون سوم، مارشال پتن، ژان ژاک روسو، برنارد شاو، دانتون، راشل و ماری پیکفورد اشاره کرد.

رنگ سال 1403

تعیین رنگ سال متخصص کشور ایران نمی باشد و صرفا در ایران برای تعبیت از موج جهانی علاقمندانم ویژه خود را دارد. شرکت بزرگ پنتون از تعیین کننده اصلی رنگ سال در شروع هر سال نو میلادی می باشد. ولی زمان استفاده از این رنگ در کشور ما با شروع سال جدید شمسی و نوروز می باشد. این شرکت سعی می کند رنگ های را پیشنهاد دهد که القا کننده انرژی، نشاط و شادی باشد. در دنیا از این رنگ در لباسها،رنگ مو، لوازم التحریر، رنگ دیوارها و غیره… استفاده می شود./سلام نو

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
روی خط رسانه