قیمت طلا | قیمت طلا امروز در بازار

کاهش عجیب قیمت طلا امروز در بازار | قیمت طلا امروز به چند رسید؟

قیمت سکه و قیمت طلا امروز یکشنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۲ را در جدول زیر مشاهده کنید. علاوه بر قیمت سکه امامی، بهار آزادی، گرمی، نیم سکه و ربع سکه می‌توانید قیمت مثقال و انس جهانی طلا، طلای آبشده و دست دوم را نیز مشاهده فرمایید.

کاهش عجیب قیمت طلا امروز در بازار | قیمت طلا امروز به چند رسید؟
کدخبر : 21159
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت طلا در بازار تغییر کرد. قیمت طلا در آخرین روز هفته تحت تاثیر عوامل مختلف افزایش یافت. قیمت طلا با توجه به نرخ جهانی طلا تعیین می شود. قیمت طلا در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد. جزئیات قیمت طلا  امروز را در ادامه بخوانید.

آخرین قیمت طلا و سکه

قیمت طلا

بروزرسانی: یکشنبه ۱۴ آبان – ۰۸:۳۰

عنوان نرخ

قیمت (ریال)

طلای ۱۸ عیار / ۷۵۰ ۲۴,۶۵۹,۰۰۰

طلای ۲۴ عیار ۳۲,۸۷۸,۰۰۰

طلای ۱۸ عیار / ۷۴۰ ۲۴,۳۳۰,۰۰۰

طلای دست دوم ۲۴,۳۳۰,۰۰۰

آبشده کمتر از کیلو ۱۰۶,۸۳۰,۰۰۰

مثقال طلا ۱۰۶,۷۴۰,۰۰۰

انس طلا ۱,۹۹۲.۷۲

قیمت سکه

سکه امامی تک فروشی ۲۹۴,۵۱۰,۰۰۰

سکه بهار آزادی تک فروشی ۲۵۵,۹۱۰,۰۰۰

نیم سکه تک فروشی ۱۵۶,۶۰۰,۰۰۰

ربع سکه تک فروشی ۱۰۶,۶۶۰,۰۰۰

سکه گرمی تک فروشی ۵۸,۹۰۰,۰۰۰

تمام سکه (قبل ۸۶) ۲۵۴,۰۰۰,۰۰۰

نیم سکه (قبل ۸۶) ۱۲۲,۰۰۰,۰۰۰

ربع سکه (قبل ۸۶) ۶۳,۰۰۰,۰۰۰

نوسانات بازار و وضعیت حباب در بازار سکه

حباب سکه

حباب سکه امامی ۵۳,۰۰۰,۰۰۰

حباب سکه بهار آزادی ۱۵,۰۰۰,۰۰۰

حباب نیم سکه ۳۶,۰۱۰,۰۰۰

حباب ربع سکه ۴۶,۲۴۰,۰۰۰

حباب سکه گرمی ۲۹,۱۶۰,۰۰۰

 

عقب نشینی قیمت طلا با کاهش قیمت دلار

قیمت طلا و سکه روز گذشته با کاهش ۸۰۰ تومانی قیمت دلار همراه شد. روز گذشته کاهش قیمت بازار طلا، سکه بهار را هم در کانال پایین‌تر نشاند.

جمعه ۱۲ آبان، بعد از پایان سخنرانی دبیرکل حزب الله لبنان قیمت دلار و سکه در بازار پشت خطی کاهشی شد و طلای جهانی و نفت نیز تا حدودی نزولی شدند؛ به همین دلیل بسیاری از بازیگران بازار طلا برای روز گذشته احتمال شکل‌گیری روند نزولی را داده بودند. گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با رقم ۱۹۹۲ دلاری در حال معامله است. با توجه به تعطیلی بازار‌های جهانی در روز جاری رقم طلای جهانی تغییر قیمتی نخواهد داشت و فعلا دلار تنها لیدر بازار فلز زرد است.

سکه بهار، پرچمدار بیشترین افت قیمت

روز گذشته ۱۳ آبان قیمت سکه امامی با کاهش ۶۰۰ هزار تومانی با رقم ۲۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد. سکه بهار نیز افت ۶۰۵ هزار تومانی داشت. این مقدار کاهش، قیمت سکه بهار را از کانال ۲۶ میلیونی پایین کشید و این قطعه با قیمت ۲۵ میلیون و ۴۸۱ هزار تومان معامله شد.

روز گذشته نیم سکه با ۵۰ هزار تومان افزایش با قیمت ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز رشد ۴۰ هزار تومانی داشت و روی قیمت ۱۰ میلیون و ۶۲۶ هزار تومانی ایستاد. سکه گرمی با افزایش ۲۰ هزار تومانی با قیمت پنج میلیون و ۸۷۰ هزار تومان معامله شد.

توازن حباب و قیمت در خانواده سکه‌ها

دیروز قیمت طلا نیز کاهش داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با ۲۲۵ هزار تومان افت با رقم ۱۰ میلیون و ۶۷۴ هزارتومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش ۵۰ هزار تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۶۵ هزار تومان رسید. هر گرم طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۴۳۳ هزار تومان معامله شد.

در سیزدهمین روز آبان، حباب قطعات سکه توازن بالایی با قیمت قطعات سکه داشت. حباب سکه امامی ۱۷۶ هزار تومان و سکه بهار ۱۸۵ هزار تومان کاهش داشت. نیم‌سکه ۲۵۷ هزار تومان، ربع سکه ۱۴۴ هزار تومان و سکه گرمی ۷۱ هزار تومان افزایش حباب داشتند.

منبع: تجارت نیوز

به گزارش اکونگار به نقل از اقتصادآنلاین، قیمت انس جهانی طلا روز گذشته با افزایش همراه شد در آخرین نرخ اعلامی قیمت این فلز گران بها به ۱۹۳۳ دلار رسید اما در بازارهای داخلی قیمت طلا و سکه اندکی نسبت به روز پنجشنبه کاهشی بود.

در همین رابطه ابراهیم محمد ولی فعال بازار طلا و عضو سابقه اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت بازار سکه و طلا گفت: باوجود افزایش انس جهانی طلا، با کنترل بازار ارز قیمت‌ها اندکی کاهش شد همچنین به دلیل بارش باران مردم کمتر به بازار ورود می کنند که این عامل نیز اثرگذار بود همچنین از دیگر دلایل نوسان نزولی قیمت‌ها، کاهش تنش‌های سیاسی منطقه بود.

وی اضافه کرد: این اتفاقات باعث شد بر خلاف پیش‌بینی‌ها قیمت طلا و سکه کمی کاهشی شده و بازار التهاب هفته گذشته را نداشته باشد.

محمدولی با اشاره به اثرپذیری قیمت طلا و سکه از انس جهانی و نرخ ارز، اظهار داشت: طلا فقط از بازار ارز و انس جهانی اثر می‌پذیرد تورم نیز در بحث قیمت طلا در نهایت اثرگذار است اما اینگونه نیست که با توجه به افزایش دیگر کالاها طلا هم گران شود، طلا در مسیر بازار ارز و انس جهانی باید حرکت کند اینها مکمل هم دیگر هستند.

وی در پیش‌بینی از آینده بازار گفت: با شرایط فعلی قیمت طلا و سکه می‌تواند حداقل این هفته را در این مسیر حرکت مگر اینکه حادثه خاصی رخ دهد در غیر این صورت انتظار نوسان چشمگیری برای بازار وجود ندارد.

این فعال بازار طلا درباره وضعیت تقاضا در بازار هم گفت: نمی‌خواهم بگویم تقاضا در حد صفر است تقاضا وجود دارد اما اتفاقات اخیر اثرگذار بود اگر در یک ماه پیش ۴۰ درصد تقاضا بود الان به عدد ۲۵ تا ۳۰ درصد رسیده است که امیدواریم با آرامش قیمت‌ها داد و ستدها بیشتر شود.

محمدولی اضافه کرد: به نظر می رسد با توجه به قیمت بالای سکه، تقاضا روی مصنوعات طلا بیشتر باشد چون به دلیل وزن کمتر مصنوعات، خرید آن هزینه کمتری دارد.

به گفته این فعال بازار طلا حباب سکه نیز باتوجه به کاهش تقاضا تغییر محسوسی نداشته است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه