اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

منتظر هوای سرد در این استان ها باشید | اخبار هواشناسی امروز 13 آبان 1402

کارشناس سازمان هواشناسی از بارش باران و کاهش دما در بیشتر مناطق کشور از امروز خبر داد.

منتظر هوای سرد در این استان ها باشید | اخبار هواشناسی امروز 13 آبان 1402
کدخبر : 21137
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد. اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند. اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

 به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «فریبا گودرزی» درباره وضعیت جوی و آب و هوای امروز توضیح داد و گفت: برای امروز در بیشتر مناطق کشور بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، لرستان، همدان، مرکزی، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه وبویراحمد و برخی از مناطق استان‌های اصفهان، فارس، بوشهر، قم، زنجان، قزوین، اردبیل، آذربایجان‌غربی، آذربایجان شرقی و ارتفاعات استان‌های کرمان، یزد و شمال هرمزگان و همچنین از بعد ازظهر در دامنه‌های جنوبی البرز شاهد بارش باران، رگبار و رعدوبرق و وزش باد خواهیم بود.

وی از بارش برف در مناطق سردسیر خبر داد و گفت: بارش‌ها ادامه دارد و کاهش دما در بیشتر مناطق کشور رخ می‌دهد.

کارشناس هواشناسی تاکید کرد: بعدازظهر امروز  آب‌های جنوب کشور و آب‌های دریای خزر مواج و متلاطم می‌شود.

گودرزی برای تهران در ساعات شب بارش پراکنده پیش‌بینی کرد و افزود: شرایط برای بارش‌های پراکنده در تهران وجود دارد. 

هشدار زرد هواشناسی؛ رگبار باران و رعد و برق در راه البرز

مدیرکل مدیریت بحران استان البرز نسبت به احتمال وقوع رگبار باران و رعد وبرق در این استان هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج مهدی مهرور با اشاره به تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از تقویت سامانه بارشی در منطقه البرز مرکزی از فردا شنبه تا یکشنبه به موجب آن در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق ( ارتفاعات و قلل استان احتمال بارش موقت برف و یخبندان)، مه آلودگی همچنین کاهش دما و وزش باد نسبتاً شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: طبق پیش‌بینی نوع رگبار باران ( ارتفاعات و قلل بارش موقت برف)، رعد و برق، مه آلودگی، کاهش دما، وزش باد نسبتا شدید طی روز شنبه 13 و یکشنبه 14 آبان 1402 در استان البرز وجود دارد.

مهرور گفت: بالا آمدن موقت آب در مسیل‌های فصلی، اختلال در تردد و آبگرفتگی معابر، کاهش میدان دید، سقوط واریزه و سنگ در جاده ها و معابر کوهستانی وجود دارد.

توصیه اکید مدیریت بحران به مردم استان پرهیز از سفرهای غیر ضروری و رعایت نکات ایمنی هنگام تردد به ویژه در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی، عدم توقف و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه‌ها، مسیل‌های فصلی و دامنه کوه‌ها خودداری کنند. همچنین در ارتفاعات استان اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات ناشی از سرمازدگی به بخش کشاورزی و به دلیل حجم بارش‌ها در ارتفاعات و نیز خطر صاعقه از هرگونه فعالیت کوه‌نوردی خوداری شود.

سازمان هواشناسی کشور براساس پیش بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده نگری، از امروز بارندگی در تمامی استان‌های کشور به جز ۶ استان را پیش بینی کرد.

به گزارش سازمان هواشناسی کشور، طبق خروجی مدل های هواشناسی در روز جمعه به جز در استان سیستان و بلوچستان، گلستان و خراسان شمالی، جنوب استان های خوزستان، بوشهر و فارس در سایر مناطق کشور در برخی ساعات بارندگی، رعد و برق ، وزش باد شدید گاهی گرد و خاک و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف پیش بینی می شود.

روز شنبه شمال غرب، برخی نقاط غرب، استان های ساحلی خزر، بخش هایی از مرکز، شرق ، جنوب شرق و در استان های قزوین، البرز، تهران، غرب سمنان، روز یکشنبه در نیمه شرقی و نواحی مرکزی کشور، روز دوشنبه در خراسان های رضوی، جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان و روز سه شنبه در نیمه شرقی کشور، سواحل شمالی و دامنه های جنوبی البرز مرکزی بارش خواهیم داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه