کمپ ترک اعتیاد لنگرود آتش گرفت | علت و جزئیات آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد

علت آتش‌سوزی کمپ ترک اعتیاد در لنگرود در بررسی‌های اولیه آتش گرفتن بخاری، سرایت آتش به پرده و نهایتاً آتش سوزی کل ساختمان بوده‌ است.

کمپ ترک اعتیاد لنگرود آتش گرفت | علت و جزئیات آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد
کدخبر : 21130
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

مدیر روابط عمومی اورژانس کشور از وقوع آتش‌سوزی در یکی از کمپ‌های ترک اعتیاد واقع در شهرستان لنگرود خبرداد و گفت که این حادثه تعدادی کشته و زخمی داشته است.

به نقل از خبرگزاری ها، بابک یکتاپرست در این‌باره گفت: در ساعت ۵:۵۵ صبح امروز وقوع یک مورد حادثه آتش‌سوزی در یک کمپ ترک اعتیاد واقع در شهرستان لنگرود استان گیلان به مرکز فوریت‌های اورژانس ۱۱۵ اطلاع داده شد که درپی آن پنج دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان گیلان، گفت: در پی وقوع آتش‎سوزی در یک کمپ ترک اعتیاد در شهرستان لنگرود استان گیلان متاسفانه تاکنون ۲۷ نفر جان باخته و ۱۲ نفر به بیمارستان منتقل شده‌اند.

رئیس کل دادگستری استان گیلان که در حال عزیمت به کمپ ره‌یافتگان رهایی بود، عنوان کرد: بلافاصله پس از دریافت خبر مسئولان قضایی شهرستان به محل حادثه رفته‌اند و دستور‌های قضایی لازم از جمله انتقال پیکر‌های جان‌باختگان به پزشکی قانونی مرکز استان صادر شده است.

وی گفت: علت حادثه در دست بررسی است و متعاقبا و پس از بررسی‌های دقیق کارشناسی اعلام خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین صادقی نیارکی، اظهار کرد: مدیران کمپ و مسئولینی که در این زمینه وظایفی برعهده داشته‌اند تحت نظر هستند.

ظرفیت این مرکز براساس آمار اعلام شده ۴۰ نفر بوده است.

 تعدادکشته شدگان به ۳۲ نفر رسید 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با اعلام جزئیاتی از آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد لنگرود، از افزایش جان باختن به ۳۲ نفر خبر داد.

ترک اعتیاد

مدیر روابط عمومی اورژانس کشور اظهار‌کرد: در پی آتش‌سوزی صبح امروز در یک کمپ ترک اعتیاد واقع در شهرستان لنگرود استان گیلان چندین نفر فوت و مصدوم شده‌اند.

این حادثه در ساعت ۵:۴۵ دقیقه صبح امروز رخ داد و بر اساس آخرین شنیده‌های خبرنگار فارس تاکنون ۲۶ نفر در جریان این حادثه جانباخته‌ و ۱۷ نفر نیز مصدوم شده‌اند.

طبق اطلاعات بدست آمده این کمپ در ابتدای جاده کومله در گذشته مدرسه بوده که از چند سال قبل به عنوان کمپ مورد استفاده قرار گرفته و اکنون در حدود ۴۰ نفر در آن بستری بودند.

طبق آخرین اطلاعات به نقل از دانشگاه علوم پزشکی گیلان متاسفانه تعداد جانباختگان این آتش‌سوزی به ۲۷ نفر رسیده است.

دادگستری گیلان: مدیران کمپ و مسؤولان مربوطه تحت نظر هستند

رئیس کل دادگستری گیلان در این خصوص گفت: در پی این آتش سوزی تاکنون ۲۷ نفر کشته و ۱۲ نفر به بیمارستان منتقل شده‌اند.

وی افزود: علت حادثه در دست بررسی است و متعاقبا و پس از بررسی‌های دقیق کارشناسی اعلام خواهد شد.

این مقام قضایی تصریح‌کرد: مدیران کمپ و مسئولینی که در این زمینه وظایفی برعهده داشته‌اند تحت نظر هستند.

عملیات نجات و درمان مصدومان در حال انجام است

با وقوع این آتش سوزی مرگبار، کمیته بحران در مرکز آموزشی درمانی ولایت رشت با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و کادر آموزشی درمانی مرکز تشکیل شده است.

به گفته خبرنگار میدانی فارس در لنگرود، هم‌اکنون تمامی تیم‌های پشتیبان و درمان فراخوان شده و عملیات نجات و درمان مصدومان حادثه آتش‌سوزی در دست اقدام است.

تاکنون ۱۶ تن از مصدومان این سانحه به مراکز درمانی اعزام شده‌اند که ۱۰ نفر از آن‌ها هم‌اکنون در مرکز آموزشی درمانی ولایت و ۶ نفر دیگر نیز در بیمارستان شهید حسین پور بستری هستند.

ترک اعتیاد

دستور رئیس قوه قضاییه برای بررسی علت حادثه آتش‎سوزی

حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای طی دستوری به رئیس کل دادگستری استان گیلان تاکید کرد با حضور در محل نسبت بررسی علت حادثه و همچنین استفاده از ظرفیت همه دستگاه‌های اجرایی جهت کمک به اطفا حریق و کمک به افراد حادثه دیده اقدام کنند.

آخرین وضعیت کمپ ترک اعتیاد آتش‌گرفته در لنگرود

تعداد جان‌باختگان به ۳۲ تن افزایش یافت

بر اساس آخرین اطلاعات رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفتگو با خبرنگاد فارس، تعداد جانباختگان حادثه حریق مرکز ترک اعتیاد در لنگرود متاسفانه به ۳۲ نفر افزایش یافت.

محمد جلایی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با اشاره به جزییات بیشتر حادثه دلخراش لنگرود، اظهار کرد: تاکنون در جریان این سانحه اندوهبار ۳۲ تن فوت کرده و ۱۶ تن دیگر تحت مداوا در دو بیمارستان لنگرود و ولایت رشت هستند.

وی همچنین از وخامت حال چهار تن دیگر از مصدومان و سانحه دیدگان این حادثه خبر داد و گفت: تلاش کادر درمان برای زنده نگهداشتن افراد مصدوم با جدیت در خارج انجام است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با اشاره به حضور میدانی اعضای شورای تامین در لنگرود، گفت: ریاست قوه قضاییه دستور سریع پیگیری‌ها و رئیس کل دادگستری استان نیز دستور دستگیری افراد مسؤول و دخیل در این حادثه را صادر و هم‌اکنون متولیان این مرکز ترک اعتیاد و دیگر مسؤولان مرتبط بازداشت هستند.

ترک اعتیاد

علت حادثه آتش‌سوزی کمپ ترک اعتیاد لنگرود چه بود؟

جلایی در تشریح دلیل و ابعاد این حادثه اندوهبار در گیلان بیان کرد: علت آتش‌سوزی در بررسی‌های اولیه آتش گرفتن بخاری، سرایت آتش به پرده و نهایتاً آتش سوزی کل ساختمان در عین غافلگیری مددجویان و مسؤولان‌ کمپ بوده‌است.

وی با بیان اینکه غافلگیری شبانه، محبوس شدن و ازدحام جمعیت از دلایل افزایش فوتی‌ها در این مرکز ترک اعتیاد بوده است، خاطرنشان کرد: علاوه بر شمار بالای مددجویان، نگهبان و مسؤول نگهداشت این مرکز درمان سوء مواد مخدر نیز جان خود را در این حادثه از دست داده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان همچنین از نگهداری بیش‌از ظرفیت مددجویان در مرکز درمان سوء مصرف مواد مخدر در لنگرود خبر داد./دنیای اقتصاد

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه