سکه | بازار

بازار ارز و سکه امروز چخبر؟ | بررسی بازار ارز و سکه

بازار ارز تهران امروز چهارشنبه ۱۰ آبان‌ماه برخلاف روز گذشته شاهد قدرت‌نمایی معامله‌گران کاهشی قیمت دلار بود. اسکناس آمریکایی روز گذشته در تهران تا مرز مقاومتی ۵۱ هزار و ۸۰۰ تومان بالا رفت؛ اما در شروع معاملات نقدی امروز با گپ منفی روانه بازار شد. گپ منفی در واقع به این معناست که قیمت بسته شده روز قبل بیشتر از قیمت بازگشایی امروز است.

بازار ارز و سکه امروز چخبر؟ | بررسی بازار ارز و سکه
کدخبر : 21100
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

قیمت طلا و سکه امروز باز تغییر کرد و وارد کانال جدیدی شد و خریداران را با تردید برای خریدن این فلز گرانبها با تردید مواجه کرد. به نظر می رسد کارشناسان عوامل مختلفی را به قیمت طلا و سکه امروز  مرتبط می دانند و خیلی ها معتقدند که افزایش یا کاهش بیت کوین با قیمت طلا و سکه امروز  مرتبط نیست بنابراین بسیاری از متقاضیان به منظور صرف یا سرمایه گذاری از قیمت طلا و سکه امروز مطلع شده و براساس آخرین تغییرات قیمت طلا و سکه امروز تصمیم سازی می کنند. 

 آن‌طور که بازیگران ارزی مدعی بودند هر برگ اسکناس آمریکایی امروز با ۵۱ هزار و ۴۰۰ تومان آغاز به کار کرد و در نیمه ظهر امروز دوباره در سراشیبی افتاد و تا ۵۱ هزار و ۳۲۰ تومان پایین آمد.

 البته قیمت دلار در بازار ارز هرات امروز با گپ مثبت باز شد و ۲۰۰ تومان بالاتر از روز قبل راهی بازار شد؛ اما در نیمه ظهر امروز نسبت به‌ روز قبل رنج شد و با ۵۱ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شد. در کنار هرات، امروز نرخ حواله درهم نیز نسبت به‌روز قبل ثابت ماند و با ۱۴ هزار و ۱۰۰ تومان به فروش رسید.

بازار در انتظار یک سخنرانی

 به‌ عبارت‌ دیگر ثبات دلار هرات و نرخ حواله درهم و از طرفی کاهش قیمت دلار در تهران در شرایطی است که اخبار امروز موجب افزایش سردرگمی‌ها درباره آینده جنگ غزه شده است. آن‌طور که رسانه‌ها اعلام کرده‌اند قرار است «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان، در روز جمعه (سوم نوامبر، ۱۲ آبان) سخنرانی کند. حال فعالان سیاسی و اقتصادی سؤالاتی در ذهن دارند که حسن نصرالله چه خواهد گفت؟ چرا روز جمعه برای این سخنرانی انتخاب شده است؟ چه رخ‌داده و چه تحولی ممکن است تا جمعه در میدان نبرد یا میز دیپلماسی رخ دهد.

 از سوی دیگر، امروز ایرنا خبرگزاری دولت خبر داد که انصارالله یمن اعلام کرده که بزرگ‌ترین حمله موشکی که تابه‌حال به اسرائیل دیده نشده را ساعت ۱۳:۰۰ انجام خواهند داد و آن را به‌صورت زنده پخش خواهند کرد. 

 در بازار طلا هم قیمت اونس طلا روز گذشته تا ۲۰۰۹ بالا رفت؛ اما دوباره به کانال ۱۹۹۰ دلار برکشت و با ۱۹۹۵ دلار به فروش رسید. امروز هم قیمت طلا جهانی در حدود ۱۹۸۴ دلار به فروش رسید.

قیمت طلای ۱۸ عیار امروز تا سطح ۲ میلیون و ۵۰۰ هزارتویمان رشد کرد؛ اما در زمان‌نگارش این گزارش قیمت طلا با رشد تقریباً ۴ هزارتومانی نسبت به‌روز قبل بر روی ۲ میلیون و ۴۹۹ هزار و ۸۰۰ قرار گرفت.

سکه

 بررسی‌ها نشان می‌دهد که قیمت سکه امامی روز سه‌شنبه ۹ آبان هم‌زمان با رشد قیمت دلار تا سطح ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان پیشروی کرد؛ اما در بازار امروز با کاهش ۲۰۰ هزارتومانی به نیمه کانال ۲۹ میلیون تومان برگشت.

دلار در صرافی ملی در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۱۶ تومان افزایش، ۴۱,۲۹۴ تومان نرخ گذاری شد.دلار در بازار متشکل با افزایش ۰.۰۳ درصدی نسبت به روز قبل ، ۴۱,۲۹۴ تومان معامله شد.دلار در سامانه سنا با افزایش ۰.۰۳ درصدی نسبت به روز قبل ، ۴۱,۲۹۴ تومان معامله شد.دلار کانادا با کاهش ۰.۳۷ درصدی نسبت به روز قبل ، ۳۷,۱۰۵ تومان معامله شد.هر گرم طلا ۱۸ عیار با افزایش ۰.۰۹ درصدی نسبت به روز قبل ، ۲,۵۱۳,۱۰۰ تومان معامله شد.هر مثقال طلا 18 عیار در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۱۰۰۰۰ تومان افزایش، ۱۰,۸۸۶,۰۰۰ تومان نرخ گذاری شد.هر اونس طلا در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۴.۴۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱ افزایش، ۱,۹۸۹ نرخ گذاری شد.سکه امامی در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۵۰۰۰۰ تومان کاهش، ۲۹,۶۰۰,۰۰۰ تومان نرخ گذاری شد.نیم سکه با بدون تغییر ۰ درصدی نسبت به روز قبل ، ۱۵,۵۰۰,۰۰۰ تومان معامله شد.ربع سکه با کاهش ۰.۹۵ درصدی نسبت به روز قبل ، ۱۰,۵۰۰,۰۰۰ تومان معامله شد.هر سکه گرمی در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۵۰۰۰۰ تومان کاهش، ۵,۸۵۰,۰۰۰ تومان نرخ گذاری شد.یورو در بازار آزاد با کاهش ۱.۰۱ درصدی نسبت به روز قبل ، ۵۴,۳۱۷ تومان معامله شد.یورو در صرافی ملی با کاهش ۰.۴۲ درصدی نسبت به روز قبل ، ۴۳,۶۴۷ تومان معامله شد.دینار عراق با بدون تغییر ۰ درصدی نسبت به روز قبل ، ۳۹ تومان معامله شد.درهم امارات (حواله) با افزایش ۰.۰۷ درصدی نسبت به روز قبل ، ۱۴,۱۰۰ تومان معامله شد.بیت کوین در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۲۴۴ افزایش، ۳۴,۶۱۵ نرخ گذاری شد.یوان چین با کاهش ۰.۰۷ درصدی نسبت به روز قبل ، ۷,۰۴۰ تومان معامله شد.لیر ترکیه با بدون تغییر ۰ درصدی نسبت به روز قبل ، ۱,۸۲۵ تومان معامله شد.

سکه امامی در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۵۰۰۰۰ تومان کاهش، ۲۹,۶۰۰,۰۰۰ تومان نرخ گذاری شد.

نیم سکه در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۰ تومان بدون تغییر، ۱۵,۵۰۰,۰۰۰ تومان نرخ گذاری شد.

ربع سکه، امروز به ۱۰,۵۰۰,۰۰۰ تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۹۵ درصدی داشته است.

هر سکه گرمی، امروز به ۵,۸۵۰,۰۰۰ تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۸۵ درصدی داشته است.

هر گرم طلا ۱۸ عیار در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۲۳۰۰ تومان افزایش، ۲,۵۱۳,۱۰۰ تومان نرخ گذاری شد.

هر مثقال طلا 18 عیار در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۱۰۰۰۰ تومان افزایش، ۱۰,۸۸۶,۰۰۰ تومان نرخ گذاری شد.

هر اونس طلا در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۴.۴۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱ افزایش، ۱,۹۸۹ نرخ گذاری شد./اکوایران

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه