اخبار هواشناسی | اخبار هواشناسی امروز

کولاک باران و هوای سرد در این استان ها | اخبار هواشناسی امروز 3 آبان 1402

سازمان هواشناسی از بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید طی امروز تا جمعه در ۱۲ استان خبر و نسبت به بارش‌های سنگین در برخی مناطق هشدار داد.

کولاک باران و هوای سرد در این استان ها | اخبار هواشناسی امروز 3 آبان 1402
کدخبر : 20909
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 اخبار هواشناسی توصیه کرده مردم حتما نکات ایمنی را رعایت کند تا این سامانه بارشی خسارت جانی و مالی نداشته باشد. اخبار هواشناسی آخر هفته کشور رو به بارش شدید باران قرار دارد و مردم حتما از رودخانه ها فاصله بگیرند. اخبار هواشناسی احتمال طغیان روخانه ها را نیز داده است. اخبار هواشناسی را حتما دنبال کنید. اخبار هواشناسی روز های آینده را در ادامه می‌خوانید.

 پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز در برخی مناطق لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، شمال فارس، شمال خراسان رضوی، خراسان جنوبی،‌ ارتفاعات کرمان، هرمزگان، شمال سیستان و بلوچستان، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی رگبار باران و رعدوبرق پیش‌بینی شده است.

فردا پنجشنبه در مناطقی از چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و جنوب فارس، هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، جنوب بوشهر و روز جمعه در مناطقی از جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رگبار باران،‌رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در برخی مناطق گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

شنبه و یکشنبه هفته آینده جو پایداری در کشور حاکم می‌شود. امروز در سواحل دریای خزر بارش‌های پراکنده روی می‌دهد و از پنجشنبه تا اوایل هفته آینده دمای این منطقه به‌طور محسوسی افزایش می‌یابد.

شدت بارش‌های امروز برای چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب غرب اصفهان، فردا برای کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و روز جمعه برای کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان است، ضمن این‌که در این مناطق بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع امواج

زمان پایان: شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۰۶

نوع مخاطره:

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۰۳: صبح تا ظهر مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های خوزستان و بوشهر افزایش سرعت وزش بیشینه باد تا ۲۲ نات و افزایش ارتفاع امواج تا ۱متر، بعداز ظهر تا اواخر وقت نواحی ساحلی و دور از ساحل استان بوشهر افزایش سرعت وزش بیشینه باد بیش از ۳۰ نات و افزایش ارتفاع امواج بین ۱.۵ تا ۲ متر گاهی بیشینه امواج بیش از ۲.۵ متر

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۰۴: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان بوشهر در مرکز خلیج فارس و مناطق دور از ساحل استان های بوشهر و هرمزگان در شرق خلیج فارس افزایش بیشینه سرعت باد بیش از ۳۰ نات و افزایش ارتفاع امواج بیش از ۱.۵ متر

جمعه و شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۰۵ ، ۱۴۰۲/۰۸/۰۶: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان بوشهر و مناطق دور از ساحل استان هرمزگان در مرکز و شرق خلیج فارس افزایش بیشینه سرعت باد بین ۲۴ تا ۲۸ نات و افزایش ارتفاع امواج تا ۱.۵ متر

اثر مخاطره: غرق شدن شناگران، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس های پرورش ماهی، اختلال در ترددهای دریایی شناورهای سبک و نیمه سنگین و فعالیت های تفریحی، ایجاد اختلال در فعالیت های فراساحل و سکوهای نفتی در فراساحل

توصیه: ممنوعیت و محدودیت فعالیت های تفریحی، شنا ، شیلاتی و تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین و تفریحی، اتخاذ محدودیت و تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورها و اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های فراساحل و فعالیت های سکوهای نفتی

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: امروز در برخی از استان‌های لرستان، خوزستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خراسان رضوی، جنوبی، کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان البرز مرکزی بارش باران و رگبار پیش‌بینی می‌شود.

همچنین پنجشنبه در استان‌های لرستان، خوزستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خراسان رضوی، جنوبی، کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان البرز مرکزی بارش و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه