ورود جواد خیابانی در قضایای والیبال عده ایی را به خاک و خون کشید!!!

جواد خیابانی، مجری و گزارشگر فوتبال در اظهار نظری تازه صحبت‌های جنجالی را درباره والیبال مطرح کرد.

ورود جواد خیابانی در قضایای والیبال عده ایی را به خاک و خون کشید!!!
کدخبر : 20592
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

جواد خیابانی که در برنامه صبحگاهی شبکه سه حضور فعال دارد و گستره صحبت‌های خود را به ورزش‌های دیگر نیز کشانده است، این بار درباره والیبال صحبت کرد.

تیم ملی والیبال ایران یک کابوس واقعی سه چهار ماهه را پشت سر گذاشت. اول لیگ ملت‌ها، بعد قهرمانی آسیا در ارومیه و نهایتا انتخابی المپیک. پکیجی که باعث شد والیبال ایران تقریبا شانس خود را برای صعود به المپیک پاریس از دست بدهد.

نتیجه این اتفاقات خداحافظی بهروز عطایی با تیم ملی ایران بود. موضوعی که شاید برخی هم زودتر از این انتظارش را داشتند اما به هر حال تا بیشترین جای ممکن به این سرمربی ایرانی اعتماد شد و در نهایت نتیجه هم نداد.

اما جواد خیابانی چه گفت؟ او ضمن اشاره به استعفای بهروز عطایی خواهان پایان کار محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال شد؛ فدراسیونی که تنها طلای ورزش‌های توپی در بازی‌های هانگژو را به ارمغان آورده است. خیابانی در این باره گفت: "داستان تیم ملی والیبال ایران داستان مدیریت است. آقای بهروز خان استعفا دادند اما آیا رئیس فدراسیون نمی‌خواهد استعفا بدهد؟ آیا همه تقصیرها فقط به گردن مربی است و فقط عطایی باعث شد که این تیم ببازد؟ برعکس برخی ورزش‌ها به والیبال خیلی هم رسیده می‌شود و اینکه بحث خستگی مطرح شود، اشتباه است. تیم با بهترین امکانات رفته و خسته هم نبوده است. اصلاً در بازی اول خسته بودید در بازی‌های بعدی چه؟ من مطمئنم اگر در بازی‌های آسیایی هم ژاپن با تیم اصلی خود می‌آمد طلا نمی‌گرفتیم. البته خوشحالیم و برای تیم ملی والیبال دست هم زدیم و شاید حتی همین مدال طلا باعث شد که ایران هفتم باشد.

باید اندیشه نوینی برای والیبال ایران ایجاد شود. به نظر می‌رسد آقای داورزنی دیگر توان انجام این موضوع را ندارد. به نظر می‌رسد همه توان خود را در والیبال خرج کرده است. شاید مثل مربیگری آقا بهروز مدیریت ایشان نیز دیگر ثمری ندارد."

نکته جالب تناقض حرف‌های خیابانی پس از جدایی عطایی است. او که بارها از سرمربی ایرانی حمایت کرده بود حالا معتقد است داورزنی که در این مدت از عطایی حمایت کرده باید استعفا بدهد!

نکته مهمی که خیابانی به آن اشاره نکرده این است که در سه سال گذشته فشارهای زیادی روی فدراسیون والیبال بود که ایران با مربیان داخلی در بین قدرت‌های والیبال جهان قد علم کند و حضور سه ساله عطایی پاسخ به همین درخواست بود و داورزنی نیز به شکل کامل از این سرمربی نامدار ایرانی حمایت کرد.

البته داورزنی سعی کرد پیشروی با عطایی را تا جایی ادامه بدهد که کلاً هیچ حرف و حدیثی در مورد حمایت از سرمربی ایرانی باقی نماند و در نهایت منجر به این شد که بحث سرمربی داخلی کلاً از ذهن‌ها پاک بشود. قطعاً در آینده نیز تصمیمات روی انتخاب سرمربی خارجی خواهد بود تا والیبال دوباره به جایگاه از دست رفته‌اش بازگردد؛ رشته‌ای که در رقابت‌های ملی طرفداران بسیاری دارد و با حساسیت زیاد در حد فوتبال از سوی مردم ایران تعقیب می‌شود. این رشته بزرگ‌ترین صعود و پیشرفت را در بین ورزش‌های تیمی ایران داشته و در دو دهه گذشته به مرور تبدیل به یکی از قدرت‌های جهان شده است. آن هم در شرایطی که این پیشرفت در دوره خود محمدرضا داورزنی و با تصمیمات درست و به جایش رقم خورده است.

با انتشار این صحبت‌ها بسیاری از کاربران از جواد خیابانی خواستند درباره فوتبال که در آن تبحر بیشتری دارد صحبت کند. به عنوان مثال اینکه به حذف تیم ملی امید بپردازد و تحلیل مسائل والیبال را به عهده کارشناسان این رشته ورزشی بگذارد.

نکته جالب‌تر هم این است که ما سابقه چندانی از جواد خیابانی در رابطه با انجام اظهار نظرهای تند نداریم اما او در مورد والیبال او برخلاف رویه همیشگی‌اش عمل کرد که در نوع خود اتفاق عجیبی به نظر می‌رسید. چیزی که البته در والیبال خیلی جدی گرفته نمی‌شود چرا که همیشه از داورزنی به عنوان یکی از بهترین مدیران ورزشی ایران یاد می‌شود که احتمالا می‌تواند دوباره والیبال را به روزهای خوبش برگرداند./,ورزش سه

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه