جنگ فوتبالی خطیر و نکونام پایان ندارد | سر برگزاری تمرین با همدیگر به مشکل خوردند

برگزاری تمرین استقلال با حضور هواداران یا پشت درهای بسته، به جدیدترین اختلاف میان مدیریت باشگاه و سرمربی تبدیل شده است.

جنگ فوتبالی خطیر و نکونام پایان ندارد | سر برگزاری تمرین با همدیگر به مشکل خوردند
کدخبر : 20238
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

اختلافات میان مدیریت باشگاه استقلال و سرمربی این تیم، هر روز ابعاد تازه تری به خود می گیرد. علی خطیر و جواد نکونام در یک جنگ عجیب و در دو سپاه تشکیل شده علیه یکدیگر، وارد یک تنش شدید و بیهوده شده‌اند و دائما در حال پرتاب ترکش‌های این درگیری به سمت باشگاه و هواداران هستند.

در تازه‌ترین مورد از اختلافات عجیب و باورنکردنی طرفین، افراد نزدیک به جواد نکونام از برگزاری تمرین روز جمعه این تیم با حضور هواداران خبر می‌دهند. موضوعی که توسط رسانه‌ها نیز پوشش داده شده و هواداران نیز برای حضور در کمپ ناصر حجازی، برنامه‌ریزی می‌کنند.

اما پس از گذشت ساعاتی از انتشار این خبر توسط افراد مورد اعتماد سرمربی، ناگهان رسانه رسمی باشگاه در تلگرام که زیر نظر مدیریت باشگاه و علی خطیر است، اطلاعیه‌ای را منتشر کرده و مدعی می‌شود تمرین فردا به مانند روزهای دیگر، پشت درهای بسته برگزار می‌شود و حضور هواداران نیازمند دریافت برخی مجوزات است.

در متن این اطلاعیه آمده است که حضور هواداران نیاز به هماهنگی با برخی نهادها دارد:

«طی ساعات گذشته در فضای مجازی به دروغ شایعه شده تمرین روز جمعه استقلال با حضور هواداران برگزار می‌شود اما رسانه رسمی باشگاه استقلال با تکذیب این شایعه اعلام می‌دارد هیچ درخواستی از سوی کادر سرپرستی و فنی تیم استقلال مبنی بر برگزاری تمرین با حضور تماشاگر به باشگاه ارائه نشده و با توجه به حوادث ناگوار رخ داده در ابتدای فصل، برگزاری تمرین با حضور تماشاگر نیاز به هماهنگی با نهادهای ذی‌صلاح دارد.»

در ادامه این اطلاعیه نیز ذکر شده است که تمرین جمعه پشت درهای بسته برگزار می شود و اگر نیاز به حضور هواداران باشد، اطلاع رسانی می‌شود:

«از این رو، تمرینات استقلال کماکان پشت درهای بسته برگزار می‌شود. تمرین روز جمعه، هفتم مهر ماه،، نیز مثل روزهای قبل بدون حضور تماشاگران برگزار خواهد شد. اگر در آینده قرار به حضور تماشاگر در تمرین باشد، باشگاه استقلال از طریق رسانه رسمی خدمت هواداران فهیم اطلاع‌رسانی خواهد کرد.»

این اطلاعیه در شرایطی منتشر شد که تیم رسانه‌ای سرمربی با تیم رسانه ای مدیریت کاملا در خلاف جهت یکدیگر و در دو مسیر مجزا در حال فعالیت هستند. از جمله دیگر تناقضات و اخبار متفاوت پیرامون استقلال، می توان به بحث مربیان اسپانیایی، حضور گوستاوو بلانکو در تهران، ثبت قرارداد این بازیکن، جدایی بدون اجازه بازیکنانی چون برزگر و سعیدی‌فر، جذب بازیکن جدید خارجی، جدایی و حفظ نفراتی چون مهری، رمضانی، حامدی‌فر و... اشاره کرد.

نکته جالب اینکه رسانه استقلال در تلگرام هر از چند گاهی با انتشار اطلاعیه‌ای، از هواداران درخواست می‌کند که اخبار را از رسانه‌های رسمی باشگاه پیگیری کنند اما آخرین اطلاع‌رسانی و یا انتشار تصاویر از بازی‌ها یا تمرینات استقلال به 6 شهریور، یعنی دقیقا یک ماه پیش و دیدار رسمی و لیگ برتری مقابل استقلال خوزستان برمی‌گردد.

از آن دیدار تاکنون، جواد نکونام و تیم رسانه‌ای او اجازه انتشار هیچ گونه تصویری از تمرینات یا بازی‌های دوستانه استقلال را نداده‌اند و مدیریت باشگاه نیز تاکنون قرارداد افراد مورد اعتماد سرمربی برای انتصاب به عنوان تیم رسانه‌ای آبی‌ها را امضا نکرده است.

به نظر می‌رسد عدم جذب جلال الدین ماشاریپوف در اتفاقات رخ داده بی‌تأثیر نباشد. پس از ناکامی آبی‌ها در به خدمت گرفتن این بازیکن، هواداران استقلال به شدت نسبت به این موضوع معترض بودند و شاید تیم مدیریتی باشگاه تصور می‌کرد در صورت برگزاری تمرین با حضور تماشاگران، اتفاقات جنجالی و غیرقابل کنترلی روی سکوها رخ دهد و به همین دلیل، مدیران آبی‌ها، تصمیم نکونام و نزدیکانش برای حضور هواداران در تمرین جمعه را وتو کردند، اتفاقات عجیبی که تاکنون نمونه آن را مشاهده نکرده‌ایم. ضمن اینکه همین متفاوت بودن اخبار و تصمیماتی که از سوی تیم‌های رسانه‌ای خطیر و نکونام به دست خبرنگاران می‌رسد، سبب می‌شود تا رسانه‌ها با شک و ابهام نسبت به انتشار آن عمل کنند، چرا که هر لحظه امکان دارد خبری که از سمت یکی از طرفین منتشر شده، توسط طرف مقابل تکذیب شود؛ موضوعی که در جریان برگزاری تمرین جمعه شاهد آن بودیم.

به هر شکل، باشگاه استقلال این روزها یکی از عجیب‌ترین شرایط تاریخ خود را سپری می‌کند. جایی که مدیرعامل و سرمربی طی 70 روز گذشته کاملا در یک جنگ تمام عیار و در دو سپاه مجزا علیه یکدیگر هستند و به نظر می‌رسد تنها چیزی که برای دو طرف ماجرا اهمیت ندارد، سرنوشت آبی‌ها در رقابت‌های امسال لیگ برتر است./ورزش سه

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه