اخبار روز | اخبار جدید

خبر فوری: طاقچه رفع تعلیق شد | برنامه طاقچه در دسترس قرار گرفت

مدیر روابط‌عمومی وزارت ارشاد خبر داد: شرکت طاقچه با دادنِ تعهد به دادستانی رفع تعلیق شد.

خبر فوری: طاقچه رفع تعلیق شد | برنامه طاقچه در دسترس قرار گرفت
کدخبر : 18602
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

مدیر روابط‌عمومی وزارت ارشاد خبر داد: شرکت طاقچه با دادنِ تعهد به دادستانی رفع تعلیق شد.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارشاد گفت: پیرو تعهد قضایی شرکت «خدمات هوشمند ایده طلایی هاتف معاصر»، مالک سکوی طاقچه به دادستانی، مقرر شد که کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه نسبت به رفع مسدودسازی آن اقدام نماید.

چرا طاقچه تعلیق شد

در روزهای پایانی هفته گذشته، عکسی به عنوان عکس کارکنان اپلیکیشن عرضه کتاب «طاقچه» در فضای مجازی حاشیه‌ساز شد و تعدادی از ناشران با کتاب‌های عمدتا مذهبی در واکنش به این عکس خواستار توقف همکاری با این اپلیکیشن شدند، البته برخی هم گفتند همکاری خود را تا زمان ارائه توضیح شفاف از ماجرا به حالت تعلیق درمی‌آورند.

در پی این موضوع قوه‌ قضاییه هم اعلام کرد: برای کارمندان شرکت طاقچه به دلیل عدم رعایت حجاب پروندۀ قضایی تشکیل شده است.

این ماجرا در ادامه واکنش نهادهای دولتی همچون خانه کتاب و ادبیات ایران و بنیاد سینمایی فارابی را نیز به دنبال داشت و آن‌ها هم از قطع همکاری با این اپلیکیشن خبر دادند.

اپلیکیشن «طاقچه» نیز در توضیحی عنوان کرد: “این عکس «مقابل دیوار بیرونی و خارج از فضای کاری طاقچه گرفته شده و در هیچ‌یک از حساب‌های رسمی طاقچه انتشار نیافته است.” همچنین اعلام کرد: “طاقچه ضمن پذیرش درخواست فسخ قرار داد ناشران، فرایند فسخ را در دستور کار قرار داده است.”

اما امروز روابط عمومی مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی اعلام کرد “طاقچه از وزارت ارشاد مجوز فعالیت ندارد و بر اساس اسناد بالادستی و در راستای «ساماندهی سکوهای نشر کتاب دیجیتال» از فعالیتش ممانعت به عمل می‌آورد”. بنابراین، این اپلیکیشن مدتی از دسترس خارج شد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
روی خط رسانه