مستمری | مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی

  افزایش 70 درصدی مستمری این افراد | واریز ماهانه مستمری 1 میلیون تومانی برای این گروه

  سید مجید پوراحمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از رشد ۷۰ درصدی پرداختی‌ها به هنرمندان دارای درجه یک هنری و رشد ۱۵۰ درصدی پرداختی مستمری‌بگیران این صندوق خبر داد.

  افزایش 70 درصدی مستمری این افراد | واریز ماهانه مستمری 1 میلیون تومانی برای این گروه
  کدخبر : 18201
  پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

  به حقوقی که به اشخاص بازنشسته یا ورثه کارگران و از کارافتادگان پرداخت می‌شود، مستمری می‌گویند. پس از فوت متوفی چنانچه شخص، مستمری‌ بگیر بوده باشد و بازماندگان متوفی شرایطش را داشته باشند، این امکان را دارند که سهم مستمری متوفی را دریافت نمایند.مستمری می‌تواند به صورت نقدی یا غیرنقدی باشد. در برخی موارد، افراد ممکن است مستمری‌هایی دریافت کنند که شامل فواید غیرنقدی مانند بیمه سلامت، پاداش‌های سهام، مسکن و تسهیلات دیگر باشند.

  ​ سید مجید پوراحمدی ضمن تبریک اعیاد سعید قربان و غدیر و همچنین دهه امامت و ولایت، با تشریح رویکرد صندوق اعتباری هنر بر مبنای اجرای طرح های حمایتی از خانواده فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت، به طرح مستمری (سلوا) اشاره کرد و افزود: تا خردادماه صندوق اعتباری هنر براساس این طرح به هنرمندانی که بنا به دلایلی نظیر کهولت سن، عائله‌مندی، بیماری و از کارافتادگی قادر به تأمین حداقل معاش زندگی خویش نبوده و از محل دیگری همچون صندوق‌های بازنشستگی دولتی یا مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی مستمری دریافت نمی‌کنند، ماهانه مبلغ ۴۰۰ هزار تومان پرداخت می‌کرد.

  وی بیان کرد: در سال جاری با پیگیری‌های به‌عمل آمده و حمایت و مساعدت وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و از طرفی رایزنی برای تأمین منابع مورد نیاز، مبلغ دریافتی ماهانه مشمولان طرح مستمری(سلوا) با رشد دو و نیم برابری از ۴۰۰ هزار تومان به یک میلیون تومان افزایش پیدا کرد که با توجه به محدودیت منابع این مهم کار بزرگی از سوی مجموعه صندوق اعتباری هنر در ۶ ماهه اول امسال محسوب می‌شود.

  رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر اتخاذ سیاست‌های حمایتی متناسب با منزلت و جایگاه رفیع اصحاب فرهنگ و هنر به‌ویژه پیشکسوتان این عرصه را از اهداف و برنامه‌های صندوق اعتباری هنر عنوان کرد و افزود: خدمات طرح تکریم به هنرمندان، نویسندگان و شاعران پیشکسوت و فرهیختگان صاحب سبک و دارای درجه یک هنری که از سوی شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعیین شده‌اند، از سوی صندوق اعتباری هنر پرداخت می‌شود.

  وی افزود: با تأیید هیئت امنای صندوق اعتباری هنر برنامه‌ریزی‌های به‌عمل آمده، خوشبختانه امروز در نیمه اول سال ۱۴۰۲ شاهد افزایش پرداختی‌ها به ۶۰۰ نفر در قالب طرح تکریم مقرری از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به ۲ میلیون تومان را هستیم که رشد ۷۰ درصدی را نشان می‌دهد.

  پوراحمدی با بیان اینکه مبالغ پرداختی در مقابل جایگاه و منزلت اصحاب فرهنگ و هنر بسیار ناچیز است، تصریح کرد: بر این باوریم هنرمندان به‌ویژه پیشکسوتان عرصه هنر گنجینه‌های بی‌بدیل و مواریث فرهنگی کشور محسوب شده و دارای شأن و جایگاه اجتماعی در جامعه هستند از این رو صندوق اعتباری هنر با افتخار هرچه تمام‌تر، علی‌رغم منابع محدود و کم بودن بودجه دولتی، مصمم هستیم با برنامه‌ریزی و پیگیری‌های لازم، نه‌تنها ارائه خدمات و تسهیلات محدود نشود بلکه ارائه خدمات به این قشر فرهیخته از نظر کمی و کیفی گسترش پیدا کند.

  مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در پایان ابراز امیدواری کرد تا این مجموعه با استمرار فعالیت‌ها و غنیمت شمردن فرصت خدمتگزاری، بتواند بیش از گذشته موجب رضایتمندی خانواده فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت سراسر کشور را فراهم آورد. 

  مستمری بگیران

  رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) پیرو عدم اعمال افزایش مستمری افراد تحت پوشش که براساس بودجه سال ۱۴۰۲ باید به ۴۰ درصد برسد، گفت:این افزایش مستمری براساس بودجه سال ۱۴۰۲ به زودی اعمال می شود.

  به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، سید مرتضی بختیاری، در پاسخ به سوالی مبنی بر علت عدم اعمال افزایش مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) که براساس بودجه سال ۱۴۰۲ باید به ۴۰ درصد برسد، گفت: این افزایش مستمری براساس بودجه سال ۱۴۰۲ به زودی اعمال می شود.

  وی تاکید کرد:افزایش ۲۰ درصدی مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کما فی سابق انجام می شود و دولت و سازمان برنامه و بودجه در تلاش برای تامین منابع ۲۰ درصد دوم براساس قانون بودجه سال ۱۴۰۲ هستند.

  بختیاری تاکید کرد: تنها مشکل عمده در این بخش مربوط به عدم تامین منابع بوده است. انتظار داریم این تامین منابع به سرعت مدنظر قرار گرفته تا این افزایش مستمری اعمال شود.

  رئیس سازمان کمیته امداد امام خمینی (ره) بیان کرد:همه تلاش خودمان را می کنیم تا این منابع به سرعت تامین شود و فکرمی کنیم این منابع تا پایان خرداد ماه تامین خواهد شد.

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  روی خط رسانه