ترفند جادویی برای از بین 3 سوته لکه از لباس | فرمول طلایی پاک کردن لکه از روی لباس

برای پاک کردن لکه از روی لباس سفید از آبلیمو استفاده کنید. برای این کار، آبلیمو را به لگنی از آب اضافه کنید و آنرا بر روی حرارت قرار دهید. بعد از جوشیدن این ترکیب، لباستان را به مدت 1 تا 2 ساعت داخل آن قرار دهید و سپس با پودر لباسشویی بشویید. از جوش شیرین برای پاک کردن لکه از روی لباس سفید استفاده کنید.

ترفند جادویی برای از بین 3 سوته لکه از لباس | فرمول طلایی پاک کردن لکه از روی لباس
کدخبر : 18113
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

رفع لکه لباس سفیدی که بر اثر ریختن غذا و یا نوشیدنی تغییر رنگ داده است را می توانید با استفاده از 4 محلول خانگی و ارزان قیمت به سادگی انجام دهید.

استفاده از مواد پاک کننده ی گران قیمت حتما همیشه لکه ها را تمیز نمی کند از طرفی بیشتر مواد پاک کننده های صنعتی حاوی مواد شیمیایی مضری هستند که به پوست و سلامت آسیب می زند پس به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که راه های ساده تر و موثر را برای از بین بردن لکه ها را که در این بخش از سبک زندگی نمناک معرفی خواهیم کرد را بیاموزید و در مواقع ضرور از آنها استفاده کنید.

 

رفع لکه لباس سفید با لیمو و سرکه :

آب لیمو با سرکه لکه بر طبیعی است. این ترکیب قوی حتی لک های روی لباس های سفید را هم از بین می برد. برای رفع لکه ها از روی لباس های سفید کافیست این محلول را به طور مساوی ترکیب و لباس ها را با آن شست و شو دهید.

آسپرین بهترین ماده برای رفع لکه لباس سفید :

آسپرین یکی دیگر از راه های موثر برای از بین بردن لک های غذا و آب میوه هاست و لباس های سفید را به حالت اولیه و روشن بر می گرداند. برای استفاده از آسپرین به عنوان لکه بر لباس کافیست تشتی را پر از آب کرده و 6 آسپرین خرد شده را به آن اضافه کنید، خوب که با هم ترکیب شد لباس ها را به مدت 30 دقیقه در آن خیس کنید و بعد لباس ها را با مواد شوینده معمولی شست و شو دهید.

رفع لکه لباس سفید با استفاده از جوش شیرین :

یکی از مواد پاک کننده ی تاثیر گذار و محرک برای رفع لکه ها، جوش شیرین است که کاربرد های دیگری هم دارد که در مطلب خواص جوش شیرین کامل گفته شد. برای تمیز کردن لکه ها از روی لباس با استفاده از این ماده پر کاربرد باید یک فنجان جوش شیرین را با 4 لیتر آب ترکیب کنید و دقایقی لباس ها را در آن محلول خیس کنید.

آب لیمو محلول جادویی برای رفع لکه لباس سفید :

ظرفی بی استفاده را پر از آب کنید و چند برش از لیمو ترش های تازه را داخل آن بیندازید و آن را روی حرارت قرار دهید و اجازه دهید به جوش آید سپس آن را خاموش کنید تا جوراب یا لباس سفید یکی دو ساعت خیس بخورد. 

آب را عوض کرده، این بار ¼ پیمانه مایع ظرفشویی به مقداری آب گرم اضافه کنید و سپس لباس یا پارچه سفید را نیم ساعت داخل آن خیس کنید و در نهایت طبق معمول بشویید.

برای سفیدتر شدن لباس ها از روش قدیمی استفاده کرده، آن ها را در آفتاب پهن کنید تا نیازی به استفاده از سفیدکننده کلردار نداشته باشید.

نمک

در مواردی که لکه ایجاد شده بر روی لباس سفید جزئی و خفیف باشد می توانید از نمک برای از بین بردن لکه ها استفاده کنید. به مدت 20 دقیقه نمک روی لکه باقی بماند، سپس با مواد شوینده شسته و آبکشی نمایید.

هر لکه ای باید به شیوه متفاوتی از روی لباس سفید برداشته شود تا به بافت لباس آسیب نزد و یا لکه را پخش نکند.

سرکه سفید

چنانچه با شستشو لکه های  ایجاد شده بر روی لباس سفید برطرف نشد، استفاده از سرکه سفید نیز راهی برای پاک کردن لکه از روی لباس سفید است. در این روش مقداری سرکه سفید را به مواد شوینده اضافه کنید و لباس سفید را به مدت 1 روز داخل این ترکیب قرار دهید. لکه ها پاک می شوند.

مابع سفید کننده

برای پاک کردن لکه‌ از روی لباس سفید می توانید از از مایع سفید کننده اکسیژن دار استفاده کنید. قبل از مصرف توجه کنید که به لباستان آسیبی وارد نمی کند.

برای این کار، مقداری مایع سفیده کننده را با آب گرم ترکیب کنید و لباس را داخل آن قرار دهید. بعد از چند ساعت لباس را خارج کرده و با مواد شوینده مناسب بشویید.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • پربازدید
  • پربحث ها
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
  • ۲۴ ساعت
  • هفته
  • ماه
روی خط رسانه