یارانه معیشتی | واریز یارانه معیشتی

  افزایش 100 هزار تومانی یارانه معیشتی با کد دستوری زیر | خبر مهم برای یارانه بگیران

  ​طرح آزمایشی افزایش ۲۰ درصدی یارانه‌های اعتباری برای سه دهک اول جامعه از جمله مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی در حال اجراست و یک ماه زودتر می‌توانند مبلغ یارانه را از طریق خرید در طرح کالابرگ الکترونیکی خرج کنند.

  افزایش 100 هزار تومانی یارانه معیشتی با کد دستوری زیر | خبر مهم برای یارانه بگیران
  کدخبر : 17657
  پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

  طبق ماه های گذشته یارانه معیشتی بهمن ماه نیز به حساب سرپرستان واریز می شود. یارانه معیشتی این ماه نیز طبق روال قبل به صورت نقدی است. میزان یارانه معیشتی بهمن ماه 400 هزار تومان است. هنوز سایتی برای ثبت نام جدید یارانه معیشتی اعلام نشده است. در ادامه آخرین خبر از یارانه معیشتی را می خوانیم.

  همه ایرانی‌ها به جز  افراد حاضر در دهک دهم، شامل گرفتن یارانه جدید خواهند شد. بقیه اینطور یارانه می‌گیرند:

  دهک‌های اول تا سوم: ۴۰۰ هزار تومان

  دهک‌های چهارم تا نهم: ۳۰۰ هزار تومان

  البته واریز این یارانه‌ها به معنای خداحافظی با یارانه 45 هزار تومانی بود که از سال‌ها پیش به یارانه‌بگیران پرداخت می‌شد. طبق اعلام وزیر اقتصاد، حدود 30 درصد یارانه ‌بگیران قبلی، یارانه 400 هزار تومانی و 60 درصد آنها یارانه 300 هزار تومانی می‌گیرند. 10درصد باقیمانده هم شامل دریافت یارانه جدید نیستند. پس اگر یارانه معیشتی جدید را نگرفته‌اید، به طور منطقی جزو دهک دهم تا همان 10 درصد باقیمانده به حساب آمده‌اید.

  اگر هزینه تمام اعضای خانواده حدود ۷۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در ماه باشد، این خانواده در دهک یک قرار می‌گیرد.

  اگر هزینه خانوار حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در ماه محاسبه شده باشد، خانواده را در دهک دو قرار می‌دهد.

  هزینه ۲ میلیون تومانی خانوار را در دهک سوم قرار خواهد داد.

  خانواده‌های جاگذاری شده در دهک چهارم هزینه‌شان حدود ۳ میلیون تومان در ماه است.

  خانوارهای دهک پنجم هم ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرج هزینه‌ها می‌کنند.

  دهک ششمی‌ها حدود ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی صرف مخارج ماهانه می‌کنند.

  اگر ۵ میلیون تومان در ماه هزینه می‌کنید، در دهک هفتم قرار می‌گیرید.

  در صورتی که ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هزینه متوسط یک ماه خانواده‌تان باشد، در دهک هشتم طبقه‌بندی می‌شوید.

  برای قرار گرفتن در دهک نهم حدود ۸ میلیون تومان باید در ماه هزینه خانواده‌تان کرده باشید.

  افراد دهک دهم هم تقریبا ۱۶ میلیون تومان هزینه ماهانه خانواده‌شان است و از نظر قوانین دریافت یارانه، مشمول گرفتن آن نیستند

  روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از امکان ثبت کردن اعتراض بابت میزان یارانه تعلق گرفته از طریق «سامانه رسیدگی به درخواست کمک حمایت معیشتی و یارانه نقدی» خبر داد.  تمام کسانی که به هر دلیلی ابهام یا اعتراضی نسبت به یارانه خودشان دارند یا یارانه 45 هزار تومانی قبلی را می‌گرفته‌اند اما مشمول دریافت یارانه جدید نشده‌اند، می‌توانند به سامانه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه و اعتراض خودشان را ثبت کنند تا درخواست آنها بررسی شود.

  یارانه معیشتی

  مدارک لازم برای ثبت اعتراض در سامانه

  همراه داشتن شماره ملی سرپرست خانواده

  همراه داشتن شماره ملی یکی از اعضای خانوار

  همراه داشتن شماره حساب بانکی محل واریز یارانه

  نکته:  از طریق تماس با مرکز پاسخگویی تلفنی وزارتخانه به شماره ۶۳۶۹-۰۲۱ هم امکان استعلام وجود دارد.

  نحوه ثبت‌نام یارانه‌بگیران جدید ( کسانی که یارانه نمی گیرند)

  افراد زیادی به خاطر مبلغ ناچیز یارانه 45 هزار تومانی، یا آن را به خواست خودشان غیرفعال کرده بودند یا بعد از ازدواج یا تولد فرزندشان دنبال اضافه کردن یارانه نرفته بودند. کسانی که برای یارانه ثبت نام نکرده بودند، یا به هر دلیلی یارانه جدید به آنها تعلق نگرفته اما مشمول دریافت آن هستند و قصد گرفتن یارانه معیشتی جدید را دارند، باید در سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها ثبت نام کنند.

  قرار است با اطلاع‌رسانی دولت سامانه طی روزهای آینده برای این افراد باز شود. پس گوش به زنگ باشید؛ ثبت‌نام از متقاضیان جدید یارانه، جاماندگان یا انصراف‌دادگان یارانه قبلی که به هر دلیلی از گرفتن یارانه 45 هزار تومانی محروم بوده‌اند یا از ثبت‌نام یارانه جا مانده‌اند طی چند روز آینده انجام می‌شود. پس از انجام ثبت‌نام و بررسی شرایط متقاضیان و در صورتی که مشمول گرفتن یارانه جدید باشند، هم دو نوبت یارانه پرداخت‌شده اردیبهشت و خرداد را می‌گیرند، هم جزو فهرست یارانه جدید معیشتی قرار خواهند گرفت و جای نگرانی نیست.

  طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، قرار است از خرداد 1402 مبلغ یارانه افزایش یابد و یارانه‌های جدید به حساب دریافت‌کنندگان واریز شود. اما این افزایش مبلغ شامل همه گروه‌ها نمی‌شود. براساس این طرح، قرار است خانوارهایی که در دهک اول تا سوم قرار دارند، مشمول افزایش مبلغ یارانه شوند. این خانوارها که تعدادشان حدود 24میلیون نفر بٰرآورد می‌شود، با افزایش 20درصدی یارانه مواجه خواهند شد. البته در فاز اول افزایش مبلغ یارانه که از خرداد امسال اجرایی شده، خانواده‌هایی که عضو کمیته امداد یا بهزیستی قرار دارند، مشمول این افزایش خواهند بود.

  تا قبل از افزایش خانوارهای دهک اول تا سوم، ماهی 400 هزار تومان به کارتشان واریز می‌شد. اما بعد از اعلام رسمی رسانه‌ها،  این یارانه با افزایش 20 درصدی مواجه خواهد شد؛ یعنی یارانه جدید با مبلغ 480 هزار تومان به کارت مشمولان دریافت آن واریز می‌شود. البته یک شرط هم برای دریافت این 80 هزار تومان اضافه گذاشته‌اند. اینکه 70درصد مبلغ اصلی یارانه 400هزار تومانی را صرف خرید کالاهای اساسی از فروشگاه‌های مجاز کنند. برای اطلاع از فهرست این فروشگاه‌ها هم کافی است اپلیکیشن شما را روی گوشی همراه‌ خودشان نصب کنند و بعد از مراجعه به این فروشگاه‌ها یکی از 11 قلم کالای اساسی را خریداری کنند. در صورتی که بیش از 70 درصد یارانه ماهانه را صرف خرید این کالاها کنید، مبلغ یارانه شما افزایش 20درصدی یا همان 80 هزار تومانی خواهد داشت.

  نکته: شیر کم‌چرب بطری، پنیر، تخم مرغ، گوشت مرغ، روغن مایع، ماکارونی، برنج ایرانی، لبنیات (ماست پرچرب پگاه)، قند و شکر، حبوبات و گوشت منجمد گوساله ۱۱ قلم کالای اساسی در طرح کالابرگ الکترونیکی به حساب می‌آیند.

   

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  روی خط رسانه