لیمو رو اینجوری آبگیری کن تا قطره آخرش آب بده | چیکار کنیم از لیمو بیشتر آب بگیریم؟

  در هر صورت، برای استخراج حداکثر آب از لیمو، پیشنهاد می‌شود قبل از استفاده از لیمو، آن را به مدت چند ثانیه در مایعاتی مانند آب داغ یا مایعات دیگر قرار دهید تا آب لیمو بهتر استخراج شود.

  لیمو رو اینجوری آبگیری کن تا قطره آخرش آب بده | چیکار کنیم از لیمو بیشتر آب بگیریم؟
  کدخبر : 17460
  پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

  روش آبگیری لیمو بستگی به کاربردی دارد که برای آن استفاده می‌شود. اما در کل، برای آبگیری لیمو، می‌توانید به شکل‌های زیر عمل کنید:

  این راهکار این است که: لیمو را یک شبانه روز در آب ولرم خیس کنید. لیموهای تازه را در تشت بریزید و روی آن ها را در حدی که آب روی همه را بپوشاند آب بریزید. این راهکار حتی کمک می کند لیموهای مانده و کمی خشک شده دوباره آبدار شوند و برای آبگیری مناسب شوند.

  1- روش سنتی: در این روش، لیمو را با دست فشار داده و از آن آب گرفته می‌شود. با این روش می‌توانید حداکثر مقدار آب را از لیمو استخراج کنید.

  2- استفاده از ابزار خاص: برای استخراج آب لیمو، می‌توانید از ابزارهای خاصی مانند استخراج‌کننده آب لیمو استفاده کنید. این دستگاه‌ها قابلیت استخراج آب لیمو را با کارایی بسیار بالا دارند.

  3- روش استفاده از مایعات: برای آبگیری لیمو، می‌توانید از مایعاتی مانند آب میوه‌های دیگر، نوشابه، سس و... استفاده کنید. با این روش می‌توانید به راحتی و بدون نیاز به دستگاه‌های خاص، آب لیمو را درست کنید.

  ترفند برای گرفتن آبلیمو بیشتر 

  نکات و روش های گرفتن آبلیمو بیشتر از لیموبرای گرفتن آبلیمو نکات ساده‌ای وجود دارد که با رعایت آنها می توانیم حداکثر استفاده از یک لیمو را داشته باشیم و تا آخرین قطره آب آنها را بگیریم. بنابراین بهتر است ترفندهای گرفتن آبلیمو بیشتر را بدانیم تا بتوانیم از یک لیمو بیشتر آب بگیریم و به صرفه تر باشد. به همین منظور در اینجا با ۶ روش ساده اما مفید آشنا می شوید که اصلاً به ابزار خاصی نیاز ندارد و راحت در خانه می توانید این راهکارها را بکار بگیرید.

  ۱- انتخاب لیمو مناسب آبگیری

  گرفتن آبلیمو بیشتر از لیمو با انتخاب لیمو نرم و آبدار 

  لیموهایی رو انتخاب کنید که آبدار باشند. حتما می پرسید از کجا بفهمیم آبدار هستند یا نه؟ ۳ راهکار ساده برای تشخیص لیموی آبدار و خوب وجود دارد:

  لیمو باید پوست نازک داشته باشد.

  لیمو باید سنگین باشد لیمو سبک آب ندارد و خشک است. اگر دو لیمو هم اندازه را بردارید لیمویی که سنگین تر است آب بیشتر دارد.

  وقتی لیمو را فشار می دهید باید فشرده شدن آب را در آن حس کنید مانند انار که می فشارید و لیمو باید بافت نرم داشته باشد.

  لیموهای کوچک برای آبگیری بهتر از نوع بزرگ آن هستند از این جهت که آبلیموی گرفته شده از آن ها ترش تر می شود.

  ۲- لیمو را آب کنید

  در پستی جداگانه به طور در مورد گرفتن آبلیمو تازه و راهکارهای جلوگیری از خراب شدن آن نوشتم که توصیه می کنم اگر قصد گرفتن آبلیمو را دارید، حتماً آن را بخوانید. در آنجا به یک روش برای گرفتن آبلیمو بیشتر اشاره کردم که خیلی مؤثره و کمک زیادی می کند تا از آب بیشتری از لیموها گرفته شود.

  این راهکار این است که: لیمو را یک شبانه روز در آب ولرم خیس کنید. لیموهای تازه را در تشت بریزید و روی آن ها را در حدی که آب روی همه را بپوشاند آب بریزید. این راهکار حتی کمک می کند لیموهای مانده و کمی خشک شده دوباره آبدار شوند و برای آبگیری مناسب شوند.

  حتما این راهکار را امتحان کنید و تفاوت آن را ببینید. من خودم همیشه همین کار رو قبل از آبگیری لیمو انجام میدم و واقعاً تأثیرگذاره.

  ۳- لیمو را گرم کنید:

  گرم کردن لیمو کمک می کند آب لیمو از پرزهای آن بهتر جدا شود و حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد باعث می شود شما از یک لیمو نسبت به قبل بیشتر آبلیمو بگیرید.

  اگر مقدار کمی لیمو دارید آنها را درمایکروویو گرم کنید لیموها را برای ۳۰ ثانیه در مایکروویو قرار دهید تا گرم شوند. وقتی پوست لیموها گرم شد آنها را از مایکروویو خارج کنید، از وسط نصف کنید و آب آنها را بگیرید.

  قرار دادن لیمو در مایکروویو برای گرفتن آبلیمو بیشتر

  راه دیگری که برای گرم کردن لیموها می توانید انجام دهید بخصوص اگر تعداد لیموها زیاد است این است که آب را گرم کنید. اما آب نباید جوش بیاید یا در حدی گرم باشد که بخار ایجاد کنید. همین که گرمای آب از روی بدنه قابلمه احساس کنید، کافی است. لیموها را در آب گرم بریزید و ۳۰ دقیقه صبر کنید تا پوست لیموها گرم شود. وقتی لیموها آماده و گرم شدند می توانید آنها را برش بزنید و آب آنها را بگیرید.

  حداقل کاری که می توانید انجام دهید این است که: لیمو ها را از یخچال بیرون بیاورید تا به دمای اتاق برسند لیمو وقتی سرد شود بافت آن سفت می شود و خیلی سخت تر از آن آب خارج می شود. اما برای گرفتن آبلیمو بیشتر می توانید لیمو را از یخچال خارج کنید با این ترفند بافت آنها نرم می شود و خیلی راحت تر و بیشتر از آنها آبلیمو گرفته می شود.

  ۴- برای گرفتن آبلیمو بیشتر از چنگال استفاده کنید:

  ساده ترین روش برای گرفتن آبلیمو بیشتر این است که بعد از برش لیمو چندبار در آن چنگال بزنید و چنگال را در بافت لیمو بچرخانید با این روش آب لیمو راحت تر و بیشتر از تفاله آن جدا می شود.

  ۵- لیمو را رول کنید:

  با رول کردن لیمو آب از تفاله لیمو جدا می شود. لیمو را برای چند ثانیه محکم رول کنید و بعد آن را برش بزنید خواهید دید خیلی بیشتر و سریع تر می توانید از لیمو رول شده آب بگیرید.

  برای گرفتن آبلیمو بیشتر لیمو را رول کنید 

   

  آیا این خبر مفید بود؟
  ارسال نظر:

  روی خط رسانه