گرفتن سینک ظرفشویی | باز کردن سینک ظرفشویی

باز کردن سینک ظرفشویی تو سیم ثانیه | با این مواد سینک ظرفشویی سریع باز میشه

لوله سینک ظرفشویی رو بدون دردسر میشه باز کرد

باز کردن سینک ظرفشویی تو سیم ثانیه | با این مواد سینک ظرفشویی سریع باز میشه
کدخبر : 17036
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

گرفتگی لوله سینک ظرفشویی یکی از اعصاب خوردترین مشکلاتی هست که در آشپزخانه بوجود می آید. این کار پر زحمت تنها با چند ترفند قابل حل است. شما می توانید از کمک های شادمگ در این خصوص استفاده کنید.

گرفتگی سینک ظرفشویی به دلایل متعددی مثل چربی ها، پسماند مواد غذایی و… اتفاق می افتد. در اینجا مهم ترین سوالی که پیش میاد برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب  سینک ظرفشویی چه باید کرد؟

نشانه های گرفتگی سینک ظرفشویی

معمولا گرفتگی سینک ظرف شویی به یکباره پیش نمی آید و قبل از آن نشانه هایی وجود دارد که اگر به آن دقت کنید می توانید قبل از اینکه به طور کامل سینک ظرف شویی شما دچار گرفتگی شود آن را برطرف نمایید.

ما در ادامه به چند نمونه از علائم گرفتگی سینک ظرفشویی اشاره میکنیم:

جریان کند آب به داخل سینک

بوی بد فاضلاب

گرفتگی های کوچک و گاه و بی گاه که با تلمبه دستی برطرف می شوند.

گرفتگی لوله سینک ظرفشویی - جمع شدن آب

اگر شما در هنگام بروز این نشانه ها و قبل از گرفتگی کامل سینک ظرفشویی، برای رفع آن اقدام کنید، دیگر نیاز به لوله بازکن ندارید. تمیز کردن سینک ظرفشویی یکی از اولویت های نظافت آشپزخانه است. این کار مهم را عقب نندازید.

 

جریان کند آب در سینک نشان از گرفتگی سینک ظرفشویی

یکی از نشانه های گرفتگی سینک ظرفشویی، کند تخلیه شدن آب داخل سیفون سینک است.

البته اگر گرفتگی سینک ظرفشویی شما شدید بود و با انجام روشهای خانگی برطرف نشد، می توانید از خدمات لوله بازکنی و چاه بازکنی استفاده کنید.

راه های رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

به طور کلی موها و چربی ها و پس ماند غذاها و… هستند که در بیشتر اوقات علت اصلی گرفتگی سینک آشپزخانه می باشند.

رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه و سینک باید در اولویت قرار بگیرد؛ زیرا علاوه بر ایجاد بوی نامطبوع، باعث تولید و تجمع باکتری و آلودگی نیز می شود. اما جای نگرانی نیست زیرا بدون نیاز به لوله باز کن های صنعتی و تنها با ترفندهای خانگی می توانید این بوی ناخوشایند را از بین ببرید. لذا جهت برطرف کردن آنها بهتر است از روش های زیر استفاده کنید.

 باز کردن لوله ظرفشویی با جوش شیرین و سرکه

برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی بهترین روش خانگی، استفاده از محلول لوله بازکنی خانگی یا همان ترکیب جوش شیرین و سرکه تقطیر شده سفید است. فرقی نمی کند گرفتگی لوله های سینک ظرفشویی دوقلو باشد یا برای سینک های یک قلو، شما می توانید با این روش برای باز کردن لوله سینک ظرفشویی اقدام کنید.

برای این کار کافیست مقداری جوش شیرین داخل لوله گرفته شده بریزید ( حدود سه تا پنج قاشق غذا خوری بسته به نوع گرفتگی و میزان آن) و بعد کمی سرکه روی آن اضافه کنید. سپس صبر کرده تا ترکیب خوب واکنش دهد و اصطلاحا این ترکیب به خوبی بجوشد. بعد از چند ساعت آن را با آب داغ آبکشی نمایید. در نهایت مشاهده می کنید که هم گرفتگی سینک ظرف شویی منزلتان برطرف شده و هم داخل سینک تمیز و براق می شود.

سرکه و جوش شیرین با جوششی که دارند، باعث رفع گرفتگی سینک ظرفشویی می شوند.

 استفاده از قلاب برای در آوردن مو و پرز

معمولا موها و پرزهایی که به ظروف یا دستمال ها می چسبند در هنگام شستشو وارد لوله های فاضلاب شده و با جذب روغن ها و چربی ها، علت گرفتگی لوله سینک ظرفشویی را شامل می شوند.

در این صورت شما می توانید به سادگی یک سیم مفتول را به شکل قلاب کوچکی درست کنید و آن را وارد سینک ظرفشویی کرده و از آن برای در آوردن آشغال های داخل سینک استفاده کنید. به همین سادگی گرفتگی سینک ظرفشویی قابل برطرف شدن است.

تمیز کردن سیفون و لوله های سینک، راهکار اساسی رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

یکی از راه های اصولی برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی بازکردن سیفون سینک و تمیز کردن آن است. برای بازکردن سیفون سینک ظرفشویی بهتر است که اول وسایل داخل کابیت زیر سینک را خالی کنید و بعد زیر سیفون لگنی بزرگ گذاشته و ته سیفون را باز کنید.

در مرحله بعد آب سیفون را داخل لگن خالی کرده و خود سیفون سینک را با آب داغ بشویید تا کاملا جرم ها و رسوبات از بین بروند. البته بهتر است داخل لوله ها را هم با آب داغ بشویید و بگذارید آب آن داخل همان لگن زیر دستشویی خالی شود. در آخر هم سیفون تمیز را در سر جای خود ببندید.

نحوه بازکردن گرفتگی سینک ظرفشویی آشپزخانه قد م به قدم

راه های مختلفی برای باز کردن گرفتگی سینک وجود دارد. در این مقاله شما را با بهترین روش ها و راهکار گرفتگی سینک ظرفشویی آشنا می کنیم. با ساده‌ترین تکنیک‌ها شروع می‌شود و به سخت‌ترها می‌رسد.

برای گرفتگی چاه سینک، رفع گرفتگی دستشویی تنها چیزی که نیاز دارید یک کتری آب جوش برای حل این مشکل است، تا بهترین راه‌ها برای باز کرشدن گرفتگی سینک آشپزخانه خود را بیابید و با کمترین دردسر ممکن! گرفتگی سینک آشپزخانه را خودتان باز کنید.

ریختن یک کتری آب گرم

یکی از ساده ترین راه ها برای گرفتگی چاه سینک استفاده از یک لیتر آب داغ است. به این ترتیب چربی ها و روغن ها سریعتر حل می شوند. و از لوله فاضلاب خارج شوید.

همچنین می توانید قبل از افزودن آب جوش، نصف فنجان نمک را در سینک بریزید، سپس دوباره با آب داغ بشویید.

محلول لوله بازکن خانگی

اگر روش های بالا جواب نداد، ما این روش را برای رفع گرفتگی سینک آشپزخانه توصیه می کنیم. ترکیب سه ماده

جوش شیرین

سرکه

نمک

مخلوط جوش‌شیرین و سرکه نسبت به پاک‌کننده‌های شیمیایی برای لوله‌های شما مناسب است. برای گرفتگی لوله فاضلاب سینک موثر می باشد.

یک فنجان جوش شیرین را در گرفتگی چاه سینک بریزید و یک فنجان سرکه سفید به آن اضافه کنید. این ترکیب یک واکنش شیمیایی را آغاز می کند و محلول حبابی می شود. نیم ساعت دقیقه به مخلوط زمان دهید تا عمل کند، سپس آب داغ را روی

واکنش بین جوش شیرین و سرکه برای از بین بردن گرفتگی ها موثر است. اگر روش اول جواب نداد، این محلول لوله بازکن یکی از انتخاب های برتر ما است .

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه