فروش فوری خودرو | قرعه کشی خودرو | ثبت نام خودرو

دور جدید فروش فوری خودرو از فردا | آغاز ثبت نام فروش فوری خودرو به قیمت کارخانه

طرح فروش فوری خودرو لاماری ویژه اردیبهشت 1402 از صبح دوشنبه آغاز می شود.

دور جدید فروش فوری خودرو از فردا | آغاز ثبت نام فروش فوری خودرو به قیمت کارخانه
کدخبر : 16182
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

شیوه فروش فوری خودرو رسما تغییر کرد و دیگر خودروسازان طرح فروش فوری خودرو یا فوق العاده را انجام نمی دهند.بسیاری از خودروسازان نسبت به فروش فوری خودرو با قرعه کشی با روش جدید اعتراض کرده اند و معتقدند بدون سیستم قرعه‌کشی خودرو  مردم به سهولت خودرو را ثبت نام کرده و تحویل می‌گرفتند.حال باید دید جایگزین طرح فروش فوری خودرو تا چه حد به بازار پر نوسان خودرو کمک می کند.در ادامه به آخرین خبر از فروش فوری خودرو می پردازیم.

به اطلاع میرساند، پیرو پیش ثبت نام متقاضیان خودرو لاماری ایما در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی، این شرکت در نظر دارد نسبت به فراخوان متقاضیان اولین مرحله از نوبت دهی تعیین شده در سامانه مذکور اقدام نماید.

بدین منظور از این متقاضیان دعوت بعمل می‌آید جهت تکمیل فرآیند ثبت نام و عقد قرارداد فروش فوری به قیمت قطعی و با موعد تحویل 90 روزه از ساعت 10 صبح دوشنبه مورخ 1402/02/04 لغایت چهارشنبه 1402/02/06 بصورت اینترنتی نسبت به اناجم مراحل خود اقدام نمایند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره نتایج نوبت‌بندی تحویل خودرو در طرح فروش یکپارچه خودروهای داخلی اعلام کرده که از نزدیک به ۵۰ محصول مختلف عرضه‌ شده در خصوص پنج محصول پرتقاضا (با تیپ‌بندی‌های مختلف) اعلام نتایج به سال ۱۴۰۳ موکول شده است. این درحالی است که در برخی محصولات مثل محصولات گروه سایپا، مدیران و کرمان تحویل فوری به تمام متقاضیان انجام می‌شود و ظرفیت بالایی برای عرضه در دوره‌های آینده وجود دارد.

همچنین در این اطلاعیه درباره محصولات شرکت ایران‌خودرو اشاره شده که نزدیک به ۷۸۰ هزار نفر متقاضی این محصولات بودند که با توجه به برنامه ۹۰۰ هزارتایی امسال شرکت ایران‌خودرو و تعهدات آن شرکت امکان پوشش به همه متقاضیان خودرو وجود دارد، اما استقبال عمده متقاضیان در سه گروه محصول باعث شد که موعد تحویل برخی از متقاضیان به سال ۱۴۰۳ انتقال یابد. این درحالی است که ظرفیت برخی از محصولات مثل تارا و رانا در سال ۱۴۰۲ خالی مانده و در خصوص برخی خودروسازان دیگر، حتی ظرفیت فصل بهار ۱۴۰۲ برای برخی از محصولات تکمیل نشده است.

بنابراین اجرای طرح سامانه یکپارچه تخصیص این امکان را فراهم کرده که امکان تغییر محصول از محصولات پر تقاضا که موعد تحویلشان در سال ۱۴۰۳ است به محصولات دیگر ایجاد شود.

نکته دیگر در خصوص اعلام زمان‌بندی این است که موعد تحویل اعلام شده نشانگر حداکثر موعد تحویل است که با توجه به ضریب اطمینان در نظر گرفته شده بر اساس برنامه تولید، امکان تحویل زودتر از آن یا عرضه محصولات بیشتر از برنامه تولید ارائه شده طی سال برای محصولات ایران‌خودرو نیز وجود دارد.

در پایان این اطلاعیه نیز به این نکته اشاره شده که شفاف‌سازی میزان تقاضای واقعی بازار در هر محصول و برنامه‌ریزی تولید بر اساس سفارش یکی از اهداف اصلی اجرای سامانه یکپارچه در کنار حذف قرعه‌کشی بوده که با اجرای طرح سامانه یکپارچه به جای قرعه‌کشی محقق شده است. براین اساس عرضه محصولات جدید شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا در کنار سایر خودروسازان داخلی در این سامانه تداوم می‌یابد تا در کنار افزایش تولید امکان پاسخگویی به نیاز بازار در سال رشد تولید فراهم شود.

وزیر صمت با اعلام خبر آغاز تحویل خودروهای داخلی طرح یکپارچه به متقاضیان گفت: در نیمه دوم سال برنامه فروش قسطی را خواهیم داشت .

فروش فوری خودرو

فاطمی امین در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اواخر سال گذشته ثبت نام خرید خودرو در طرح یکپارچه انجام و بیش از 900 هزار نفر در این طرح شرکت کردند، گفت: روز گذشته 6 شرکت از جمله شرکت سایپا مدیران و کرمان موتور فراخوان تحویل خودروها را اعلام کردند  و از امروز عملاَ فرایند تحویل خودرو آغاز شده است.

وی افزود: باید متقاضیانی که ثبت نام کردند طبق نوبت خودشان به شرکتهای خودروساز مراجعه و قرارداد منعقد کنند. البته حتی ممکن است این هفته نیز تحویل خودروها انجام شود زیرا فرآیند اداری آغاز شده است و امیدواریم از همین هفته جاری تحویل خودرو صورت گیرد.

وزیر صنعت در خصوص تحویل خودروهای ایران خودرو نیز به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: دو شرکت از جمله ایران خودرو طی چند روز آینده فراخوان تحویل محصولات را اعلام خواهد کرد.

به گفته فاطمی امین در این دوره تمامی کسانی که ثبت نام کرده‌اند خودرو دریافت می‌کنند. مرحله دوم  ثبت نام خودرو هم از 16 اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد. البته خوشبختانه شرکت سایپا و مدیران خودرو تا سه ماه آینده تمامی تقاضاها را پاسخ خواهند داد و  تمام کسانی که در این دو شرکت ثبت نام کردند تا سه ماه آینده طبق اعلام خود شرکتها محصولات را تحویل خواهند گرفت.

وزیر صنعت تصریح کرد: شرکتهای دیگر مثل کرمان موتور شش ماه فرصت خواستند تا تحویل دهند اما مجدد در 15 اردیبهشت ماه مرحله دوم ثبت نام را خواهیم داشت دقیقا مثل مرحله اول به صورت نوبت دهی خواهد بود و تمامی متقاضیان طبق نوبت دهی که انجام می شود خودرو دریافت می شوند.

وی با اعلام اینکه فعلاً زمان تحویل محصولات شرکت ایران خودرو مشخص نشده و طی روزهای آینده اطلاع رسانی خواهد شد، گفت: شرکت بهمن نیز در روزهای  آینده فراخوان تحویل محصولات را اعلام می کند.

وزیر صنعت با اعلام اینکه  قیمت ها در بازار خودرو کاذب شده است، گفت: فضای تورمی در کشور باعث شده که برخی از شهروندان برای حفظ ارزش پول به دنبال این هستند که یک خودرو خریداری کنند تا از تورم در امان باشند. که همین امر تقاضای کاذب در بازار ایجاد کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

 • باسلام آیادر۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ درسامانه یکپارچه طرح فرسوده هم وجوددارد؟
  0

  باسلام آیادر۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ طرح فرسوده درسامانه یکپارچه وجوددارد؟

 • احمد
  0

  فکری واسه خودروهایه فرسوده بکنید که‌ بیش از۴۰سال ازعمرخودرو گذشته

 • سعید
  1

  سلام ایا کسی میدونه که زمان باز کردن حساب وکالتی

  برا مرحله دوم چه تاریخی هست ؟ چون ۱۶ اردیبهشت برا

  ثبت نام گذاشتن ولی نگفتن که چه تاریخی برا حساب

  وکالتی اقدام کنیم

 • ناشناس
  0

  با۵۰ تومان میشه حساب وکالتی باز کرد

 • شایان
  0

  خدا کنه ایرانخودرو هم ثبت نام داشته باشه تا حق ماها که سری اول اشتباهی وکالت کردیم ضایع نشه

 • 0

  انشالله ایرانخودرو در ۱۶ اردیبهشت خودزو عرضه کنه

 • یحیی مرتضوی فر
  0

  سلام دوستان کسی میدونه واسه دور دوم هم باید پول بلوکه بشه اخه هیچی اعلام نکردن

 • پربازدید
 • پربحث ها
 • ۲۴ ساعت
 • هفته
 • ماه
 • ۲۴ ساعت
 • هفته
 • ماه
روی خط رسانه