فروش فوری ایران خودرو | ثبت نام ایران خودرو | قرعه کشی ایران خودرو

دور جدید فروش فوری ایران خودرو با خودرو جدید | فروش فوری ایران خودرو با شرایط جدید

سخنگوی وزارت صمت گفت: سه شنبه پنجم اردیبهشت سامانه یکپارچه تخصیص خودرو برای متقاضیانی که نوبت تحویل خودروی آنها سال ۱۴۰۳ اعلام شده است باز می شود تا در صورت تمایل خودرو دیگری را انتخاب کنند.

دور جدید فروش فوری ایران خودرو با خودرو جدید | فروش فوری ایران خودرو با شرایط جدید
کدخبر : 16141
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

طرح فروش فوری ایران خودرو  با توجه به قانون ابلاغی از وزارت صمت هر چند وقت یکبار اجرایی می شود. طرح فروش فوری ایران خودرو، فرصت خوبی برای خرید با قیمت ارزانتر در بازار خودرو برای افراد است. فروش فوری ایران خودرو هر چند وقت یک بار تمدید شده و برای اطلاع رسانی به افراد اعلام می گردد. در طرح فروش فوری ایران خودرو، اتوموبیل های تولید ملی و ساخت خود کشور به فروش می رسند. فروش فوری ایران خودرو باعث معرفی خودرو های ملی نیز می شود.

امید قالیباف گفت: با توجه به استقبال قابل توجه از چند مدل در شرکت ایران خودرو که باعث شد زمان تحویل خودرو برای آنها برای سال آینده تعیین شود این امکان برای این دسته از متقاضیان فراهم می شود که با انتخاب خودروی دیگری زمان تحویل خودروی خود را کاهش دهند.

وی گفت: متقاضیان فوق الذکر می توانند در روز سه شنبه پنجم اردیبهشت انتخاب خود را در تمام شرکت‌های خودروساز و تمام مدل خودروها انجام دهند.

سخنگوی وزارت صمت همچنین تاکید کرد شرکت ایران خودرو نیز برنامه افزایش تولید خود را با توجه به تقاضا پیش خواهد برد و از این رو زمان تحویل خودرو در سال 1403 قطعا تعدیل خواهد شد.

قالیباف افزود با فراهم شدن امکان تغییر خودرو متقاضیان می توانند با آرامش لازم انتخاب مجددی برای تحویل سریعتر خودرو انجام دهند./ تسنیم

در متن اطلاعیه ایران خودرو آمده است: با به روزآوری نرخ‌های مربوط به پرداخت‌های قانونی خودروسازان توسط مراجع ذیربط طبق روال هر سال، خودروسازان مکلف به اعمال نرخ‌های جدید و دریافت آن از مشتریان و پرداخت به مراجعی هستند که در قانون ذکر شده است.

در سال جاری نیز با اعلام مبالغ مختلف بیمه، مالیات و عوارض، مجموع این اعداد که برای محصولات مختلف متفاوت است، برای پرداخت به مشتریان در میز کار مشتریان اعلام شده و پس از ارسال پیامک از سوی ایران خودرو، مشتریان  می‌توانند از طریق میز کار نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

بر همین اساس، نرخ های جدید بیمه شخص ثالث که توسط بیمه مرکزی اعلام شده، نرخ مالیات و عوارض ماده ۲۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده، عوارض موضوع ماده ۱۰ قانون ساماندهی به عنوان پرداخت‌های قانونی به مشتریان اعلام شده است که با پرداخت آن، ایران خودرو مبالغ را در اختیار متولیان هر بخش قرار خواهد داد.

این اطلاعیه تاکید می کند، نرخ مالیات ماده ۲۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده یا همان مالیات سبز مشتریانی که تعهدات آن ها معوق شده توسط ایران خودرو به خزانه دولت واریز می شود و این دسته از مشتریان نرخ بیمه شخص ثالث و عوارض موضوع ماده ۱۰ قانون ساماندهی را پرداخت خواهند کرد.

فروش فوری ایران خودرو

ایران خودرو در این اطلاعیه در خصوص مابه التفاوت تجهیزات مرتبط با مرحله یک استانداردهای اجباری سال ۱۴۰۲ نیز عنوان کرده، بر اساس الزامات ابلاغی سازمان ملی استاندارد باید قطعات جدید بر روی خودروها نصب شود تا امکان شماره گذاری خودرو در سال ۱۴۰۲ به تایید سازمان استاندارد برسد، بر همین اساس قیمت این تجهیزات مطابق در قرارداد مشتریان نیز قید شده است، به بهای پایه قبلی کارخانه‌ای افزوده و از مشتریان دریافت خواهد شد. در مورد تعهدات با سررسید سال ۱۴۰۲ ارقام فوق به قیمت‌های پایه جدید افزوده خواهد شد.

اطلاعیه ایران خودرو همچنین تصریح کرده، اصلاح قیمت پایه کارخانه‌ای اعلام شده از سوی شورای رقابت، مشمول تعهدات با سررسید قبلی و مشتریانی که قبلا نسبت به تکمیل وجه خودرو اقدام کرده‌اند نمی شود و این افراد صرفا ملزم به پرداخت مبالغ اصلاح شده مالیات، بیمه، عوارض و تجهیزات استانداردی اجباری هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اردیبهشت امسال مجددا ثبت نام خودرو داریم، گفت: برای تحقق شعار سال یعنی مهار تورم و رشد تولید، برنامه زیادی داریم که جزئیات آن به زودی منتشر می شود.

 سیدرضا فاطمی امین امشب در برنامه صف اول شبکه خبر، با موضوع تحقق شعار سال و اقدامات وزارت صمت در  این باره، اظهار داشت: خوشبختانه در دو حوزه تولید و تورم از سال قبل کارهایی آغاز شده است و نتایج قابل توجهی به دست آمده است؛ براساس آمار بانک مرکز به لحاظ رشد اقتصادی در پاییز 1401 رشد بخش صنعت 11.6 بود که از سال 96 به بعد بی نظیر است. در نه ماهه اول امسال این رشد به 8 درصد رسید و به عبارتی در هر فصل زیاد می شود.

وی افزود: در بخش معدن نیز که در سال 1400 رشد منفی بود و منهای یک درصد بود در نه ماهه 1401 به 2.9 درصد رسید یعنی تقریبا 4 درصد رشد تولید در بخش معدن داریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: در حوزه سرمایه گذاری نیز اتفاقات بسیار خوبی افتاد و در پاییز 1401 رشد سرمایه گذاری در ماشین آلات 28 درصد رشد داشت که از سال 90 بی نظیر است. این بدان معنا است که در رشد تولید اتفاقات خوبی می افتد و رشد سرمایه گذاری نیز حاکی از آن است که آینده نیز خوب خواهد بود.

فاطمی امین اظهار داشت: دو تورم وجود دارد یکی مصرف کننده که عموم مردم با آن سر و کار دارند و تورم بعدی تورم تولید کننده است در بخش معدن تورم این بخش در تابستان 1400 حدود 116 درصد بوده و در پاییز سال گذشته به 25 درصد رسیده است و در صنعت ساخت کالا در تابستان 1400 در مجموع تورم تولید کننده 80 درصد بود که در پاییز سال گذشته به 34 درصد رسید که این موضوع نیز حاکی از آن است که کاهش تورم تولید کننده می تواند بر کاهش تورم مصرف کننده اثرگذار باشد.

وی افزود: در خصوص تورم مصرف کننده در بخش پوشاک نیز کاهشی بوده است و در اواخر سال گذشته از میانگین تورم کشور کمتر بوده است.

فاطمی امین بیان داشت: در حوزه رشد تولید براساس آمار منتشر شده بیش از دو برابر کل اقتصاد در بخش صنعت  رشد داشته ایم و تورم مصرف کننده در بخش ما کمتر از کل کشور بوده است.

وزیر صمت اظهار داشت: مهمترین کار امسال ما تنظیم تداوم این روند است که 8 درصد رشد اقتصادی رشد داشته باشد.

وی اظهار داشت: دو برنامه متناسب با شعار سال داریم که یکی مهار تورم و رشد تولید است که این دو برنامه را هفته آینده منتشر می کنیم و همه علاقمندان می توانند این برنامه ها را مطالعه و نظرات را به ما منتقل کنند و ما نیز از نظرات آنها استفاده خواهیم و در نهایت گزارش کار به آنها ارائه خواهیم کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه