ریزش قیمت دلار در بازار | قیمت دلار امروز چند؟

در تابلوی معاملاتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران امروز یک‌شنبه ۲۱ اسفندماه قیمت هر اسکناس دلار ۴۰ هزار و ۵۹۰ تومان و نرخ حواله دلار ۳۶هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شد.

ریزش قیمت دلار در بازار | قیمت دلار امروز چند؟
کدخبر : 15205
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 بر اساس معاملات بازار مبادله ارز و طلای ایران قیمت هر اسکناس دلار امروز (یک‌شنبه 21 اسفندماه) 40 هزار و 590 تومان و قیمت حواله دلار 36 هزار و 900 تومان کشف شد.

از 8 اسفندماه علاوه بر قیمت‌های اسکناس و حواله دلار، قیمت اسکناس و حواله یورو و درهم نیز در سایت بازار متشکل درج می‌شود؛ بر همین اساس نیز نرخ اسکناس یورو 43 هزار و 257 تومان، و نرخ حواله یورو 39 هزار و 325 تومان اعلام شده است.

همچنین در مرکز مبادله ارز و طلا نرخ اسکناس درهم 11 هزار و 52 تومان و نرخ حواله درهم نیز 10 هزار و 47 تومان اعلام شده است.

 

کاهش قیمت دلار از سفر رافائل گروسی به ایران آغاز شد و حالا با توافق ایران و عربستان ادامه دارد.

پیش‌بینی‌ها حاکی از این بود که احتمالا سفر گروسی بتواند دلار را به زیر کانال 50 هزار تومان برساند. اما دلار در کانال 50 هزار تومان مقاومت کرد و در همین کانال ماند. اما خبر توافق ایران و عربستان از شب گذشته روند قیمت دلار در بازار را دوباره کاهشی کرده و توانسته دلار را وارد کانال 40 هزار تومان کند.

در لحظه تنظیم این گزارش قیمت دلار 45 هزار و 600 تومان است. اما آیا ریزش بیشتری در راه است؟

یکی از پیش‌بینی‌ها درباره کاهش بیشتر قیمت دلار مربوط به مجیدرضا حریری، رئیس اتاق ایران و چین است. او روز گذشته با انتشار خبر توافق نوشت: «رفقا هرچه دلار ذخیره کردید بریزید بازار، یکی از نتایج توافق پکن، سرازیر شدن درهم از طرف اماراته که از یکشنبه کلید می‌خورد.»

سلطانی‌زاده، عضو شورای‌عالی کانون صرافان هم وعده دلار 30 هزار تومانی را داده و گفته «امروز برخلاف روزهای گذشته در مقابل صرافی‌ها صفی برای خرید دلار نیست و دلار با ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری ندارد.»

وی تاکید کرده که «در ادامه کاهش قیمت ارز که از هفته گذشته شروع شده پس از توافق با عربستان شدت کاهش نرخ ارز در بازار شدت بیشتری یافته است و پیش‌بینی می‌شود این روند ادامه‌دار خواهد بود و دلار به کانال ۳۰ هزار تومان هم خواهد آمد.

ایبنا، رسانه بانک مرکزی هم در این باره نوشت: شنیده‌ها از منابع موثق حاکی از آن است که گشایش در روابط بین بانکی با کشور‌های حاشیه خلیج فارس و تسهیل عرضه منابع وسیع درهم از طریق امارات بخشی از نتایج از سرگیری روابط دیپلماتیک ایران و عربستان خواهد بود؛ به نظر می‌رسد سفر رییس کل بانک مرکزی در آینده نزدیک به یکی از کشور‌های منطقه در همین راستاست.

اخباری که از منابع مختلف منتشر می‌شود حاکی از این است که برخی ازمحدودیت‌های ارزی ایران با توافق جدیدی که شکل گرفته در حال برداشته شدن است و این مساله می‌تواند بر قیمت دلار اثر کاهشی داشته باشد.

اما اینکه میزان این کاهش چقدر است، سوالی است که ظرف چند روز آینده مشخص می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه