وام قرض الحسنه | وام فوری | وام بدون ضامن

وام قرض الحسنه فوری با کارمزد صفر درصد | وام قرض الحسنه ویژه بدون کارمزد و تحویل فوری

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت با تأکید براینکه حذف کارمزد ۲ درصدی وام قرض‌الحسنه جزء اهداف اصلی این بانک در سال آینده است، گفت: آمادگی افزایش رقم تسهیلات قرض‌الحسنه را داریم ولی تصمیم گیری با بانک مرکزی است.

وام قرض الحسنه فوری با کارمزد صفر درصد | وام قرض الحسنه ویژه  بدون کارمزد  و تحویل فوری
کدخبر : 14994
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

 وام قرض الحسنه یکی از انواع وام های بانکی است؛ این نوع وام در واقع عقدی است بین بانک و قرض گیرنده که طبق مقررات و ضوابط مبلغی به عنوان قرض به فرد داده می شود؛ طبق قرار داد مبلغ وام قرض الحسنه توسط وام گیرنده باید باز پرداخت شود. بانک های مختلفی وام قرض الحسنه به سپرده گذاران خود ارائه می دهند. سقف تسهیلات وام قرض‌ الحسنه به متقاضیان و میزان کارمزد آن هر ساله توسط بانک‌ مرکزی جمهوری اسلامی ایران مشخص می‌شود. وام قرض الحسنه همان طور که از نامش پیداست، دارای نرخ کارمزد کمی است؛ عموما نرخ کارمزد تسهیلات صفر تا چهار درصد است که از مشتریان دریافت می‌شود.

محمد‌حسین حسین‌زاده، مدیر عامل بانک قرض الحسنه رسالت با تأکید براینکه نظام قرض‌الحسنه به عنوان یک تخصص بانکداری نهادینه شده است، اظهار داشت:  در این بانک، بانکداری بدون شعبه و دیجیتال اجرایی شده است؛ تا قبل از تک شعبه‌ای شدن بانک اینگونه تصور می‌شد که وام‌های این بانک فقط برای وام‌های ازدواج، درمان و ... تخصیص می‌یابد، اما وام‌های قرض‌الحسنه می‌تواند اصناف، کار‌های خدماتی و... را نیز در برگیرد و کارساز باشد.

حسین زاده با تأکید براینکه بیش از 50 درصد از مشتریان بانک با این نوع مشاغل وام دریافت کرده‌اند و این اثبات می‌کند که مردم با نقدینگی خرد هم می‌توانند نیازهایشان را برطرف سازند، تصریح کرد: در بانکداری بدون شعبه، ابهاماتی درباره چگونگی تشکیل پرونده اعتباری وجود داشت ولی با ثبت الکترونیک، این مهم عملیاتی شد و امروز دیده می‌شود که تمام فرآیند‌های حضوری به غیرحضوری نزدیک می‌شود. این در حالی است که شاهد هستیم روزانه نزدیک به 6 میلیون تراکنش غیرحضوری صورت می‌گیرد.

وی با تاکید براینکه مهمترین پروژه بانک قرض الحسنه پرداخت وام بدون کارمزد در سال آینده است، گفت:  کارمزد 2 درصدی که الان بابت تسهیلات قرض‌الحسنه رسالت دریافت می شود از سال آینده حذف می شود. چراکه این بانک شعبه ای ندارد و می تواند کارمزد تسهیلات قرض‌الحسنه را حذف کند. البته این موضوع در بانک مرکزی و شورای فقهی این بانک نیز تصویب و ابلاغ شده است.

او درباره تسهیلات پرداختی در این بانک هم اینطور توضیح داد که یک میلیون و 300 هزار فقره با کارمزد عموما 2 درصد و ارزش حدود 65 هزار میلیارد تومان در قالب تسهیلات پرداخت شده است. سال قبل این رقم 32 هزار میلیارد تومان بود. متوسط هر فقره وام پرداختی 50 میلیون تومان بوده است.

مدیر عامل بانک قرض الحسنه رسالت گفت: یک کار گروهی متشکل از بانک‌های قرض‌الحسنه، بانک مرکزی، وزارت اقتصاد تشکیل شد که طبق تصمیم این کارگروه، سقف وام قرض الحسنه به 200 میلیون تومان افزایش یافت. برای افزایش سقف، این موضوع باید مورد بازنگری قرار گیرد. در هر صورت بالا بردن سقف وام در اختیار ما نیست و این درحالی است که سقف وام باید براساس شاخص‌های نرخ تورم افزایش پیدا کند که در حال حاضر آمادگی بیشتر از 350 میلیون تومان را هم به لحاظ منابع داریم.

وام قرض الحسنه

اوراق قرض‌الحسنه بخرید، وام ۲ درصدی بگیرید .

به نظر می رسد بانک های تخصصی قرض الحسنه در ایران در حال فاصله گرفتن از رسالت خود و به دنبال سود آوری بیشتر هستند ! در طرح جدید بانک قرض الحسنه مهر ایران گیرنده اوراق می‌تواند با استفاده از این اوراق قرض الحسنه، وام قرض الحسنه با کارمزد ۲ درصد بدون اولویت و نوبت از بانک دریافت کند. طرحی که باعث می شود سوذ این وام بسیار بیشتر از وام قرض الحسنه باشد.

پیشتر نیز طرح های 2 بانک قرض الحسنه در ایران مورد انتقاد و نارضایتی شدید مشتریان واقع شده است.

 شمسی نژاد مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در مراسم رونمایی از اوراق قرض الحسنه کشور با نماد «مهر ایران» گفت:فرآیند بانکداری قرض الحسنه توسعه خوبی داشته و بعد از افزایش سقف وام های افراد حقیقی و حقوقی خلا اوراق قرض‌الحسنه در بازار سرمایه حس می‌شد که به تحقق رسید.

وی‌ادامه داد: متوسط رشد منابع بیش از ۷۰ درصد در بانک قرض الحسنه است و روزانه ۹ هزار فقره تسهیلات خرد پرداخت می‌شود. بانک قرض الحسنه کمترین معوقات را در نظام بانکی دارد که این رقم در حال حاضر به ۰.۴۶ درصد رسیده است. ۳۰ درصد پرداخت تسهیلات امسال بدون ضامن بوده است که براساس اعتبارسنجی انجام شده است.

احمدرضا کریمی مدیر استان‌های بانک قرض الحسنه مهر ایران نیز با بیان اینکه منابع بانک در حال حاضر ۱۵۰ همت است، گفت: بانک مقرر است که علاوه بر جذب سپرده‌ها از مردم، در جذب منابع غیر سپرده‌ای هم عمل کند، برهمین اساس اوراق قرض الحسنه با نماد مهر ایران در بازار سرمایه تعریف شده است.

مدیر استان های بانک قرض‌الحسنه مهر در ادامه تاکید کرد: از یکشنبه به‌مدت ۵ روز عرضه آغاز می‌شود که به طور کلی در گام اول به‌میزان ۱۰۰ میلیارد تومان عرضه خواهد شد. سودی برای دارنده اوراق در نظر گرفته نمی‌شود. گیرنده اوراق می‌تواند با استفاده از این اوراق قرض الحسنه، وام قرض الحسنه با کارمزد ۲ درصد بدون اولویت و نوبت از بانک دریافت کند. همچنین این اوراق می‌تواند به عنوان وثیقه برای دریافت تسهیلات از بانک‌های دیگر مورد استفاده قرار گیرد. ضمن اینکه می تواند در بازار سرمایه به جای پرداخت پول نقد هم استفاده شود. 

وی در ادامه افزود: شیوه عرضه اسمی خواهد بود و اوراق شبیه اوراق مشارکت و هر ورق ۱۰۰ هزارتومانی، ۷۰ تومان کارمزد دارد. 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه