فوری و آسون سینک ظرفشویی و برق بنداز | روش های کاربردی برای تمیز کردن سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی آشپزخانه‌ها به‌خاطر تماس مداوم با آب، پسماند غذا و خوراکی‌ها و آلودگی‌های دیگر به‌سادگی کثیف می‌شود و فرسایش پیدا می‌کند. اگر ظاهر آشپزخانه برایتان مهم باشد، حتما باید به این مسئله رسیدگی کنید و سینک ظرفشویی را تمیز نگه دارید. یکی از راهکارهای مناسب برای تمیز نگه داشتن سینک ظرفشویی استفاده از تمیزکننده‌های شیمیایی است؛ اما استفاده از این مواد در بلندمدت به پوست شما آسیب خواهند رساند و همچنین، بوی تند آنها می‌تواند برایتان آزاردهنده باشد. برای حل این مشکل می‌توانید از مواد طبیعی استفاده کنید.

فوری و آسون سینک ظرفشویی و برق بنداز | روش های کاربردی برای تمیز کردن سینک ظرفشویی
کدخبر : 13399
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

روش اول: استفاده از ترکیب نمک دریایی و لیمو

مواد موردنیاز:

یک‌سوم فنجان نمک دریایی؛

نصف یک لیموی کامل.

ترکیب لیمو و نمک دریایی برای تمیز کردن سینک ظرفشویی بسیار عالی است. آب‌لیمو تمیزکننده‌ای طبیعی است و برای پاک‌کردن آثار چربی و آلودگی کاربرد دارد. نمک هم خاصیت سایندگی طبیعی دارد و به تمیزشدن هرچه بهتر سینک کمک می‌کند. به‌علاوه، فراهم‌کردن این ترکیبات کار بسیار ساده‌ای است و در هر آشپزخانه‌ای می‌توان پیدایشان کرد.

برای تمیز کردن سینک ظرفشویی با این ترکیب، لیمو را از وسط قاچ کنید. یکی از نیمه‌های لیمو را بردارید و آن را داخل ظرف نمک فرو کنید تا نمک‌ها به سر آن بچسبند. درنهایت لیمو را مثل برس در دست بگیرید و آن را روی سینک بکشید. به این صورت می‌توانید سینکتان را تمیز و براق کنید.

روش دوم: استفاده از ترکیب جوش‌شیرین، سرکه، پوست لیمو یا پرتغال و روغن زیتون

مواد موردنیاز:

یک عدد اسفنج نرم؛

جوش‌شیرین به مقدار لازم؛

سرکه به مقدار لازم؛

پوست لیمو یا پرتغال؛

روغن زیتون؛

دستمال.

ابتدا سینک را آبکشی و آن را از ذرات آلودگی و پسماند غذا پاک کنید. جوش‌شیرین را، در حالی که سینک کمی نم‌دار است، روی سطح آن پخش کنید و اسفنج نرم را با حرکات دایره‌وار روی سینک بکشید. بعد از آن نوبت به اضافه‌کردن سرکه می‌رسد. سرکه را اضافه کنید و دوباره با حرکات دایره‌وار اسفنج سینک را تمیز کنید. سرکه نقش مؤثری در ازبین‌بردن لکه‌های قدیمی آب دارد. بعد از این مرحله سینک را با آب خالی آبکشی و تمیز کنید. سپس پوست لیمو یا پرتغال را بردارید و آن را روی سطح سینک استیل بکشید. با این کار می‌توانید بوی مطبوعی به آن بدهید. در پایان هم دستمال تمیزی را به اندکی روغن زیتون آغشته کنید و آن را روی سطح سینک بکشید.

روش سوم: استفاده از ترکیب جوش‌شیرین، روغن لیمو، روغن میخک و صابون کاستیل

مواد موردنیاز:

دو فنجان جوش‌شیرین؛

ده قطره روغن لیمو؛

ده قطره روغن میخک؛

صابون مایع کاستیل.

اول از همه باید جوش‌شیرین را با روغن‌های لیمو و میخک ترکیب کنید. روغن‌ها را در ظرف دردار بریزید و جوش‌شیرین را به آن اضافه کنید. در ظرف را ببندید و با تکان‌دادن آن، مواد داخلش را خوب باهم مخلوط کنید، به‌طوری‌که ترکیب‌تان کاملا یکدست شود. دقت کنید که در این مرحله صابون مایع را اضافه نمی‌کنیم. سطح سینک را کمی نم‌دار کنید و بعد از آن، ترکیب به‌دست‌آمده را روی قسمت‌های موردنظر در سینک بریزید. سپس اندکی صابون مایع هم اضافه کنید و با اسفنج نرم، شروع به تمیزکردن سینک کنید.

اگر به صابون مایع کاستیل دسترسی ندارید، می‌توانید به‌جای آن از مایع ظرفشویی معمولی استفاده کنید. یادتان باشد که باید سینک را با اسفنج نرم تمیز کنید. اگر از اسکاچ‌های سیمی استفاده کنید، ممکن است روی آن خش بیفتد.

روش چهارم: استفاده از ترکیب جوش‌شیرین، بوره، نمک و روغن گریپ‌فروت (برای عطر بهتر)

مواد موردنیاز:

نصف فنجان جوش‌شیرین؛

نصف فنجان بوره (بوراکس)؛

نصف فنجان نمک؛

پانزده قطره روغن گریپ فروت.

جوش‌شیرین، نمک و بوره را در ظرفی بریزید و خوب باهم مخلوط کنید. اگر بخواهید بوی ترکیب بهتر شود، می‌توانید روغن گریپ‌فروت را به آن اضافه کنید. شیر آب را باز کنید و اجازه دهید سینک ظرفشویی کمی خیس شود. سپس ترکیب را روی قسمت‌های مختلف سینک بریزید و اجازه دهید ۱۵ دقیقه روی آنها بماند. بعد از آنکه ترکیب آلودگی‌هایی مثل چربی و پسماند غذا را جذب خود کرد، شروع به پاک‌کردن آن و تمیزکردن سینک کنید. سپس سینک را بشویید و درنهایت، آن را با دستمالی تمیز، خوب خشک کنید.

روش پنجم: استفاده از ترکیب سرکه، آب‌لیمو، اسانس روغنی و آب

مواد موردنیاز:

یک فنجان آب؛

یک فنجان سرکه؛

نصف فنجان آب‌لیمو؛

پانزده قطره اسانس روغنی؛

بطری اسپری.

درست‌کردن این ترکیب و استفاده از آن نسبتا ساده است. کافی است تمامی ترکیبات را داخل بطری اسپری بریزید و خوب آن را تکان دهید تا ترکیبی یکدست درست شود. ترکیب را روی قسمت‌های موردنظر در سینک ظرفشویی اسپری کنید و بلافاصله، با دستمال تمیز، شروع به پاک‌کردن آن کنید. اگر چیزی از آن در بطری اسپری باقی ماند و خواستید نگهش دارید، بطری و محتویاتش را در یخچال بگذارید تا ترکیبات تازه بمانند.

اگر قصد استفاده از این ترکیب در دیگر قسمت‌های خانه را داشتید، از استفاده از آن بر روی سطوح ظریف سنگی مثل مرمر یا گرانیت خودداری کنید؛ چون ممکن است به این سطوح آسیب برساند.

۵ روش کاربردی برای تمیز کردن سینک ظرفشویی استیل با مواد طبیعی

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه