خرید خودرو | ثبت نام خودرو | قرعه کشی خودرو

خرید خودرو زیر قیمت بازار و تحویل یکروزه | آغاز حراج خودروهای پرطرفدار بهمن موتور

بورس کالا شرایط خرید خودرو فیدلیتی، دیگنیتی و دیگنیتی پرستیژ را که به ترتیب در روزهای ۲۱، ۲۲ و ۲۳ آذر عرضه می شود، اعلام کرد.

خرید خودرو زیر قیمت بازار و تحویل یکروزه | آغاز حراج خودروهای پرطرفدار بهمن موتور
کدخبر : 12629
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

خرید خودرو به روش قدیمی انتقادهایی مکرر از رانت در پیش‌فروش و فروش فوری را به همراه داشت.تا اینکه برای خرید خودرو سازوکار جدیدی ایجاد شد.محسن علیزاده گفت، امروزه خرید خودرو در بورس کالا آغاز می شود. خودروی شاهین اولین خودروی عرضه شده در طرح  خرید خودرو  در بورس کالا است. در ادامه به آخرین جزییات از خرید خودرو در بورس می پردازیم.

خرید خودرو

در جدیدترین نامه مدیر بازرسی و امور اعضا بورس کالای ایران درخصوص خرید خودرو فیدلیتی که قرار است فردا(دوشنبه، 21 آذر) روی تابلو بیاید، آمده است: مهلت ثبت سفارش ساعت 17 امروز یکشنبه(20 آذر) است.

این زمان برای خودرو دیگنیتی که قرار است 22 آذر عرضه شود ساعت 17 روز دوشنبه 21 آذر و دیگنیتی پرستیژ که قرار است 23 آذر روی تابلو معاملات برود ساعت 17 روز سه شنبه 22 آذر اعلام شده است.

میزان پیش دریافت خرید برای تمامی خودروها 25 درصد است و اشخاصی که در عرضه های قبلی موفق به خرید خودرو سواری شده اند امکان ثبت سفارش نخواهند داشت.

همچنین هر کد بورسی صرفا امکان ثبت سفارش روی یک کد عرضه از مجموع عرضه های روز انجام معامله را دارد.

بر پایه این گزارش، در روز 21 آذر امسال، 486 دستگاه فیدلیتی 7 نفره شامل 243 دستگاه سفید و 243 دستگاه مشکی و در روز 22 آذر هم 214 دستگاه دیگنیتی روی تابلو می رود و 23 آذر نیز 106 دستگاه دیگنیتی پرستیژ در تالار خودرو عرضه می شود.

همچنین شرکت بهمن موتور، خودروی فیدلیتی 7 نفره را با قیمت پایه 772 میلیون تومان روز 21 آذر روی تابلو می برد، درحالی که قیمت پایه دیگنیتی 821 میلیون و 500 هزار تومان اعلام شده است. علاوه بر این، شرکت مذکور دیگنیتی پرستیژ را با قیمت 996 میلیون و 500 هزار تومان عرضه می کند.

خریداران ملزم به واریز وجه مالیات بر ارزش افزوده و سایر هزینه ها همزمان با تسویه اصل مبلغ به شماره حساب اعلامی به نام بهمن موتور هستند.

این گزارش می‌افزاید: هزینه ها برای تمامی خودروها شامل 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده و سایر هزینه ها مربوط به مالیات و عوارض شماره گذاری، هوشمندسازی کارت خودرو، هزینه خدمات پست، تولید پلاک و شماره گذاری و بیمه شخص ثالث است که درخصوص خودرو فیدلیتی 7 نفره این عدد 173 میلیون و 919 هزار و 27 ریال است و برای دیگنیتی 394 میلیون و 419 هزار و 27 ریال و برای دیگنیتی پرستیژ 339 میلیون و 839 هزار و 27 ریال است. همه هزینه های فوق صرفا باید توسط شخص خریدار و از حساب بانکی شخص خریدار به حساب بهمن موتور واریز شود.

خرید خودرو

فروش خودرو در بورس کالا از مرداد ماه آغاز شده همچنان ادامه دارد. خریداران خودرو باید  یک روز پس از انتشار اطلاعیه عرضه خودرو تا ساعت ۸:۳۰ روز انجام معامله ثبت سفارش کنند. برای خرید خودرو از بورس کالا مشتریان باید در بورس کالا پذیرش شوند.

لازم به ذکر است که پذیرش در بورس کالا به دو صورت مراجعه حضوری و الکترونیکی است.

برای پذیرش در روش الکترونیکی مشتری دارای کد سجام با مراجعه به سامانه آنلاین شرکت‌های کارگزاری، کدملی خود را وارد می‌کند و پیامکی از سامانه سجام که حاوی رمز است دریافت می‌کند. با وارد کردن رمز دریافت شده اطلاعات مشتری از سامانه سجام فراخوانی شده و در اختیار بورس کالا قرار می‌گیرد و با توجه به انجام احراز هویت در مراحل ثبت‌نام سجام، کد مشتری توسط بورس کالا صادر می‌شود.

خرید خودرو از بورس کالا با شرکت در جلسه معاملاتی از طریق کارگزاران انجام می‌شود. برای اینکه بتوانید در معاملات بورس کالا شرکت کرده و خودرو خریداری کنید باید مراحل زیر را طی کنید؛

مرحله اول: ثبت‌نام در سامانه سجام

متقاضی پیش از هر اقدامی باید در سامانه جامع اطلاعات مشتریان یا همان سجام به نشانی www.sejam.ir ثبت‌نام کند. ثبت‌نام در سیستم سجام مستلزم ارائه مدارک و هزینه‌ای حدود ۱۰ هزار تومان است. پس از ثبت نام در سجام متقاضی یک کد ده رقمی دریافت می کند که با استفاده از این کد باید احراز هویت سجام را انجام دهد.

مرحله دوم: احراز هویت در سامانه سجام

پس از ثبت نام سجام برای خودرو از بورس کالا باید احراز هویت سجام را انجام دهید که هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری امکان پذیر است. در روش حضوری، متقاضی باید با به دست داشتن مدارکی همچون اصل و فتوکپی شناسنامه، اصل و فتوکپی کارت ملی، فتوکپی آخرین مدرک تحصیلی (در صورت تمایل)، آدرس و نشانی پستی معتبر و شماره حساب و اطلاعات بانکی، به یکی از دفاتر منتخب پیشخوان دولت یا کارگزاری معتبر مراجعه کند.

اما در روش غیر‌حضوری، متقاضی باید یک ویدیوی سلفی چندثانیه‌ای از خود تهیه کرده و با ذکر چند مورد از اطلاعات خود، هویت خود را نشان دهد. این اطلاعات در قسمت احراز هویت الکترونیکی در وب‌سایت سجام ارائه شده‌اند. پس از احراز هویت، کد ۵ رقمی سجام یا همان کد سجامی به گوشی شما ارسال می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه