بیمه تکمیلی بازنشستگان | بیمه بازنشستگان

خبر بد درباره بیمه تکمیلی بازنشستگان | افزایش سرانه بیمه تکمیلی بازنشستگان

رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران با اشاره عقد قرارداد جدید این کانون با شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ گفت: سقف بیمه تکمیلی برای سال ۱۴۰۲ افزایش یافته است.

خبر بد درباره بیمه تکمیلی بازنشستگان | افزایش سرانه بیمه تکمیلی بازنشستگان
کدخبر : 12063
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

به منظور ارتقاء خدمات رفاهی در بخش درمان و کاهش هزینه‌های درمانی برای بازنشستگان امکان بهره‌مندی از  بیمه تکمیلی بازنشستگان وجود دارد. خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان به صورت جبران بخشی از هزینه‌های درمانی بیمه شدگان است.صندوق بازنشستگی برای جبران و پرداخت بیشتر هزینه های درمان به  بازنشستگان طرح بیمه تکمیلی بازنشستگان را اجرایی کرده است.بسیاری از بازنشستگان از این طرح ناراضی هستند و معتقدند بیمه تکمیلی بازنشستگان از کارایی لازم برخوردار نیست. در ادامه به آخرین خبر از بیمه تکمیلی بازنشستگان می پردازیم.

بیمه تکمیلی بازنشستگان

علی دهقان‌کیا با اشاره به عقد قرارداد جدید کانون عالی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی با شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ اظهار کرد: با توجه به اتمام قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان این سازمان در سال گذشته ( پایان آذرماه ۱۴۰۱ )، از هفته‌های گذشته، رایزنی‌ها برای عقد قرارداد جدید با شرکت‌ بیمه تکمیلی آغاز شد.

وی افزود: در همین ارتباط با برخی از شرکت‌های بیمه تکمیلی رایزنی‌هایی صورت گرفت و سرانجام کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی تصمیم گرفت قرارداد جدید خود را برای سال ۱۴۰۲ (از ابتدای آذر ۱۴۰۱ ) با شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ به امضا برساند.

رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران در خصوص بسته درمانی در نظر گرفته شده بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی تصریح کرد: به‌زودی جزییات آن اعلام خواهد شد اما سرانه بیمه تکمیلی برای هر فرد بیمه شده ۲۰۵ هزار تومان خواهد بود.

دهقان‌کیا گفت: همچنین سقف بیمه تکمیلی برای بازنشستگان در قرارداد جدید ۷۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که سازمان تامین اجتماعی چه میزان از سرانه ۲۰۵ هزار تومان را در قالب بیمه تکمیلی پرداخت خواهد کرد، گفت: در این خصوص در حال رایزنی با سازمان هستیم.

بیمه تکمیلی بازنشستگان

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران گفت: متأسفانه به دلیل افزایش هزینه‌های درمانی، شرکت‌های بزرگ بیمه‌ای برای قرار داد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان استقبال نکردند.

علی دهقان کیا در خصوص بیمه تکمیلی بازنشستگان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی گفت: تا پایان ماه قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان با شرکت بیمه آتیه سازان حافظ برقرار است اما به دلیل عدم اجرای تعهدات این شرکت، مشکلاتی برای بازنشستگان در ماه‌های اخیر ایجاد شد که تمایلی برای انعقاد قرارداد مجدد با آنها نداریم.

دهقان کیا با اشاره به اینکه مسئولان بیمه آتیه سازان عنوان کردند که به دلیل افزایش هزینه‌های درمانی در بخش‌های آزمایشگاه، عکس، فیزیوتراپی و غیره ۱,۵۰۰ میلیارد تومان خسارت دیده اند، اظهار داشت: به همین دلیل قرارداد این بیمه در دو ماه اخیر با چندین بیمارستان لغو شد و این موضوع باعث نارضایتی بازنشستگان بوده است.

وی ادامه داد: به دلیل افزایش سرسام آور هزینه‌های درمانی در سال جاری، شرکت‌های بزرگ بیمه‌ای برای بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی استقبال و اقدام نکردند و تاکنون فقط سه شرکت آن هم برای بخشی از بیمه تکمیلی اقدام کردند که هنوز به نتیجه نرسیده است.

دهقان کیا تصریح کرد: تا پایان هفته با حضور نماینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین سازمان تأمین اجتماعی، یک شرکت بیمه‌ای برای قرارداد سال آینده بیمه تکمیلی بازنشستگان انتخاب و در نهایت هفته آینده خدمات بیمه و اسم آن اعلام خواهد شد.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران بیان کرد: در نهایت اگر هیچ شرکت بیمه‌ای بزرگی از پکیج درمانی که ما برای بیمه تکمیلی ارائه داده ایم، استقبال نکند، مجبوریم با همان شرکت قبلی قرارداد ببندیم که البته این شرکت باید تضمینی برای سال آینده به ما بدهد تا بیمه شدگان به مشکل برنخورند.

دهقان کیا تأکید کرد: در حال چانه زنی از نظر کیفیت و کمیت با شرکت‌های بیمه‌ای هستیم که امیدواریم به نتیجه برسیم.

حسین عبدالوند در مورد بیمه تکمیلی بازنشستگان گفت: افرادی که حضوری به دفاتر ساتا مراجعه می‌کنند باید اصل شناسنامه و کارت ملی سرپرست، آخرین برگه حقوقی سرپرست و اصل و تصویر شناسنامه وکارت ملی افراد تحت‌تکفل و غیر تحت‌تکفل را همراه داشته باشند.

 وی با اشاره به اینکه قرارداد بیمه‌نامه درمان تکمیلی بین بیمه کوثر و سابا، برای هفتمین سال متوالی تمدید شد، خاطرنشان کرد: ثبت‌نام در این طرح اختیاری است و هیچ هزینه‌ای برای ثبت‌نام دریافت نمی‌شود.

مدیر بیمه‌های درمان کوثر با تاکید بر این که اعتبار بیمه‌نامه آرامش 1401 از ابتدای آذرماه سال‌جاری آغاز می‌شود، گفت: این بیمه‌نامه با افزایش تعهدات نسبت به سال قبل در قالب دو طرح با حق‌بیمه ماهانه 195هزار تومان و150هزار تومان به ازای هر نفر ارائه می‌شود.

عبدالوند با اشاره به اینکه بازنشستگانی که می‌خواهند تحت‌پوشش این بیمه‌نامه قرار بگیرند، علاوه بر خود، باید همه اعضای خانواده تحت‌تکفل‌شان را ثبت‌نام کنند، افزود: همچنین با شرط داشتن بیمه پایه، بازنشستگان امکان استفاده از خدمات طرح آرامش 1401را برای پدر و مادر و نیز فرزندان شاغل مجرد و فرزندان متاهل (در صورت ثبت‌نام همسر و فرزندان) خود دارند.

وی از امکان ثبت‌نام همسران و فرزندان بازنشستگانی که فوت شده‌اند نیز در طرح آرامش خبر داد و افزود: ثبت‌نام این مستمری‌بگیران نیز مطابق شرایط بازنشستگان انجام می‌شود، اما برای فرزندان مستمری‌بگیران دوره انتظار سه‌ماهه در نظر گرفته شده است.

سید صولت مرتضوی در حاشیه نشست هیات دولت و در گفت و گو با خبرنگاران از تمهیدات این وزارتخانه برای بازار دارو خبر داد و گفت: مواد اولیه به صورت وفور تامین و توزیع شده است و برای تولید داروهای آنتی‌بیوتیک ظرفیت‌های جدیدی تامین کردیم.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مأموریت وزارت کار رفع فقر نسبی و مطلق و ایجاد رونق اقتصادی است، اظهار داشت: بدهی ٢ هزار میلیارد تومانی داروخانه‌ها پرداخت شد.

وی در خصوص تولید سرم نیز توضیح داد: تا پایان سال ظرفیت تولید سرم را به ۶ میلیون سرم در ماه خواهیم رساند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه