اخبار روز| اخبار اجتماعی| شرکت هفت تپه

شرکت هفت تپه تعیین تکلیف و به شرکت توسعه صنایع نیشکر واگذار شد.

کدخبر : 118
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

احمد خانی نوذری معاون اقتصادی وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی درباره ساماندهی شرکت هفته تپه گفت: به دنبال پیشنهاد مطرح شده در هیات دولت برای ساماندهی و تعیین تکلیف شرکت کشت و صنعت هفت تپه و ضرورت ایفای نقش اساسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی در امر واگذاری‌ها، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونت امور اقتصادی این وزارتخانه را مامور پیگیری این موضوع کرد.

معاون اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ارزیابی کامل و بازدید‌های میدانی تیم اقتصادی وزارت‌خانه از وضعیت و شرایط شرکت هفت تپه گفت: بررسی‌های دقیق و ارزیابی‌های ما از شرایط بغرنج و دشوار این مجموعه در نهایت ما را به این نتیجه رساند که این شرکت باید به شرکت توسعه صنایع نیشکر واگذار شود.

خانی نوذری تصریح کرد: بر همین اساس، در نشست عصر دیروز با معاون اول رئیس جمهور و وزرای مربوطه و ارائه گزارش مبسوطی، از واگذاری هفت تپه دفاع کردیم.

او با اشاره به مشکلات شرکت هفت تپه گفت: تعویق حقوق کارکنان شرکت هفت تپه، عدم پرداخت حق بیمه و قطع شدن بیمه‌های تامین اجتماعی و درمان از ابتدای مهر ماه از جمله مشکلات کشت و صنعت هفت تپه است.

معاون اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: با پیگیری‌های به عمل آمده و مساعدت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان تامین اجتماعی، تلاش شد، بدون واریز مبلغی، حق بیمه‌های کارگران به مدت دو ماه تمدید شود و تا پایان آبان ماه، بیمه‌های درمان این افراد معتبر باشد.

خانی نوذری، نقش این وزارت‌خانه را در روند واگذاری و حل مشکلات هفت تپه موثر خواند و بیان کرد: قبل از اینکه اقدام در هیات دولت به نتیجه و جمع بندی  برسد، وزارتخانه سهم بزرگی در حل  خدمات درمانی و تسهیل و مشکلات آن داشت./ باشگاه خبرنگاران جوان

منبع: ایرنا
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه