هشدار مهم هواشناسی| هشدار سطح نارنجی برای تهران

رئیس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی نسبت به احتمال وزش باد شدید طوفان لحظه ای و خیزش گرد و خاک در مناطقی از پایتخت برای امروز هشدار داد.

هشدار مهم هواشناسی| هشدار سطح نارنجی برای تهران
کدخبر : 11511
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

پدرام قودجانی درباره صدور هشدار سطح نارنجی از سوی سازمان هواشناسی تهران اظهار کرد: بر اساس آخرین اطلاعاتی که از سوی اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام شده است، از بعداز ظهر روز دوشنبه دوم آبان ماه، تا روز سه شنبه سوم آبان ماه وزش باد شدید تا خیلی شدید (طوفان لحظه ای) و خیزش گرد و خاک در مناطق مستعد و نفوذ گرد و غبار از استان های مجاور و کاهش کیفیت هوا و دید افقی پیش بینی شده است که این وضعیت در نیمه جنوبی و غربی استان تهران محتمل‌تر خواهد داد.

وی ادامه داد:‌ همچنین برابر این پیش‌بینی آسیب به سازه های موقت، صنایع حساس به گرد و خاک ، سقوط اشیا از ارتفاع و شکستن درختان نیز دور از انتظار نیست.

رئیس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: لازم است شهروندان نیز یکسری نکات را مورد توجه قرار دهند و بر این اساس از فعالیت های ساختمانی خصوصا در موارد انجام کار در ارتفاع و نمای ساختمان پرهیز کنند.

وی افزود: همچنین عدم توقف شهروندان  خصوصا کودکان و سالمندان در ذیل ساختمان های در حال احداث، سازه های ناپایدار، داربست ها ، عدم پرواز هواپیماهای سبک و عدم صعود به ارتفاعات ، پرهیز از تردد غیر ضروری، حضور در منازل و اماکن سر بسته در طول مدت هشدار ، عدم توقف خودرو در ذیل سازه های ناپایدار خصوصا داربست ها و انجام اقدامات پیشگیرانه از سوی دستگاه های اجرایی ذیربط از جمله توصیه ها برای شهروندان است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه