واگذاری زمین رایگان به مردم برای ساخت خانه های ویلایی

رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که برای ساخت خانه‌های ویلایی و تک‌واحدی به مردم زمین واگذار خواهد شد.

واگذاری زمین رایگان به مردم برای ساخت خانه های ویلایی
کدخبر : 11269
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه مشکل زمین در کشور نداریم و این مقوله موضوع جدی در طرح نهضت ملی مسکن نیست، گفت: به دنبال این هستیم که به مردم زمین واگذار شود تا با ساخت خانه‌های ویلایی و تک‌واحدی به راحتی زندگی کنند.

رستم قاسمی صبح امروز در جریان بازدید از طرح نهضت ملی مسکن در شهر جدید امیرکبیر گفت: سفرهای استانی با هدف سرکشی از پروژه‌های ملی مسکن و کنترل میزان پیشرفت این طرح‌ انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: در استان مرکزی نیز پروژه بزرگ طرح اقدام ملی مسکن در شهر امبیرکبیر و شهر اراک در حال اجرا است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: با توجه به طرح جدید تغییرات شهرسازی و معماری در طرح نهضت ملی مسکن، ما به دنبال این هستیم که به مردم زمین واگذار شود تا مردم با ساخت خانه‌های ویلایی و تک واحدی با راحتی زندگی کنند.

قاسمی بیان کرد: در استان مرکزی شهر امیرکبیر نمونه‌ای از شهر ویلایی و تک‌واحدی است که می‌تواند با ظرفیت‌هایی که دارد برای مردم جذاب باشد و ظرفیت ایجاد ۲۰ هزار واحد ویلایی در این شهر وجود دارد.

وی بیان کرد: مشکلی از نظر تامین زمین در کشور وجود ندارد و با کمبود زمین در کشور مواجه نیستیم، هرچند نتوانستیم از دستگاه‌های دولتی زمین اخذ کنیم، اما با الحاقات و تغییر کاربری زمین‌های متعلق به راه و شهرسازی مشکل زمین را تامین کرده‌ایم، ضمن اینکه شخص رئیس‌جمهور وگروه شهرسازی و معماری بر این مهم تاکید دارند.

وزیر راه و شهرسازی صبح امروز با استقبال استاندار مرکزی وارد شهر جدید امیرکبیر شد.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه