حقوق بازنشستگان | همسان سازی حقوق بازنشستگان

میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی: پرداختی حقوق شهریورماه بازنشستگان بر اساس احکام جدید خواهد بود.

کدخبر : 10428
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

حقوق بازنشستگان همواره از تبصره‌های پرچالش در جریان بررسی لوایح بودجه بوده است.حقوق بازنشستگان برای سال 1401 ، با افزایش 10 درصدی 5 میلیون تومان تعیین شده است. بازنشستگان جدیدا خواستار رسیدگی بشتر به مسئله افزایش حقوق در لایحه بودجه هستند و برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در چند ماه اخیر دست به اعتراض های متعددی زده اند.حال با افزایش حقوق بحث دریافت مالیات از حقوق بازنشستگان بر سر زبان ها افتاده است.در ادامه آخرین خبر از حقوق بازنشستگان را میخوانید.

اسکندری گفت: دولت مدافع افزایش حقوق بازنشستگان است، اما این بار هم مشکل تامین منابع وجود دارد.

محمد اسکندری، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور در خصوص عملکرد یکساله این صندوق گفت: توجه ویژه به نشاط بازنشستگان منجر به برگزاری جشنواره‌ای ویژه آنان شد. خانه امید که مقر فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی بازنشستگان است، دوباره فعال‌تر می‌شود.

وی در خصوص افزایش ۱۵ درصدی حقوق بازنشستگان وزارت بهداشت بیان کرد: در ۱۵ تیر ۱۴۰۰ وقتی دولت تغییر کرد، با طرح این مسئله باری برای دولت سیزدهم به جا گذاشتند در حالی که یک ریال بودجه هم برای اجرای این طرح در نظر گرفته نشده بود. سازمان برنامه و بودجه تامین مالی این طرح را انجام نداده بود و تا همین الان منتظر تامین منابع هستیم.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور درباره افزایش حقوق ۳۸ درصدی برای بازنشستگان سازمان رفاه اجتماعی گفت: مصوبه افزایش حقوق در مجموع ۱۰ درصد است که در جلسات هم دنبال می‌شود و خود دولت مدافع این افزایش است، اما در این مورد هم مشکل تامین منابع وجود دارد.

وی با اشاره به وام بازنشسته‌ها افزود: تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی صندوق بدون ضامن و تنها از طریق ثبت نام اینترنتی به بازنشستگان تعلق می‌گیرد. یک وام ۲۵ میلیون تومانی ویژه ازدواج فرزندان است و ۶ میلیون تومان هم وام پایان نامه است که اقساط این وام‌ها از حقوق بازنشستگان کسر می‌شود.

همچنین به گفته این مدیر عامل مصوب شده که تمام خدمات رفاهی سازمان‌ها به بازنشستگان آن سازمان هم اختصاص یابد.

اسکندری در پاسخ به شکایت‌ها از بیمه آتیه سازان گفت: بیمه آتیه سازان کارگذار ارزیابی خسارت است؛ بیمه‌های تکمیلی کمتر از ۵۰۰ هزار تومان هم در یک هفته پرداخت می‌شود و ادعا درباره پرداخت‌های ۶ ماهه درست نیست.

وی در پایان یادآوری کرد: مطالبات صندوق بازنشستگی کشور از دولت ۳۰ هزار میلیارد تومان است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: افزایش حقوق سایر سطوح بازنشستگان تامین اجتماعی از شهریورماه امسال پرداخت می شود.

میرهاشم موسوی ظهر دوشنبه در حاشیه افتتاح طرح توسعه در یک شرکت تولید کننده نخ تایر  در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه خوشبختانه در زمینه افزایش سایر سطوح، مستمری‌بگیران مطالباتی داشتند که انجام شد، تصریح کرد: طبق دستور رئیس‌جمهور و پیگیری‌هایی که در دولت انجام و هماهنگی‌هایی که مجلس در این زمینه داشت، اختیاراتی که دولت به وزیران عضو تأمین‌اجتماعی داد، در ماه گذشته افزایش سایر سطوح را برابر با مصوبه شورای کار داشتیم که در ماه جاری صدور احکام جدید و پرداخت را بر اساس احکام جدید برای مستمری‌بگیران خواهیم داشت.

وی با یادآوری اینکه علاوه بر افزایش حقوق، بحث توسعه خدمات در حوزه بازنشستگان نیز یکی از اولویت‌های سازمان تأمین‌اجتماعی به شمار می‌رود، افزود: درمان بازنشستگان یکی از موضوعاتی است که همواره در اولویت قرار داده‌ایم. همچنین مراکزی را برای بیماری‌های خاص و مزمن بازنشستگان در حال توسعه داریم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی همچنین از توسعه ۸۸ مرکز خدمات پزشکی برای بیماری دیابت و فشار خون با رویکرد اهتمام به بازنشستگان دارای بیماری خاص خبر داد و یادآور شد: برای بیماری‌های صعب‌العلاج و خاص دیگر نیز برنامه‌هایی داریم که در آینده نزدیک اعلام خواهد شد.

موسوی در ادامه با اشاره به اقدامات و حمایت‌هایی که این سازمان در دوران کرونا از فعالان صنعتی و تولیدی به عمل آورده است، خاطرنشان کرد: سال گذشته بالغ بر ۳,۰۰۰ میلیارد تومان بخشودگی، امهال جرایم بیمه‌ای و نیز تقسیط بدهی داشتیم که برای امسال نیز پیش‌بینی کرده‌ایم که اگر صنایع و مراکز صنعتی دچار مشکل شوند، باز هم در کنار این فعالان خواهیم بود.

وی در خصوص میزان تقسیط، امهال و بخشودگی انجام شده در استان زنجان نیز عنوان کرد: ۳۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در سه ماهه اول تقسیط بدهی لیست‌های بیمه‌ای در استان زنجان داشتیم.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه