فوق ستاره تیم‌ ملی بسکتبال ایران می‌گوید: شرایط بسکتبال کشورهای دیگر با ایران متفاوت است، متاسفانه در ایران همه بودجه ورزش برای یک رشته خاص است.

کدخبر : 330
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

به گزارش پیشنهاد ویژه به نقل از ایسنا، حامد حدادی در حاشیه تمرین امروز تیم‌ ملی بسکتبال ایران با حضور در جمع خبرنگاران، درباره وضعیت مصدومیت خود گفت: آسیب دیدگی من از لیگ چین شروع شد و متاسفانه با آن شرایط بازی ‌کردم که سخت‌تر شد. یک‌ مقدار مینیسک پای من آسیب دید و ضعیف شد. الان وقتی فشار می‌آوردم احساس درد دارم.

او درباره مصدومیت خود گفت: در واقع غضروف موجود در مفصل زانوی من از بین رفته و استخوان‌هایم روی هم سابیده می‌شوند. دکترها گفته‌اند که درمان پزشکی ندارد و فقط باید استراحت کرد. فقط با استراحت مطلق درمان می‌شود. البته من یک مقدار تمرین وزنه و دوچرخه دارم، ولی طول می‌کشد تا خوب شوم. به احتمال نود درصد در انتخابی کاپ آسیا نباشم.

ستاره تیم‌ ملی بسکتبال ایران درباره شرایط اردو نیز گفت: خوشبختانه شرایط خوبی در تیم حاکم ‌است و بچه‌ها با کیفیت بالایی تمرین می‌کنند. یکی دو بازیکن جدید و جوان وارد اردو شده‌اند که انگیزه زیادی دارند.البته نیاز به‌کار زیادی هست تا آماده شوند. این‌ جوانان باید میدان دیده و باتجربه شوند. همین که هستند هم‌ شروع خوبی است.

او درباره برنامه ریزی فدراسیون برای تیم ‌ملی در مسیر المپیک نیز گفت: در شرایط کرونا نمی‌شد بهتر از این کاری انجام داد، اما انتظار شرایط بهتر داشتیم چون تیم برای المپیک آماده می‌شود.

حدادی درباره تفاوت المپیک فعلی با المپیک قبلی که تیم ملی ایران در آن حضور داشت، توضیح داد: در آن زمان من ۲۲ سالم بود و صمد ۲۵ سال، با انگیزه بالاتر بودیم. البته الان هم انگیزه داریم اما در آن زمان ما تقریبا برای آماده سازی تیم‌ ملی با همه قاره‌ها بازی ‌کردیم. یادم است که از ۳۰ بازی حدودا ۲۵ باخت داشتیم اما همان باخت‌ها تیم را برای ۱۰ سال آماده‌ کرد. هرچند باختیم اما بازیکنان باتجربه‌تر شدند.  آن مسابقات تاثیر زیادی روی پیشرفت بازیکنان داشت.

او درمورد تاثیر حضورش روی بازیکنان جوان‌تر نیز گفت: سعی می‌کنم در حد توانم کمک‌ کنم و خودم هم وقتی تمرین تمام می‌ود دنبال آماده شدن هستم تا مصدومیتم برطرف شود. فعلا تمرین دوچرخه و هوازی دارم‌ چون تمرینات بسکتبال با این شرایط امکان‌پذیر نیست. بعد از ام‌آرآی از این هفته‌ وزنه ‌کار می‌کنم ‌و اگر وضعیتم خوب باشد برای مسابقات تدارکاتی با تیم به ژاپن‌ می‌رون.‌

سنتر تیم‌ ملی ایران درباره گروه تیم در المپیک‌ نیز گفت: موضوع مشخصی است. گروه بسیار سختی داریم. با اخباری که خوانده‌ام چون آمریکا در جام‌جهانی‌ گذشته خوب نتیجه نگرفت الان می‌خواهند با تیم کامل به المپیک بیایند. ما تنها به فال نیک‌ می‌گیریم که با یک تیم خوب بازی می‌کنیم. شاید ۱۰ الی ۲۰ سال یکبار با آمریکا بازی کنیم و شرایط بسکتبال آن‌ها با ما کاملا متفاوت است. اگر کسی بگوید حتما مقابل آن‌ها نتیجه ‌می‌گیریم اشتباه است و از بسکتبال خبر ندارد.

او تاکید کرد: ما از نظر امکاناتی خیلی عقب‌تر از تیم‌هایی چون ‌چین‌، ‌آمریکا، فرانسه و ... هستیم. نمی‌شود آن‌ها را با ما مقایسه ‌کرد. متاسفانه در ایران همه بودجه برای یک رشته خاص است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه