کارشناس حقوقی و وکیل بین‌المللی فوتبال گفت: در آرای کمیته انضباطی مواردی وجود دارد که جای بحث و بررسی دارد و امیدوارم مصلحت اندیشی جای قانون را نگرفته باشد.

کدخبر : 218
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

به گزارش پیشنهاد ویژه به نقل از ایرنا، «آرش شکریز» روز شنبه تصریح کرد: متاسفانه در چند سال اخیر یک اشتباه بزرگ میان هواداران ۲ تیم پرسپولیس و سپاهان اتفاق افتاده که روح ورزش را آزرده و بازی جوانمردانه را تحت تاثیر قرارداده است. این حاشیه‌ها باعث می‌شود فوتبال از آن لذت و جذابیت خود دور شود و باید تدابیر خاصی برای حل این مساله لحاظ شود.

وی ادامه داد: آنچه از تصاویری که به دست من رسیده نشان می‌دهد هوادران تیم فوتبال سپاهان از ساعاتی پیش در مقابل هتل پرسپولیس حضور یافته و با ایجاد سروصدا، مزاحمت و راه‌بندان سعی در برهم زدن نظم داشتند که با حضور نیروهای انتظامی این جمعیت پراکنده شدند.  

این کارشناس حقوقی تاکید کرد: آنچه مسلم است باشگاه سپاهان در ساماندهی هوادران خود کوتاهی کرده و از این بابت مقصر است. در مورد عدم میزبانی سپاهان برابر پرسپولیس با توجه به این که اتفاقات صورت گرفته در اصفهان بوده به نظر می‌رسد، حکم درستی صادر شده باشد اما این که پرسپولیس را از حق میزبانی محروم کرده‌اند بیشتر به نظر می‌رسد جهت پیشگیری از اتفاقات مشابه در آینده بوده و امیدوارم مصلحت اندیشی در این خصوص صورت نگرفته باشد چرا که خلاف قانون است.

شکریز ادامه داد: در مورد افرادی که مرتبط با فوتبال نبوده و همراه یک تیم بودند یا افرادی که منتسب به یک باشگاه بوده و به نوعی سعی در ایجاد تنش داشتند، تصمیم درستی اتخاذ شده و محرومیت‌هایی که صادر شده، صحیح است، اما در مورد فردی مانند «سیدجلال حسینی» با توجه به این که سابقه انضباطی نداشته و در گذشته نیز موردی از او ثبت نشده درست این بود که رای تعلیقی صادر شود، ضمن این که از روی تصاویر نمی‌توان رای صادر کرد و در این خصوص کمیته انضباطی به گزارش ناظر بازی اکتفا کرده است.  

کارشناس حقوقی و وکیل بین‌المللی فوتبال همچنین در خصوص آرای اتفاقات شهرآورد نیز گفت: اگر دو طرف بازی یعنی بازیکنان حاضر در مستطیل سبز با هم درگیر شوند به دلیل فشار و استرسی که دارند، شایسته مماشات هستند اما این که یک فرد از روی نیمکت تیم استقلال وارد زمین شده و آن رفتار را از خود نشان دهد، نیازمند برخورد شدید بوده و باید بر اساس آرای قبلی و گذشته این فرد تصمیم گرفت و رای صادر کرد.  

وی با اشاره به صدای گزارش بازی در دقایق ۶۰ تا ۷۰ گفت: نکته‌ای که از نظر کمیته انضباطی مغفول باقی مانده صدایی است که از روی نیمکت استقلال به گوش می‌رسید. این که گزارشگر اعلام کند از روی نیمکت الفاظی به داور گفته می‌شود جای بحث و بررسی دارد و باید مشخص شود آیا از روی نیمکت این تیم به داور پالس یا فشاری وارد شده تا او را تحت تاثیر قرار دهد که اگر این گونه باشد باید لحاظ گردد چرا که تمرکز قاضی میدان از بین رفته و او را دچار مشکل می‌کند.  

شکریز در پایان تاکید کرد: باشگاه‌ها ملزم هستند هواداران خود را ساماندهی کرده و اجازه ندهند آنان با حضور در اردوی تیم حریف و اختلال در فعالیت‌های آنان، چنین مشکلاتی را رقم بزنند و اگر چنین اشتباهی صورت بگیرد باید باشگاه‌ها جریمه شوند تا دیگر شاهد چنین اتفاق‌هایی نباشیم. 

 

منبع: ایرنا
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه