یک رسانه انگلیسی غیبت پریسا جهانفکریان بانوی وزنه بردار کشورمان در المپیک توکیو را بازتاب داد.

کدخبر : 1968
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

سایت «اینساید د گیمز» در گزارشی تحت عنوان «جهانفکریان پیشگام ایرانی، فرصت تاریخ سازی در المپیک توکیو را از دست داد» نوشت، پریسا جهانفکریان که قرار بود به عنوان اولین وزنه بردار زن المپیک ایران تاریخ ساز شود، مجبور به کناره گیری از این بازی‌ها شد.

این رسانه انگلیسی ادامه داد، اولین وزنه بردار زن ایران که به بازی‌های المپیک راه یافته است به دلیل مصدومیت قادر به حضور در توکیو نیست.

پس از کناره گیری هفته گذشته «ایونیاررا سیپایا» وزنه بردار اهل ساموآ، سهمیه المپیک مسابقات فوق سنگین وزن زنان به پریسا جهانفکریان اعطا شد.

در حالی که وزنه برداری تا سال ۲۰۱۸ در ایران ورزشی مختص مردان محسوب می‌شد، جهانفکریان ۲۶ ساله اولین زن ایرانی بود که قرار بود در بازی‌های المپیک وزنه بزند، اما اخیرا تحت عمل جراحی دست قرار گرفت و فدراسیون پزشکی ورزشی ایران اعلام کرد که با وضعیت موجود او آمادگی حضور در بازی‌های المپیک توکیو را ندارد.

جهانفکریان در ماه آوریل دچار آسیب دیدگی شد و به همین دلیل مسابقات قهرمانی آسیا را از دست داد.

اندکی قبل از اینکه این خبر بد به او داده شود، جهانفکریان گفته بود که افتخار می‌کند که به نمایندگی از ایران در المپیک حضور خواهد داشت.

او گفت: نمی‌توانم کلماتی را پیدا کنم که بیان کند چقدر خوشحال هستم. این می‌تواند آغازی باشد برای زنان ایرانی که نشان دهند توانایی حضور در بازی‌های المپیک را دارند.

اسکارلت اوسلو ۲۱ ساله از گواتمالا جای جهانفکریان را خواهد گرفت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه