تیم ملی فوتبال بلژیک با برتری یک بر صفر در دیدار حساس مقابل پرتغال به مرحله یک‌چهارم نهایی یورو ۲۰۲۰ راه یافت تا حریف ایتالیا شود.

کدخبر : 1243
پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

در دومین بازی از شب دوم مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های یورو ۲۰۲۰، یکشنبه شب از ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه کارتوخای شهر سویای اسپانیا، تیم‌های ملی بلژیک و پرتغال برابر یکدیگر صف‌آرایی کردند که این بازی با پیروزی یک بر صفر بلژیک به پایان رسید تا این تیم به‌عنوان چهارمین تیم به مرحله یک هشتم نهایی راه پیدا کند.

تنها گل این بازی را تورگان ازار در دقیقه ۴۲ بازی به ثمر رساند تا تیم نخست رنکینگ فیفا، قهرمان دوره قبل رقابت‌ها را حذف کند و در مرحله یک چهارم نهایی حریف ایتالیا شود.

فیلم/ خلاصه دیدار بلژیک ۱ - پرتغال ۰

وداع «رونالدو» و پرتغال از جام؛ بلژیک به ایتالیا رسید

در ۴۵ دقیقه نخست دو تیم با رویکردی محتاطانه بازی را آغاز کردند و هیچکدام از آنها نتوانستند به طور جدی دروازه دیگری را تهدید کنند، هرچند پرتغالی‌ها از حیث موقعیت‌سازی، شوت به سمت دروازه حریف و همینطور تملک توپ آمار بهتری نسبت به حریف خود داشتند. با این حال این بلژیک بود که در دقیقه ۴۲ با شلیک از راه دور تورگان ازار قفل دروازه‌ها را شکست و بلژیک را پیش انداخت. نیمه نخست در نهایت با همین یک گل به پایان رسید.

وداع «رونالدو» و پرتغال از جام؛ بلژیک به ایتالیا رسید

در نیمه دوم با مصدومیت کوین‌دی‌بروینه ستاره بازیساز بلژیکی‌ها و خروج او از میدان، پرتغال بر میانه میدان مسلط‌تر شد و به همین سبب هم موقعیت‌های خوبی روی دروازه بلژیک ایجاد کرد که البته به دلیل عملکرد خوب تیبو کورتوا دروازه‌بان بلژیکی‌ها و یک بار هم برخورد توپ به تیر دروازه هیچکدام از آنها به گل تبدیل نشد.

وداع «رونالدو» و پرتغال از جام؛ بلژیک به ایتالیا رسید

با این نتیجه پرتغال پس از هلند دومین مدعی حذف شده از جام شانزدهم لقب گرفت. بلژیک اما باید خودش را برای مصاف جمعه شب با ایتالیا در ورزشگاه آلیانتس آره‌نا شهر مونیخ آماده کند.

ترکیب بلژیک

کورتوآ، آلدرویلد، توماس فرمالن، فرتونگن، مونیر، تورگان هازارد(دندونکر)، اکسل ویتسل، تیلمانس، کوین دی‌بروینه(دریس مرتنز)، ادن هازارد(کاراسکو) و روملو لوکاکو

ترکیب پرتغال

روی پاتریسیو، په په، روبن دیاز، گوئررو، دیگو دالوت، رناتو سانچس(سرجیو اولویرا)، موتینیو(ژائو فیلیکس)، ژائو پالینها(دانیلو)، دیگو ژوتا(آندره سیلوا)، برناردو سیلوا (برونو فرناندس) و کریستیانو رونالدو

در دیگر دیدار امشب هم جمهوری چک با خلق یک شگفتی هلند را ۲-۰ شکست دادو حریف دانمارک در یک چهارم نهایی شد.
منبع: مشرق
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

روی خط رسانه